Prvá publikácia: 30 marca, 2024 |

Pláž Abama na juhu Tenerife

Je to žiarivá polomestská zátoka so zlatistým pieskom a krištáľovo čistou vodou na juhu Tenerife. Keďže nie je preplnená, je ideálna na prechádzky, spojenie s prírodou a relaxáciu v pokojnom prostredí. Podeľte sa o ňu s rodinou a pokochajte sa krásnou scenériou pobrežia Tenerife.

Charakteristika Playa de Abama

Nachádza sa v obci Guía de Isora, v blízkosti jedného z najluxusnejších hotelov na Tenerife, Ritz-Carlton Abama. Susedí s útesmi Isorana a roklinou Barranco de Erques, chránenými krajinnými oblasťami kvôli ich významu pre vedecký výskum. Nachádza sa tiež veľmi blízko pláží San Juan a Alcalá.

Playa de Abama je verejná pláž so strednou/vysokou obsadenosťou, ktorú navštevujú turisti aj obyvatelia ostrova. Všetky pláže na Tenerife sú verejné, takže vám nebude odopretý prístup, aj keď nie ste hoteloví hostia. Mali by ste prísť skoro ráno, aby ste si našli parkovacie miesto.

Táto krásna zátoka v tvare mušle je dlhá 100 metrov a široká 20 metrov. Vedľa nej nájdete dva nádherné prírodné bazény s pokojnou a bezpečnou vodou na kúpanie. Z pláže Playa de Abama môžete vidieť pozoruhodné banánové plantáže mesta a susedný ostrov La Gomera, ďalší klenot súostrovia Kanárske ostrovy.

Služby

Playa de Abama (4)

K dispozícii je bezplatné parkovisko. V blízkosti pláže sa nachádza mólo so schodmi pre tých, ktorí sa chcú kúpať v otvorenom mori.

Niektoré služby na pláži Abama poskytuje hotel. Takže slnečníky a ležadlá, ako aj malá lanovka sú určené výlučne pre jeho hostí. Nemusíte sa však obávať, môžete si priniesť uterák a ležať na piesku a vychutnávať si krásu a čaro pláže.

V plážovom klube, ktorý patrí hotelu, si môžete dať obed, nápoje a využiť toalety. Keďže ide o luxusný hotel, náklady na stravu a služby sú vysoké.

Pláž bezpečná pre deti

Pláž Abama (2)

Je to taká pokojná pláž, že by sa dala prirovnať k prírodnému kúpalisku. Vďaka vlnolamu, ktorý ju chráni, ponúka pokojné vody s malými vlnami, bezpečné pre deti. Deti sa tu hrajú v piesku a čľapkajú sa pri brehu v plytkej vode.

Ako sa tam dostať

Príďte na parkovisko, ktoré sa nachádza vedľa hotela. Odtiaľ 15 minút schádzajte po strmých schodoch, kým sa dostanete na pláž.

Automobily môžu zísť do oblasti pláže, aby tam vyložili cestujúcich a ich veci. Potom sa musia vrátiť na parkovisko. Ak idete taxíkom alebo prenajatým autom, môžete vystúpiť priamo na pláži, čím sa vyhnete chôdzi po schodoch.

Môžete sa tam dostať aj autobusom na linke 473, ktorá premáva do Los Gigantes. Autobusová zastávka sa nachádza veľmi blízko hotela.

Ďalšou možnosťou je príchod loďou z móla. Niektoré lodné výlety kotvia pred Playa de Abama, aby si cestujúci mohli zaplávať a schladiť sa v mori.

Playa de Abama je ideálnym miestom na zaradenie do plánu rodinnej dovolenky. Je to pláž ľahko dostupná z cesty, s krásnou scenériou a krištáľovo čistou vodou. Je tu všetko, čo potrebujete, aby ste si užili Tenerife a more, ktoré ho obklopuje.

Pláže v Tenerife Juh
Súvisiace články: