Pierwsza publikacja: 30 marca, 2024 |

Plaża Abama na Teneryfie Południowej

Jest to promienna półmiejska zatoczka ze złotym piaskiem i krystalicznie czystą wodą na południu Teneryfy. Niezatłoczona, jest idealna do spacerów, kontaktu z naturą i relaksu w spokojnym otoczeniu. Podziel się z rodziną i podziwiaj piękne krajobrazy wybrzeża Teneryfy.

Charakterystyka Playa de Abama

Znajduje się w gminie Guía de Isora, w pobliżu jednego z najbardziej luksusowych hoteli na Teneryfie, Ritz-Carlton Abama. Sąsiaduje z klifami Isorana i wąwozem Barranco de Erques, chronionymi krajobrazami ze względu na ich znaczenie dla badań naukowych. Znajduje się również bardzo blisko plaż San Juan i Alcalá.

Playa de Abama to publiczna plaża o średnim/wysokim obłożeniu, odwiedzana zarówno przez turystów, jak i mieszkańców wyspy. Wszystkie plaże na Teneryfie są publiczne, więc nie będziesz pozbawiony dostępu, nawet jeśli nie jesteś gościem hotelowym. Należy przyjechać wcześnie rano, aby znaleźć miejsce parkingowe.

Ta piękna zatoczka w kształcie muszli ma 100 metrów długości i 20 metrów szerokości. Obok niej znajdują się dwa piękne naturalne baseny ze spokojnymi i bezpiecznymi wodami do pływania. Z Playa de Abama można zobaczyć imponujące plantacje bananów w mieście i sąsiednią wyspę La Gomera, kolejny klejnot archipelagu Wysp Kanaryjskich.

Usługi

Playa de Abama (4)

Dostępny jest bezpłatny parking. W pobliżu plaży znajduje się molo ze schodami dla tych, którzy chcą popływać w otwartym morzu.

Niektóre usługi na plaży Abama są świadczone przez hotel. Tak więc parasole i leżaki, a także mała kolejka linowa, są do wyłącznego użytku gości. Ale nie martw się, możesz zabrać ze sobą ręcznik i położyć się na piasku, aby cieszyć się pięknem i urokiem plaży.

W Beach Club, należącym do hotelu, można zjeść lunch, wypić drinka i skorzystać z łazienek. Jako luksusowy hotel, koszty żywności i usług są wysokie.

Plaża bezpieczna dla dzieci

Abama Beach (2)

Jest to tak spokojna plaża, że można ją porównać do naturalnego basenu. Dzięki chroniącemu ją falochronowi oferuje spokojne wody z niewielkimi falami, bezpieczne dla dzieci. Dzieci bawią się w piasku i pluskają się przy brzegu w płytkiej wodzie.

Jak się tam dostać

Przyjedź na parking przylegający do hotelu. Stamtąd należy iść w dół stromymi schodami przez 15 minut, aż do plaży.

Samochody mogą zjechać na plażę, aby wysadzić pasażerów i ich rzeczy. Następnie muszą wrócić na parking. Jeśli podróżujesz taksówką lub wynajętym samochodem, możesz wysiąść bezpośrednio na plaży, unikając schodzenia po schodach.

Można tam również dojechać autobusem linii 473, który kursuje do Los Gigantes. Przystanek autobusowy znajduje się bardzo blisko hotelu.

Inną opcją jest przypłynięcie łodzią z molo. Niektóre wycieczki łodzią cumują przed Playa de Abama, aby pasażerowie mogli popływać i ochłodzić się w morzu.

Playa de Abama jest idealna do uwzględnienia w planie rodzinnych wakacji. Jest to plaża łatwo dostępna z drogi, z piękną scenerią i krystalicznie czystą wodą. To wszystko, czego potrzebujesz, aby cieszyć się Teneryfą i otaczającym ją morzem.

Plaże w Teneryfa Południowa
Powiązane artykuły: