Playa de Puerto Santiago Plaża

Playa de Puerto Santiago Plaża

Jest to plaża miejska położona przy nabrzeżu i promenadzie Puerto Santiago. Najliczniej odwiedzana jest przez mieszkańców miasta, którzy przyjeżdżają tu szczególnie w miesiącach letnich.

Odwiedzają ją również turyści z całego świata szukający orzeźwiających kąpieli i słońca. Wyśmienita kanaryjska gastronomia również przyciąga wielu turystów zakochanych w smakach wybrzeża.

Z molo wypływają różne wycieczki morskie, aby odkryć i cieszyć się naturalnym pięknem, orzeźwiającym morzem i fauną morską tej wyspy.

Oferuje ona ciepły klimat, promienie słoneczne, krystalicznie czyste i spokojne wody na relaksujące wakacje. Puerto Santiago oferuje wiele możliwości do wędkowania i uprawiania sportów morskich, co czyni go obowiązkowym miejscem dla tych, którzy mają morze w sercu.

Lokalizacja

Gmina: Alajeró

Położone na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy La Gomera, zaledwie 10 minut od lotniska na Wyspie Kanaryjskiej La Gomera.

Można się tam dostać pieszo, samochodem i autobusem międzymiastowym.

Playa Santiago znajduje się w miejscowości o tej samej nazwie.

Obecnie miejscowość ta jest ośrodkiem turystycznym, który rozrastał się i rozwijał wokół plaży. Posiada rozbudowaną infrastrukturę turystyczną, pole golfowe oraz renomowane hotele w okolicy.

Usługi

  • Kąpiel dla stóp
  • Prysznice
  • Sprzątanie
  • Placówki gastronomiczne

Piasek

Jej brzegi pokryte są czarnym piaskiem pochodzenia wulkanicznego, typowym dla plaż po tej stronie wyspy. Nie brakuje kamieni, co sprawia, że jest to inna, ale jednocześnie bardzo atrakcyjna plaża.

Dno morskie

To główna atrakcja tej plaży, z wieloma jaskiniami do nurkowania i szeroką różnorodnością morską. Zapraszamy do uprawiania sportów takich jak nurkowanie, kajakarstwo i snorkeling.

Stragany i restauracje

W pobliżu znajdziecie wiele straganów i restauracji oferujących wyśmienite dania i potrawy reprezentatywne dla gastronomii wyspy. Specjalnie dla spragnionych przygód podniebień, którzy chcą spróbować nowych potraw ze smakiem morza.

Znajduje się tu również kilka barów z muzyką i rozrywką, które ożywią letnie noce.

Impreza i zabawa

Jeśli będziesz miał szczęście i wybierzesz się tam pod koniec czerwca, będziesz mógł dzielić z mieszkańcami wioski święto ognisk San Juan. Festiwal ten obchodzony jest w nocy 23 czerwca z ogniskami na plaży, wesołością i mnóstwem zabawy.

Plaże w Teneryfa
Powiązane artykuły:
Powiązane działania: