Pierwsza publikacja: 29 marca, 2024 |

Plaża El Socorro na północy Teneryfy

Playa de El Socorro, znana również jako Playa de Chimisay, jest bardzo atrakcyjną plażą zarówno dla turystów, jak i mieszkańców, dzięki unikalnemu czarnemu wulkanicznemu piaskowi.

Jest idealna do spędzania przyjemnego czasu z rodziną, dzięki falom rozbijającym się daleko od brzegu. Ponadto lekka i umiarkowana fala sprawia, że jest to preferowany wybór dla amatorów i półprofesjonalnych surferów. Na plaży El Socorro odbywały się krajowe i europejskie zawody surfingowe.

Czysta i przejrzysta woda, a także zadbany piasek z niewielką ilością kamieni sprawiły, że od ponad 20 lat jest to plaża wyróżniona Błękitną Flagą, co czyni ją jedną z najlepszych opcji podczas wizyty na północy Teneryfy.

Lokalizacja

Playa del Socorro (2)

Miejscowość: Los Realejos

Znajduje się w północnej części Teneryfy, w gminie Los Realejos, w centrum miejscowości El Socorro.

Hotele i restauracje

Playa del Socorro (5)

Stosunkowo niedaleko (5-7 minut jazdy samochodem) znajdują się bardzo komfortowe hotele z niesamowitymi widokami i doskonałą obsługą, takie jak Canary BioHostel. Znajdziesz tu również piękne hacjendy, takie jak Hacienda Cuatro Ventanas.

W Playa de El Socorro znajdziesz również bary plażowe i usługi barowo-restauracyjne, idealne do skosztowania pysznych dań z owoców morza.

Arena

Playa del Socorro (4)

Piasek jest ciemnoszary i drobny, bardzo przyjemny w kontakcie ze skórą. Jest idealny do leżenia i relaksu, ciesząc się widokiem i szumem morza.

Dostępność

Plaża El Socorro jest sklasyfikowana jako „plaża dostępna”, co czyni ją idealną dla osób w każdym wieku i o różnej kondycji fizycznej. Chodniki, rampy, prysznice i prywatny parking sprawiają, że odwiedzanie jej jest bardzo wygodne i przyjemne. Jest również przystosowana tak, aby osoby o ograniczonej sprawności ruchowej mogły z niej korzystać bez żadnych problemów.

Co można znaleźć

Playa del Socorro (6)

Sport

Wielu turystów odwiedza tę plażę ze względu na jej popularność wśród surferów. Na plaży El Socorro odbywały się mistrzostwa w surfingu, takie jak mistrzostwa Wysp Kanaryjskich lub światowe wydarzenie surfingowe „La Santa Pro Junior”, więc jest to najlepsza opcja, jeśli jesteś amatorem lub aspirujesz do zostania profesjonalnym surferem.

Co więcej, nie musisz się martwić, jeśli nie wiesz, jak surfować, dzięki szkole surfingu „El Socorro”, idealnej zarówno dla dorosłych, jak i nastolatków.

Rozrywka

W określonych porach roku dostępna jest specjalna strefa rozrywki o nazwie „El Puntito de El Socorro”, w której można korzystać z gier i wypożyczalni książek.

Kolejnym plusem są bezpłatne strefy Wi-Fi, które pozwalają pozostać w kontakcie przez cały czas.

Parking

El Socorro Beach posiada własny bezpłatny parking, który może pomieścić około 200 samochodów. Ogólnie rzecz biorąc, najlepsze miejsce do pozostawienia samochodu.

W szczycie sezonu niektórzy turyści korzystają z alternatywy w postaci taksówki z miejsca zakwaterowania na plażę, aby uniknąć przepełnienia parkingu.

Bezpieczeństwo dla odwiedzających

Stanowisko ratownika zapewnia bezpieczeństwo plaży i turystów podczas ich pobytu.

Czego nie wolno robić

W trosce o plażę i spokój innych odwiedzających zaznaczono, czego nie wolno robić:.

   • Pozostawiać jakichkolwiek odpadów w środowisku, w tym niedopałków papierosów.
   • Zabieranie kamieni, piasku lub innych elementów ze środowiska naturalnego
   • Zakłócanie spokoju głośnymi dźwiękami, takimi jak muzyka

   

Plaże w Teneryfa Północna
Powiązane artykuły: