První publikace: 25 března, 2024 |

Pláž El Socorro na severu Tenerife

Pláž Playa de El Socorro, známá také jako Playa de Chimisay, je díky svému jedinečnému černému sopečnému písku velmi atraktivní pro turisty i místní obyvatele.

Díky vlnám, které se rozbíjejí daleko od břehu, je ideální pro příjemné chvíle strávené s rodinou. Díky mírnému a středně silnému vlnobití je navíc oblíbenou volbou pro amatérské a poloprofesionální surfaře. Na pláži El Socorro se ostatně konají národní i evropské soutěže v surfování.

Díky čisté a průzračné vodě a udržovanému písku s malým množstvím kamenů je tato pláž již více než 20 let oceněna Modrou vlajkou, což z ní činí jednu z nejlepších možností při návštěvě severní části Tenerife.

Poloha

Playa del Socorro (2)

Obce: Los Realejos

Nachází se na severu ostrova Tenerife, v obci Los Realejos, v centru vesnice El Socorro.

Hotely a restaurace

Playa del Socorro (5)

Relativně blízko (5 až 7 minut jízdy autem) najdete velmi komfortní hotely s neuvěřitelným výhledem a vynikajícími službami, jako je například Canary BioHostel. Najdete zde také krásné haciendy, jako je Hacienda Cuatro Ventanas.

V letovisku Playa de El Socorro najdete také plážové bary a bar-restauraci, kde můžete ochutnat vynikající pokrmy z mořských plodů.

Aréna

Playa del Socorro (4)

Písek je tmavě šedý a jemný, velmi příjemný při styku s pokožkou. Je ideální k ležení a odpočinku a zároveň k vychutnávání výhledu a šumění moře.

Přístupnost

Pláž El Socorro je klasifikována jako „přístupná pláž“, takže je ideální pro osoby jakéhokoli věku a fyzické kondice. Díky přístupovým chodníkům, rampám, sprchám a soukromému parkovišti je její návštěva velmi pohodlná a příjemná. Je také uzpůsobena tak, aby si ji mohli bez problémů užívat i lidé se sníženou pohyblivostí.

Co zde najdete

Playa del Socorro (6)

Sporty

Tuto pláž navštěvuje mnoho turistů, protože je oblíbená mezi surfaři. Na pláži El Socorro se konají mistrovství v surfování, například mistrovství Kanárských ostrovů nebo světový závod v surfování „La Santa Pro Junior“, takže je to nejlepší volba, pokud jste amatér nebo toužíte stát se profesionálním surfařem.

Navíc se nemusíte bát, že byste neuměli surfovat, a to díky škole surfování „El Socorro“, která je ideální pro dospělé i teenagery.

Zábava

V určitých ročních obdobích se zde nachází speciální zábavní prostor „El Puntito de El Socorro“, kde se můžete těšit na hry a půjčovnu knih.

Dalším plusem jsou bezplatné Wi-Fi zóny, které vám umožní zůstat neustále ve spojení.

Parkování

Pláž El Socorro má vlastní bezplatné parkoviště s kapacitou přibližně 200 aut. Celkově se jedná o nejlepší místo, kde můžete nechat své auto.

V hlavní sezóně někteří turisté využívají alternativu, že si ze svého ubytování na pláž vezmou taxi, aby se vyhnuli přeplněnému parkovišti.

Bezpečí pro návštěvníky

O bezpečnost pláže a turistů během jejich pobytu se stará stanoviště plavčíka.

Co nemůžete dělat

V zájmu péče o pláž a klid ostatních návštěvníků je uvedeno, co nemůžete:

      • Zanechávat v prostředí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret.
      • Odnášet kameny, písek nebo jiné prvky z přírodního prostředí.
      • Rušení klidu hlasitými zvuky, například hudbou.
Pláže v Tenerife
Související články: