Prvá publikácia: 30 marca, 2024 |

Pláž El Socorro na severe Tenerife

Pláž Playa de El Socorro, známa aj ako Playa de Chimisay, je vďaka svojmu jedinečnému čiernemu sopečnému piesku veľmi atraktívna pre turistov aj miestnych obyvateľov.

Vďaka vlnám, ktoré sa rozbíjajú ďaleko od brehu, je ideálna na príjemné trávenie času s rodinou. Okrem toho je vďaka slabému a miernemu vlnobitiu obľúbenou voľbou pre amatérskych a poloprofesionálnych surferov. Na pláži El Socorro sa konali národné a európske súťaže v surfovaní.

Vďaka čistej a priezračnej vode, ako aj udržiavanému piesku s malým množstvom kameňov je táto pláž už viac ako 20 rokov ocenená Modrou vlajkou, čo z nej robí jednu z najlepších možností pri návšteve severu Tenerife.

Lokalita

Playa del Socorro (2)

Obce: Los Realejos

Nachádza sa na severe Tenerife, v obci Los Realejos, v centre dediny El Socorro.

Hotely a reštaurácie

Playa del Socorro (5)

Relatívne blízko (5 až 7 minút jazdy autom) nájdete veľmi pohodlné hotely s neuveriteľným výhľadom a vynikajúcimi službami, ako napríklad Canary BioHostel. Nájdete tu aj krásne haciendy, ako napríklad Hacienda Cuatro Ventanas.

V Playa de El Socorro nájdete aj plážové bary a barovo-reštauračné služby, ideálne na ochutnávku vynikajúcich jedál z morských plodov.

Aréna

Playa del Socorro (4)

Piesok je tmavosivý a jemný, veľmi príjemný na dotyk s pokožkou. Je ideálny na ležanie a relaxáciu, pričom si môžete vychutnávať výhľad a šumenie mora.

Prístupnosť

Pláž El Socorro je klasifikovaná ako „prístupná pláž“, vďaka čomu je ideálna pre ľudí každého veku a fyzickej kondície. Vďaka prístupovým chodníkom, rampám, sprchám a súkromnému parkovisku je jej návšteva veľmi pohodlná a príjemná. Je tiež prispôsobená tak, aby si ju mohli bez problémov užívať aj ľudia so zníženou pohyblivosťou.

Čo tu nájdete

Playa del Socorro (6)

Šport

Túto pláž navštevuje veľa turistov, pretože je obľúbená medzi surfermi. Na pláži El Socorro sa konali majstrovstvá v surfovaní, napríklad majstrovstvá Kanárskych ostrovov alebo svetové podujatie v surfovaní „La Santa Pro Junior“, takže je to najlepšia voľba, ak ste amatér alebo túžite stať sa profesionálnym surferom.

Navyše sa nemusíte obávať, ak neviete surfovať, vďaka škole surfovania „El Socorro“, ktorá je ideálna pre dospelých aj tínedžerov.

Zábava

V určitých obdobiach roka sa tu nachádza špeciálny zábavný priestor s názvom „El Puntito de El Socorro“, kde si môžete užiť hry a požičovňu kníh.

Ďalším plusom sú bezplatné Wi-Fi zóny, vďaka ktorým môžete byť neustále v spojení.

Parking

Pláž El Socorro má vlastné bezplatné parkovisko s kapacitou približne 200 áut. Celkovo ide o najlepšie miesto, kde môžete nechať svoje auto.

V hlavnej sezóne niektorí turisti využívajú alternatívu, že sa od svojho ubytovacieho zariadenia na pláž dopravia taxíkom, aby sa vyhli preplnenému parkovisku.

Bezpečnosť pre návštevníkov

O bezpečnosť pláže a turistov počas ich pobytu sa stará stanovište plavčíka.

Čo nemôžete robiť

V záujme starostlivosti o pláž a pokoj ostatných návštevníkov je uvedené, čo nemôžete:

    • Nechávať na pláži odpad akéhokoľvek druhu vrátane cigaretových ohorkov
    • Vynášať kamene, piesok alebo iné prvky z prírodného prostredia
    • Narušovanie pokoja hlasnými zvukmi, napríklad hudbou
Pláže v Tenerife Sever
Súvisiace články: