Prvá publikácia: 30 marca, 2024 |

Objavte krásnu pláž San Juan

Playa San Juan je polomestská pláž na západe Tenerife, ktorá ponúka pokoj a nádherný výhľad. Je ideálna na oddych a vychutnávanie si mora v uvoľnenej atmosfére. Nájdete tu dokonalú rovnováhu medzi prírodou a komfortom mesta. Nachádza sa blízko pláže Los Cristianos, hoci je menej preplnená.

Vlastnosti pláže San Juan

Nachádza sa v dedinke San Juan v obci Guía de Isora, len 10 km od centra mesta. Je dlhá 360 metrov a široká 30 metrov. Má vlnolam, ktorý ju chráni pred vlnami a vetrom a ponúka pokojné a bezpečné vody na kúpanie. Je pokrytá čiernym pieskom, kamienkami a okruhliakmi. Má stredne vysokú obsadenosť počas celého roka, navštevujú ho turisti aj miestni obyvatelia.

Rodinná pláž

Playa San Juan (2)

Je ideálna na výlet s celou rodinou. Vďaka vlnolamu, ktorý pláž chráni, a blízkosti rybárskeho prístavu ponúka veľmi pokojné vody, kde sa deti môžu bezpečne zabávať a plávať.

Veľkú časť návštevníkov pláže San Juan tvoria starší ľudia, ktorých priťahuje pokoj tohto miesta a atmosféra priaznivá pre relaxáciu.

Služby

Pláž Playa San Juan má všetky služby pre kúpajúcich sa a vynikajúcu kvalitu vody, vďaka čomu si zaslúži ocenenie Modrá vlajka. Tenerife má len 13 pláží ocenených týmto vyznamenaním. V Playa San Juan sa pravidelne vykonáva analýza vody, aby sa zabezpečila jej najvyššia kvalita.

Je to kompletná pláž, na ktorej nájdete:

  • Slnečníky a ležadlá
  • Prevliekárne
  • Toalety a sprchy
  • Kúpele na nohy
  • Plavky
  • Parkovisko
  • Dozorný bod
  • Prístup pre osoby so zníženou pohyblivosťou
  • Turistická kancelária s informáciami o oblasti a zvyšku ostrova.

Môžete sa tu venovať potápaniu a šnorchlovaniu. Morské dno v oblasti Playa San Juan je fascinujúce. Objavte jaskyne ukryté medzi skalami a sledujte, ako okolo vás plávajú pestrofarebné tenerifské ryby.

Morská promenáda

Playa San Juan

Promenáda pri pláži San Juan je dlhá 2 km. Začína sa pri starom móle a pozdĺž nej nájdete niekoľko turistických informačných bodov.

Z promenády sa dostanete do rôznych reštaurácií, barov a kaviarní. Vychutnajte si kanársku gastronómiu s vynikajúcimi jedlami podávanými na terasách s výhľadom na more. Špecialitou tejto oblasti sú čerstvé ryby a morské plody.

Uličky v blízkosti promenády lemujú obchody a reštaurácie. Každú stredu vám odporúčame navštíviť miestny pouličný trh, kde si môžete kúpiť ručné výrobky, textil, dekoratívne predmety a mnoho ďalšieho.

Ako sa tam dostať

Vyberte sa po ulici Avenida Juan Carlos I smerom k moru. Keď uvidíte nápis „Playa San Juan“, odbočte doľava do ulice Calle Artes de Mar. Pokračujte smerom nadol, kým nenájdete očarujúcu a pokojnú pláž San Juan.

Dostanete sa sem aj autobusom na linke 473.

Dedinka San Juan

San Juan je tradičná rybárska dedina na Tenerife, ktorá sa nachádza v ústí rokliny San Juan. Dodnes si zachovala svoje staré prístavisko, ktoré bolo hlavnou formou komunikácie medzi obcou a vonkajším svetom. V súčasnosti má mesto väčšie nábrežie, ktoré bolo vytvorené pre potreby rastúceho počtu obyvateľov. San Juan má po celý rok príjemné podnebie a málo vetra vďaka útesu, ktorý chráni záliv.

Symbolom mesta je vápenka v blízkosti Playa San Juan. Hoci už nie je v prevádzke, bola dôležitou súčasťou histórie Tenerife. Vyrábali sa tu tisíce vápenných blokov, z ktorých sa stavali staré domy v meste.

Príďte a objavte pokoj a prírodné krásy Playa San Juan. Prajeme vám šťastnú dovolenku na Tenerife a aby ste si užili jeho žiarivé pláže so zlatým alebo čiernym pieskom, s krištáľovo čistou vodou a všetkými službami na strávenie senzačného dňa na pláži.

Pláže v Tenerife Juh
Súvisiace články: