Pláže Tenerife: raj slnka, piesku a mora

Pláže Tenerife: raj slnka, piesku a mora

Guide

Pláže na Tenerife sú známe v celej Európe svojou krásou a príjemnou atmosférou. Bez ohľadu na účel vašej dovolenky si určite nájdete pláž, ktorá splní vaše očakávania. V tomto texte vám predstavujeme zoznam najlepších pláží na Tenerife, aby ste si mohli vybrať, ktoré z nich navštívite počas svojej ďalšej cesty na ostrov.

Prečo sú pláže na Tenerife také slávne?

S viac ako 390 km pobrežia je Tenerife ostrovom s najväčším počtom pláží v Kanárskom súostroví. Veľkú časť cestovného ruchu na ostrov priťahujú milovníci mora a žiarivého slnka na Tenerife. Zimy na Tenerife sú veľmi teplé a práve v tomto období sa na ostrov sťahuje najviac ľudí, ktorí hľadajú teplo a zábavu. Obdivovať západ slnka z pláží Tenerife je jedným z najbožskejších pôžitkov v živote.

Tenerife má mnoho divokých pláží ďaleko od mestských centier a iné bližšie, vybudované špeciálne pre cestovný ruch. Na druhej strane, prítomnosť čierneho piesku na pobreží Tenerife je spôsobená sopečným pôvodom ostrova. Nájdeme tu však aj pláže so zlatistým pieskom umelo vytvorené z piesku privezeného zo Sahary.

Las Teresitas

 

playa de las teresitas - santa cruz de tenerife

Je to 2 km dlhá umelá pláž so zlatým pieskom. Má príjemnú atmosféru s ležadlami na relaxáciu a pokojnou vodou, ktorú si môže užívať celá rodina. Je chránená betónovou bariérou a ponúka ideálne prostredie na kúpanie a šnorchlovanie.  Nachádza sa len 10 minút od Santa Cruz de Tenerife.

El Duque

Playa del Duque Costa Adeje Hotel El Duque

Nachádza sa na pobreží Costa Adeje a je exkluzívnou plážou pre ľudí, ktorí majú radi dobrý život. Je známa svojou luxusnou atmosférou. Na jednej strane je to nádherná pláž so zlatým pieskom a tyrkysovou vodou a na druhej strane je obklopená elegantnými butikmi a luxusnými reštauráciami pre náročné chuťové bunky.

Fañabé

playa fañabe-tenerife-south-tenerife

Nachádza sa na severe pobrežia Costa Adeje a je ideálnou plážou na vodné športy a výlety loďou so skleneným dnom. Je to jedna z obľúbených pláží pre milovníkov adrenalínu a zábavy na mori. Vo Fañabé si môžete prenajať vodné skútre, banány a dosky na surfovanie s pádlami. Ak sa chcete cítiť ako vták, môžete sa tiež vydať na parasailing a preletieť sa nad nádherným pobrežím Tenerife.

El Bollullo

beach-el-bollullo

Je to nádherná pláž s čiernym pieskom, ktorá sa nachádza na severe ostrova Tenerife. Dá sa na ňu dostať pešo z Puerto de La Cruz, ale pre jej ťažký prístup sa sem dostane len málo dobrodruhov. Na rozdiel od hlavných pláží Tenerife, na tejto panuje pokoj a pohoda ďaleko od ruchu turistických centier. Neuvidíte tu žiadne hotely ani komerčné obchody, len banánovníky a nádherné more na obzore.

Playa de los Gigantes alebo Playa de los GuíosPlaya los gigantes tenerife

Je to prírodná pláž s tmavým pieskom na západe ostrova Tenerife. Nachádza sa na úpätí symbolických útesov Los Gigantes, ktoré sa v najvyššom bode týčia do výšky viac ako 600 metrov. Je ideálna na opaľovanie bez prítomnosti nepokojného vetra na východnom pobreží ostrova.

Záliv Masca

Bahia de Masca - záliv Los Gigantes Masca (4)

Je to nádherná pláž Tenerife na úpätí slávnej rokliny Masca. Dedinka Masca je jednou z najkrajších a najzachovalejších na Tenerife, odtiaľto môžete podniknúť náročnú 3-hodinovú prechádzku na pláž. Po príchode na pobrežie si vychutnajte zázraky mora v pokojnom prostredí ďaleko od davov ľudí.

Playa Jardin

Pláž Playa Jardin v Puerto de la Cruz

Je to veľká pláž s tmavým pieskom, ktorá sa nachádza v Puerto de la Cruz. Vznikla vďaka nápadu dizajnéra Césara Manriqueho vytvoriť atraktívnu pobrežnú krajinu. Má krásne palmy a pestrofarebné kvetinové záhrady, ktoré zdobia pobrežie.

Výhľady

Playa del Camison - Playa de las Americas

Je to krásna pláž so zlatistým pieskom, ktorá sa nachádza v obci Arona. Je jednou z pláží Tenerife ocenených modrou vlajkou a počas hlavnej sezóny ju navštevuje veľké množstvo turistov. Je ideálna pre rodiny, má bezpečnú vodu na kúpanie a dobre udržiavané zariadenia. Nachádza sa tiež vedľa promenády, ktorá spája obchody a reštaurácie, čo je ďalší dôvod, prečo je obľúbená medzi turistami.

Pláž Benijo

playa benijo tenerife

Je to žiarivá pláž v Santa Cruz de Tenerife chránená pohorím Anaga. Vďaka svojej skrytej polohe sa hodí na nudizmus v intímnej atmosfére. Ponúka tiež ideálne podmienky na rôzne vodné športy. Nie sú tu žiadne služby ani obchody, takže si budete musieť priniesť všetko, čo na deň potrebujete.

La Tejita

Tejita beach next to el medano tenerife south

Je to pokojná pláž ďaleko od mestských centier ostrova. Ponúka zlatistý piesok, krištáľovú vodu a niektoré služby pre kúpajúcich sa. Je to ďalšia z pláží na Tenerife, kde sa dá praktizovať nudizmus. Nachádza sa vedľa špeciálnej prírodnej rezervácie Montaña Roja.

Playa de Troya Beach

Playa Troya - Costa Adeje Beach (2)

Je to obľúbená pláž pre milovníkov večierkov a nočného života. Cez deň je to rodinná pláž s plytkou vodou a zlatistým pieskom, ktorý vás pozýva na oddych. V noci ponúka živú atmosféru s tematickými párty a dobrou hudbou.

Príďte sa opaľovať a kúpať na krásne pláže Tenerife. Môžete navštíviť najpreplnenejšie pláže so všetkými službami a rôznymi aktivitami, alebo uniknúť modernému stresu na divokých plážach ostrova. Budete si môcť vyberať a určite sa skvele zabavíte.

Pláže v Tenerife

Súvisiace články: