Odkryj najlepsze plaże na Fuerteventurze: poznaj jej uroki!

Odkryj najlepsze plaże na Fuerteventurze: poznaj jej uroki!

Guide

Vome i odkryj najlepsze plaże Fuerteventury, słynne na całym świecie. Ciesz się jej pięknymi krajobrazami, złotymi piaskami i ciepłym słońcem. Znajdziesz tu wiele możliwości, od spokojnych plaż do spędzania czasu z rodziną, dziewiczych plaż z dala od tłumów i fantastycznych fal do surfowania. Dowiedz się, dlaczego wybrzeża Fuerteventury są na szczycie listy najlepszych plaż w Europie.

Najlepsze plaże Fuerteventury

Fuerteventura jest drugą co do wielkości z Wysp Kanaryjskich. Jej linia brzegowa rozciąga się na 340 km z ponad 150 plażami, z których niektóre są znane na całym świecie. Oto nasz wybór najlepszych plaż na Fuerteventurze, aby pomóc ci wybrać, które z nich odwiedzić podczas następnej podróży na wyspę.

El Cotillo Beach

El Cotillo - Plaża Fuerteventury (2)

Jest to niewielka plaża w północno-zachodniej części Fuerteventury. Rozciąga się na 200 metrów białego piasku i przyjemnych turkusowych wód. Jest osłonięta przez formacje skalne, które tworzą piękne zatoczki La Concha, Playa de Marfolín i Playa De Los Lagos. Nadal jest zachowana jako dziewicze środowisko z niewielką liczbą odwiedzających, gdzie surfingowcy są głównymi bohaterami. Wioska El Cotillo oferuje kilka sklepów i restauracji, aby zaopatrzyć się i kontynuować swoją przyjemność.

Popcorn Beach

Ze względu na swój szczególny wygląd, jest zawsze obecna na listach najlepszych plaż Fuerteventury. Znajduje się w północnej części wyspy, a jej szczególna nazwa wynika z piasku, który jest zmieszany z fragmentami koralowca, które razem tworzą wygląd przypominający popcorn. Jest to odległa plaża, którą warto odwiedzić dla jej tekstury i unikalnych zdjęć.

Playa de Cofete

Cofete Beach Fuerteventura.min

Playa de Cofete znajduje się w południowo-zachodniej części wyspy, w dzikim otoczeniu z dala od urbanizmu. Wody tej plaży są nieco wzburzone, więc należy zachować środki ostrożności podczas kąpieli. Dojście do plaży to również innego rodzaju przygoda. Będziecie musieli przejść 8 km polną drogą, aby w końcu dotrzeć do morza. Jeśli chodzi o zaplecze turystyczne, to w pobliżu znajdziecie jedynie restaurację, w której możecie odnowić swoją energię do dalszej przygody.

Playa del Matorral

Odkryj najlepsze plaże na Fuerteventurze: poznaj jej uroki!

Znajduje się w Morro Jable, w południowej części wyspy. Rozciąga się na 4 km miękkiego piasku, trochę wydm i pięknych palm. Została wyróżniona Błękitną Flagą. Ma spokojne wody, idealne do pływania. Posiada strefę nudystów o niewielkiej zasobności, aby spokojnie cieszyć się morzem. Oferuje leżaki i parasole. Graniczy z obszarem kiosków, restauracji i miejsc, w których można wypożyczyć sprzęt wodny. Można wynająć łódź i wybrać się na spacer wzdłuż morza, aby kontemplować jego piękno i odkryć żyjące tam gatunki.

Plaża Alzada

La Oliva - FV-1 - Playa del Moro 02 ies

W północno-wschodniej części Fuerteventury, w Parku Naturalnym Corralejo, leży ta piękna, dziewicza plaża. Nie ma tu usług plażowych ani sklepów, więc należy przynieść własny prowiant na cały dzień. Jest ona odwiedzana przez surferów, którzy uwielbiają łamać fale i cieszyć się niespokojnym morzem Fuerteventury.

Sotavento

Odkryj najlepsze plaże na Fuerteventurze: poznaj jej uroki!

Ciesz się intensywnym błękitem wód, które tworzą plaże Sotavento. Znajdują się one w południowo-wschodniej części wyspy i stanowią rozległą grupę plaż, na którą składają się La Barca, Risco del Paso, Mirador, Malnombre i Los Canarios. Należą one do listy najlepszych plaż na Fuerteventurze ze względu na turkusowe wody, złote piaski i doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Podczas przypływu można uprawiać windsurfing i kitesurfing. Na plaży znajdziesz przyjaznych instruktorów, którzy poprowadzą cię przez ten zabawny sport. Więc jeśli jesteś początkujący w surfingu, jest to idealne miejsce do nauki.

Plaże Corralejo

Fuerteventura Corralejo (2).min

W północno-wschodniej części wyspy znajdziecie tę promieniującą złotym piaskiem plażę, ciągłą z wydmami Corralejo. Rozciąga się ona wzdłuż 9 km linii brzegowej należącej do Parku Naturalnego Corralejo. Wizyta powinna obejmować spacer wzdłuż wydm, a następnie orzeźwiającą kąpiel w morzu. Na tej plaży znajdziecie słynny piasek Jable, składający się z drobinek erodowanych muszelek.

Playa del Pozo Beach

Znajduje się na północny wschód od wydm Corralejo. Jej płytkie wody sprzyjają kąpielom. Oferuje również doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, takich jak windsurfing czy kitesurfing. To także spokojne i urzekające miejsce, w którym można się zrelaksować, położyć na piasku i posłuchać szumu fal.

Plaża La Concha

.
"</p

Znajduje się ona na wysepce Lobos, na którą można dostać się promem z Corralejo. Kiedy dotrzecie na plażę, zauważycie jej wybrzeże w kształcie półksiężyca, skąpane w boskich turkusowych wodach Atlantyku. Została ona wyróżniona Błękitną Flagą, co czyni ją wartą odwiedzenia. Po przeciwnej stronie wyspy znajdziecie małą restaurację serwującą jedne z najlepszych ryb na archipelagu.

Playa del Águila

Znajduje się na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy i jest ukryta wśród klifów. Ze względu na trudny dostęp jest to samotna plaża, która nie oferuje żadnych usług dla kąpiących się. Jej szerokość wynosi 600 metrów. Korzystajcie z niej podczas odpływu, kiedy jest niski przypływ i możemy zobaczyć jej promiennie złote wybrzeże. Podczas przypływu plaża znika. Włączamy ją do listy najlepszych plaż Fuerteventury ze względu na jej egzotyczny krajobraz o dużej wartości dla turystów.

Esquinzo Beach

Playa Esquinzo-Butihondom na Fuerteventurze, Wyspy Kanaryjskie - 51121882753.

Położona w północno-zachodniej części wyspy, plaża ta jest ukryta wśród skał wulkanicznych. Jest idealna do rozkoszowania się morzem w samotności. Z drugiej strony jest to fantastyczne środowisko dla surferów, którzy uwielbiają jej fale i przyjemną morską bryzę. Chociaż nie znajdziecie tu żadnych obiektów plażowych, w pobliskich wioskach znajdziecie wiele sklepów i restauracji.

Butihondo

Butihondo Beach - Fuerteventura (2)

Znajduje się w północnej części Morro Jable w południowej części wyspy. Jest to plaża półmiejska o statusie Błękitnej Flagi i zawsze znajduje się wśród najlepszych plaż Fuerteventury. Rozciąga się na 3 kilometry z kilkoma podzielonymi strefami. Strefa pośrednia przeznaczona jest dla rodzin i tutaj znajdują się bary plażowe, leżaki i ratownicy. Oferuje ona również bardziej prywatne obszary do uprawiania nudyzmu. Butihondo jest również idealne do uprawiania niektórych sportów wodnych, takich jak windsurfing, żeglarstwo i wioślarstwo.

Playa Blanca

Znajduje się na wschód od Fuerteventury i blisko Puerto del Rosario, stolicy wyspy. Jest to plaża rodzinna, która rozciąga się na długości 1 km. Posiada ratowników i jest jedną z ulubionych plaż miejscowych, na której można odpocząć od rutyny. Zbiegają się tu dziesiątki surferów zakochanych w falach. Mimo, że jest to plaża nudystów, odwiedzają ją również osoby w kostiumach kąpielowych.

Wspaniałe plaże Fuerteventury mają wszystko, czego szukasz, bez opuszczania wyspy. Niektóre miejskie, niektóre dzikie, wszystkie mają swój niepowtarzalny urok. Ciesz się przyjemnymi spacerami wzdłuż brzegu, poczuj piasek na swoich stopach i delikatną pieszczotę wiatru na swojej twarzy. Pamiętaj, że wymieniliśmy tylko niektóre z najlepszych plaż na Fuerteventurze, ale jest jeszcze wiele innych do odkrycia. Przyjedź i ciesz się tą fantastyczną wyspą i zabierz do domu najlepsze wspomnienia z wakacji.

Plaże w Fuerteventura

Powiązane artykuły: