Objevte nejlepší pláže Fuerteventury: poznejte její kouzlo!

Objevte nejlepší pláže Fuerteventury: poznejte její kouzlo!

Guide

Přijeďte objevovat nejlepší pláže Fuerteventury, které jsou proslulé po celém světě. Vychutnejte si nádhernou krajinu, zlatavý písek a hřejivé sluneční paprsky. Najdete zde několik možností, od klidných pláží, které si můžete užít s rodinou, přes nedotčené pláže daleko od davů až po fantastické vlny pro surfování. Zjistěte, proč je pobřeží Fuerteventury na vrcholu seznamu nejlepších pláží v Evropě.

Nejlepší pláže Fuerteventury

Fuerteventura je druhým největším z Kanárských ostrovů. Její pobřeží se táhne v délce 340 km s více než 150 plážemi, z nichž některé jsou mezinárodně proslulé. Přinášíme vám výběr nejlepších pláží na Fuerteventuře, který vám pomůže vybrat ty, které navštívíte při své příští cestě na ostrov.

Pláž El Cotillo

El Cotillo - Pláž Fuerteventura (2)

Jedná se o malou pláž na severozápadě ostrova Fuerteventura. Táhne se v délce 200 metrů s bílým pískem a příjemnou tyrkysovou vodou. Je chráněna skalními útvary, které vytvářejí krásné zátoky La Concha, Playa de Marfolín a Playa De Los Lagos. Stále se zde zachovalo nedotčené prostředí s malým počtem návštěvníků, jehož hlavními protagonisty jsou surfaři. Ve vesničce El Cotillo najdete několik obchodů a restaurací, kde se můžete zásobit a pokračovat ve svých radovánkách.

Popcorn Beach

Díky svému zvláštnímu vzhledu se vždy objevuje na seznamech nejlepších pláží Fuerteventury. Nachází se na severu ostrova a její zvláštní název je dán pískem, který je smíchaný s úlomky korálů, které dohromady vytvářejí vzhled připomínající popcorn. Je to odlehlá pláž, která stojí za návštěvu pro svou strukturu a jedinečné fotografie.

Playa de Cofete

Cofete Beach Fuerteventura.min

Playa de Cofete se nachází na jihozápadě ostrova, v divokém prostředí daleko od urbanizace. Voda na této pláži je poněkud rozbouřená, proto byste měli při koupání dbát zvýšené opatrnosti. Přístup na pláž je také jiným druhem dobrodružství. Musíte projít 8 km dlouhou prašnou cestou, abyste se nakonec dostali k moři. Co se týče turistického zázemí, v blízkosti najdete pouze restauraci, kde můžete načerpat energii na další dobrodružství.

Playa del Matorral

Objevte nejlepší pláže Fuerteventury: poznejte její kouzlo!

Nachází se v Morro Jable na jihu ostrova. Táhne se v délce 4 km s jemným pískem, několika dunami a krásnými palmami. Byla mu udělena Modrá vlajka. Má klidné vody, ideální ke koupání. Má nudistickou zónu s malým bohatstvím, kde si můžete klidně užívat moře. Nabízí lehátka a slunečníky. Lemuje ji oblast kiosků, restaurací a míst k zapůjčení vodního vybavení. Půjčte si loďku a projděte se po moři, abyste mohli rozjímat nad jeho krásou a objevovat druhy, které zde žijí.

Pláž Alzada

La Oliva - FV-1 - Playa del Moro 02 ies

Na severovýchodě ostrova Fuerteventura, v přírodním parku Corralejo, najdete tuto krásnou nedotčenou pláž. Na pláži nejsou žádné služby ani obchody, takže byste si měli přinést vlastní zásoby na celý den. Navštěvují ji surfaři, kteří rádi rozbíjejí vlny a užívají si neklidného fuerteventurského moře.

Sotavento

Objevte nejlepší pláže Fuerteventury: poznejte její kouzlo!

Vychutnejte si sytě modrou barvu vody, která tvoří pláže Sotaventa. Nacházejí se na jihovýchodě ostrova a tvoří je rozsáhlá skupina pláží La Barca, Risco del Paso, Mirador, Malnombre a Los Canarios. Pro svou tyrkysovou vodu, zlatavý písek a ideální podmínky pro vodní sporty patří k nejlepším plážím na Fuerteventuře. Během přílivu zde můžete provozovat windsurfing a kitesurfing. Na pláži najdete přátelské instruktory, kteří vás tímto zábavným sportem provedou. Pokud tedy se surfováním začínáte, je to ideální místo, kde se ho naučit.

Pláže Corralejo

Fuerteventura Corralejo (2).min

Na severovýchodě ostrova najdete tuto zářivou zlatavou písečnou pláž, která navazuje na duny Corralejo. Táhne se podél 9 km dlouhého pobřeží patřícího do přírodního parku Corralejo. Součástí návštěvy by měla být procházka podél dun a poté osvěžující koupání v moři. Na této pláži najdete proslulý písek Jable, tvořený částečkami erodovaných mušlí.

Playa del Pozo Beach

Nachází se severovýchodně od dun Corralejo. Její mělké vody jsou vhodné ke koupání. Nabízí také ideální podmínky pro vodní sporty, jako je windsurfing a kitesurfing. Je to také klidné a podmanivé místo k odpočinku, kde si můžete lehnout na písek a poslouchat šplouchání vln.

Pláž La Concha

"</p

Nachází se na ostrůvku Lobos, kam se dostanete trajektem z Corralejo. Když dorazíte na pláž, všimnete si jejího pobřeží ve tvaru půlměsíce, které omývají božské tyrkysové vody Atlantiku. Pláž byla oceněna Modrou vlajkou, a proto stojí za návštěvu. Na protější straně ostrova najdete malou restauraci, kde se podávají jedny z nejlepších ryb na souostroví.

Playa del Águila

Nachází se na severozápadním pobřeží ostrova a je ukrytá mezi útesy. Vzhledem k obtížnému přístupu se jedná o osamocenou pláž, která nenabízí žádné služby pro koupající se. Je široká 600 metrů. Užijte si ji při odlivu, kdy je nízký příliv a můžeme vidět její zářivě zlaté pobřeží. Při přílivu pláž mizí. Do seznamu nejlepších pláží Fuerteventury ji zařazujeme díky její exotické krajině s velkou hodnotou pro turisty.

Pláž Esquinzo

Playa Esquinzo-Butihondom na Fuerteventuře, Kanárské ostrovy - 51121882753

Tato pláž se nachází na severozápadě ostrova a je ukryta mezi sopečnými skalami. Je ideální pro užívání si moře o samotě. Na druhou stranu je fantastickým prostředím pro surfaře, kteří milují její vlny a příjemný mořský vánek. Přestože v této oblasti nenajdete žádné plážové zařízení, v okolních vesnicích najdete řadu obchodů a restaurací.

Butihondo

Pláž Butihondo - Fuerteventura (2)

Nachází se v severní části města Morro Jable na jihu ostrova. Jedná se o poloměstskou pláž se statusem Modré vlajky, která vždy patří mezi nejlepší pláže Fuerteventury. Táhne se v délce 3 kilometrů s několika rozdělenými zónami. Mezizóna je určena pro rodiny s dětmi a najdete zde několik plážových barů, lehátka a služby plavčíka. Nabízí také soukromější zóny pro provozování nudismu. Butihondo je také ideální pro provozování některých vodních sportů, jako je windsurfing, plachtění a veslování.

Playa Blanca

Nachází se na východě ostrova Fuerteventura a nedaleko hlavního města ostrova Puerto del Rosario. Jedná se o rodinnou pláž, která se táhne v délce 1 km. Je vybavena plavčíky a patří k oblíbeným plážím místních obyvatel, kteří si na ní chtějí odpočinout od rutiny. Sjíždějí se sem desítky surfařů zamilovaných do zdejších vln. Přestože se jedná o nudistickou pláž, navštěvují ji i lidé v plavkách.

Na nádherných plážích Fuerteventury najdete vše, co hledáte, aniž byste museli opustit ostrov. Některé jsou městské a jiné divoké, všechny mají jedinečné kouzlo. Vychutnejte si příjemné procházky podél pobřeží, ucítíte písek na nohou a jemné pohlazení větru na tváři. Mějte na paměti, že jsme vyjmenovali jen některé z nejlepších pláží na Fuerteventuře, ale stále jich je mnohem více, které můžete objevit. Přijeďte si užít tento fantastický ostrov a odvezte si z dovolené ty nejlepší vzpomínky.

Pláže v Fuerteventura

Související články: