Rzeczy do zrobienia w Sa Coma

Rzeczy do zrobienia w Sa Coma

W północno-zachodniej części Majorki znajduje się miejscowość wypoczynkowa Sa Coma, obejmująca piękną, białą, piaszczystą plażę i okoliczne tereny z licznymi atrakcjami turystycznymi i rekreacyjnymi. Mimo niewielkich rozmiarów miejscowość ma wszystko, czego potrzeba do spędzenia miłego dnia z rodziną i przyjaciółmi.

Dzień na plaży w Sa Coma

Plaża w Sa Coma jest jedną z najlepszych plaż na Majorce i została odznaczona błękitną flagą. Charakteryzuje się ona białymi piaskami i krystalicznie czystą turkusową wodą. Można tu znaleźć wszystko, czego potrzeba do spędzenia niezapomnianego dnia na plaży.

Wśród oferowanych usług znajdują się:

  • wypożyczalnia leżaków i parasoli
  • Bary
  • Ratownicy
  • Toalety i prysznice

Jej piękne, krystalicznie czyste wody przyciągają turystów z całego świata, którzy przyjeżdżają tu nurkować i uprawiać windsurfing. Jest to uprzywilejowana plaża na Majorce, gdzie delfiny czasami przypływają, aby przywitać gości. To zaszczyt móc podziwiać ten spektakl i miejmy nadzieję, że będziesz miał szczęście doświadczyć go podczas pobytu w Sa Coma.

Plaża jest odwiedzana przez turystów przez cały rok, a okolica oferuje szeroki wybór hoteli.

Czarter łodzi

mallorca boat charter luxury (1)22

Wynajmij różne łodzie i płyń wzdłuż wybrzeża wyspy, odkrywaj zatoczki i podziwiaj wspaniałe krajobrazy Majorki. W zależności od tego, jaką łódź wybierzesz, możesz korzystać z różnych tras i atrakcji. Po wypłynięciu na morze będziesz miał okazję zatrzymać się na kąpiel lub nurkowanie z rurką w orzeźwiających wodach Atlantyku.

Oferujemy łodzie od 2-osobowych po duże grupy, w których można spędzić wspaniały dzień z rodziną i przyjaciółmi.

Zapraszamy do świętowania na pokładzie łodzi takich wydarzeń, jak urodziny, śluby i inne uroczystości. Zapewniamy, że będzie to niesamowite przeżycie, którego nikt nie zapomni.

Sporty wodne

W Sa Coma można uprawiać różne sporty wodne, takie jak nurkowanie, windsurfing lub po prostu pływanie w krystalicznie czystej wodzie. Jest to bardzo popularne zajęcie wśród turystów, którzy podziwiają życie morskie i piękno Morza Śródziemnego.

Zwiedzanie jaskiń Drach

Jeśli szukasz więcej rozrywki, zaledwie 10 km dalej możesz zwiedzić tę piękną starożytną jaskinię, gdzie można popływać łodzią i przeżyć podziemną przygodę.

Wycieczka prowadzi przez jaskinię o długości 1200 metrów, w której można zobaczyć stalaktyty i stalagmity liczące sobie tysiące lat. Jezioro ma głębokość 25 metrów i jest bardzo dobrze oświetlone. Cała trasa jest doskonale oświetlona, a przeprawa przez jezioro odbywa się przy dźwiękach melodyjnej muzyki klasycznej. Jest to jedna z atrakcji w Sa Coma, którą koniecznie musisz uwzględnić w swoim planie podróży.

Odwiedź Zoo Safari

Zaledwie kilka metrów od centrum turystycznego znajduje się jeden z najczęściej odwiedzanych ogrodów zoologicznych w Hiszpanii. Można tu przeżyć fantastyczne doświadczenie obcowania z dzikimi zwierzętami, jak na prawdziwym safari w dżungli. Zwiedzanie można odbyć samochodem lub pociągiem safari oferowanym przez zoo.

Stanowisko archeologiczne Talaiot de na Pol

Talaiot to kamienne konstrukcje, które są świadectwem prehistorycznego życia w Hiszpanii. Można je znaleźć na Majorce i Minorce. Jeśli więc będziesz w Sa Coma, nie przegap okazji, by odwiedzić Talaiot de na Pol. Jest to kamienny pomnik zbudowany nad jaskinią, przez którą niegdyś przepływała woda, a która została zrekonstruowana, by zachować dziedzictwo i historię wyspy.

Przejażdżki rowerowe

W okolicy plaży można znaleźć różne trasy rowerowe wiodące ulicami i górami otaczającymi kurort. Niektóre obiekty oferują wypożyczalnię rowerów, jeśli nie zabrałeś własnego.

Odwiedź wioskę rybacką Porto Cristo

Znajduje się ona bardzo blisko Sa Coma i można w niej znaleźć wiele restauracji z pysznymi lokalnymi potrawami. Odbywają się tu także różne festiwale, podczas których odżywa wiele majorkańskich tradycji.

Powiązane artykuły:

Wycieczka łodzią to jedno z najlepszych doświadczeń, jakie można przeżyć podczas...