Co dělat na Mallorce

Co dělat na Mallorce

Aktivity na Mallorce

Mallorca je největším z Baleárských ostrovů a jednou z nejvýznamnějších turistických destinací ve Španělsku. Najdete zde vše, co potřebujete pro nezapomenutelnou dovolenou. Najdete zde svěží pláže a zářivé slunce. Ve vnitrozemí můžete navštívit zemědělské vesnice s bohatou historií. Vychutnejte si zdejší bohatou gastronomii, která kombinuje produkty z moře a ze země.

Nejatraktivnější aktivity na Mallorce

– Pronájem lodí
– Plavby katamaránem
– Festivaly na moři
– Rybářská turistika
– Potápění
– Vodní lyžování, parasailing a jízda na banánu
– Pěší turistika a trekking
– Venkovská turistika
– Výlety na různá místa na ostrově

Spojení

Nejbližší letiště k hlavnímu městu Palma de Mallorca je letiště Palma Mallorca (PMI), které se nachází 7 km od města, takže cesta autem nebo autobusem trvá jen 10 minut.

Další letiště jsou méně blízko:

– Barcelona (BCN) 190 km
– Mahon (MAH) 130 km
– Ibiza (IBZ) 130 km

Výlety a aktivity na Mallorce

Nechceme vás však nechat na pochybách. Níže popisujeme jednotlivé aktivity, které největší ostrov Baleárského souostroví nabízí.

Vodní aktivity

Ibiza Balearic Islands Bay

Plavby lodí

Jen s několika lidmi na palubě můžete navštívit nejpůvabnější a nejexkluzivnější místa Středozemního moře. S lodí all inclusive si můžete vychutnat příjemnou atmosféru v okolí zálivu.
V závislosti na zvoleném balíčku si můžete vychutnat jídlo formou bufetu, otevřený bar a zábavnou hudbu. Během výletu budete mít možnost potápět se a ochladit se v lahodných vodách Středozemního moře.
Soukromé výlety vám nabídnou nezapomenutelný zážitek. Navštivte se svými přáteli a blízkými různá místa pobřeží a zároveň si odpočiňte a odpojte se od ruchu města. Oslavte soukromé večírky, požádejte o ruku, kterou máte v plánu, nebo oslavte výročí svatby obklopeni divy moře.
Pronájem lodí na Mallorce je velmi jednoduchý a bezpečný. Můžete si vybrat mezi plachetnicemi, jachtami, škunery a katamarány. Najdete zde něco pro všechny chutě a rozpočty, s posádkou i bez ní. Užijte si s přáteli a rodinou jedno z nejfantastičtějších dobrodružství vaší dovolené.

Potápění

Na ostrově se nacházejí přírodní rezervace, kde si můžete užít skvělé chvíle pod hladinou moře. Vychutnejte si klid podmořského života. Potápějte se v bezpečném prostředí, a pokud se potápíte poprvé, můžete se nechat vést kvalifikovanými instruktory, kteří vás provedou vaším prvním ponorem pod vodou.

Banánové

Jízda na banánu je jednou z nejvyhledávanějších jízd na moři, užijte si jízdu s přáteli na vlnách se spoustou smíchu a vzrušení. Snažte se udržet rovnováhu, ale nebude to na dlouho, cílem kapitána je, abyste byli celí promočení.

Vodní skútry

Výlety na vodních skútrech jsou jednou z nejoblíbenějších aktivit na Mallorce. Zdolávejte zátoku na výletech, které trvají dostatečně dlouho na to, abyste nenechali žádné místo neprozkoumané. Doprovodí vás průvodce, který vás zavede na tajná místa, ale vlastním tempem. Budete se moci zastavit na koupání a pořídit ty nejlepší fotografie.

Parasailing

Prožijte úžasný zážitek plný emocí. Vychutnejte si pocit, že jste připoutáni k padáku připevněnému k lodi, která se bude pohybovat vysokou rychlostí po moři. Musíte to prožít, abyste pocítili adrenalin na maximum při jedné z nejúžasnějších aktivit na moři. Vynořte se až do výšky 100 metrů a sdílejte s ptáky privilegovaný výhled na pobřeží.

Jízda na katamaránu

Plavte se křišťálově čistými vodami na jihu ostrova a přitom obdivujte útesy. Během plavby můžete skočit do vody a zchladit se nebo šnorchlovat. Vychutnejte si pozorování delfínů v jejich přirozeném prostředí v klidném prostředí s malou skupinou lidí.

Aktivity na souši

Výlety na terénních čtyřkolkách

Zažijte extrémní dobrodružství na čtyřkolkách v drsném terénu. Přijeďte s přáteli a užijte si nezapomenutelný závod, který končí koupáním v tyrkysových vodách Mallorky.
Výlety do vnitrozemí ostrova
Prozkoumejte krásné mallorské vesnice, staré město, trhy a vychutnejte si panoramatický výhled na pobřeží.

Treking

Mallorca nabízí různé trekingové trasy se zvláštními charakteristikami. Některé s vysokými nároky a jiné, kde si každý může užít klidnější a mírnější procházky. Projděte strmé stezky a na vrcholu si vychutnejte nejkrásnější výhledy na ostrov. Pohoří Tramontana je nejvýznamnějším pohořím na Mallorce, které bylo vyhlášeno světovým dědictvím UNESCO a které je pro milovníky pěší turistiky nepřehlédnutelné.

Návštěva Baleárských ostrovů

Mallorku nemůžete opustit, aniž byste navštívili také okolní ostrovy. Tam i zpět se můžete dopravit lodí nebo trajektem, cesta trvá 2 až 4 hodiny.

Ibiza

Ibiza má nádherné zátoky s křišťálově čistou vodou, zlatavým pískem a snovou krajinou. Ráj na zemi, který si můžete užít s rodinou. Projíždějte jejími ulicemi a pozorujte nádherné západy slunce. Vychutnejte si historické centrum města s impozantními katedrálami a majestátními hradbami, které zase posloužily jako kulisa pro natáčení slavného seriálu Hra o trůny.

Menora

Tento rajský ostrov nabízí krásné pláže a zátoky, ale také velmi atraktivní kulturní nabídku. Najdete zde krásné pláže, nádherné západy slunce, prehistorickou krajinu, bohatou gastronomii a pěkné vesničky. Na vychutnání všech jeho zajímavostí nebudete mít dostatek času a ujišťuji vás, že na nudu nebude místo.

Formentera

Nemůžete odjet bez návštěvy Formentery, nádherného ostrova s překrásnými plážemi, které plážím v Karibiku není co závidět. Můžete se zde věnovat outdoorovým aktivitám, půjčovnám lodí a výletům lodí. Ostrov má vhodné podmínky pro potápění a pro začátky v tomto vzrušujícím sportu.

Hlavní prázdninová místa na Mallorce

Před hledáním místa pro pobyt na Mallorce byste si měli ujasnit, jaký typ cesty plánujete a jaké aktivity chcete provozovat.
Nabídka ubytování na Mallorce je kompletní a ve srovnání s jinými oblastmi Středomoří nabízí velmi příznivé ceny. Můžete se ubytovat v městských hotelech nebo v blízkosti pláže, nebo si můžete vybrat jiné možnosti all inclusive, jako jsou byty, hostely a kempy.
Pokud hledáte relaxaci a několik dní odpočinku s rodinou, doporučujeme ubytování v blízkosti severních pláží. Playa de Formentor, Playa de Muro a Playa d’Alcudia čekají na to, až si užijete jejich klidné vody, které pokrývá jen velmi málo vody. Odpočívejte na zlatavém písku a obdivujte přírodní krásy tohoto okouzlujícího ostrova.
Pro mladé lidi toužící po zábavě a večírcích je ideální volbou záliv Palma na jihu Mallorky. Nacházejí se zde party zóny s velkým přílivem návštěvníků toužících po slunci, písku a spoustě zábavy. Vyznačuje se příznivými cenami a mnoha možnostmi, kde se pobavit a dát si pár drinků. Najdete zde resorty s all-inclusive pro pohodlný pobyt.
Pro noční život je tu Magaluf, místo pro party people, s krásnými plážemi, kde si můžete po noční zábavě lehnout. Najdete zde diskotéky pro všechny chutě, od těch nejoblíbenějších pro skvělou zábavu až po ty na nejvyšší úrovni s mezinárodními DJs. Kromě nočního života zde najdete i další atrakce pro rodinu, jako jsou pláže, obchody, restaurace a zábavní parky.

Hlavním městem Mallorky je Palma de Mallorca, fascinující město, kde můžete navštívit pevnosti, paláce a městské hradby. Nejnavštěvovanější stavbou ve městě je mallorská katedrála. V jejích ulicích najdete také restaurace, kavárny, kluby a bary s exkluzivní atmosférou. Stejně jako obchody a butiky, kde můžete nakupovat a dobře se bavit.
Mallorca nabízí také venkovskou turistiku a agroturistiku, díky nimž se můžete vydat do přírody a odpojit se od ruchu velkoměsta. Můžete zde strávit den rybařením, navštívit farmy s chovem hospodářských zvířat, věnovat se pěší turistice a jízdě na koni. Colonia de Sant Jordi je vhodným místem pro milovníky přírody.