Čo robiť na Malorke

Čo robiť na Malorke

Aktivity na Malorke

Mallorca je najväčším z Baleárskych ostrovov a jednou z najdôležitejších turistických destinácií v Španielsku. Nájdete tu všetko, čo potrebujete na nezabudnuteľnú dovolenku. Nájdete tu svieže pláže a žiarivé slnko. Vo vnútrozemí môžete navštíviť poľnohospodárske dediny s bohatou históriou. Vychutnajte si jeho bohatú gastronómiu, ktorá spája produkty z mora a zeme.

Najatraktívnejšie aktivity na Malorke

– Prenájom lodí
– Plavby katamaránom
– Festivaly na mori
– Rybárska turistika
– Potápanie
– Vodné lyžovanie, parasailing a jazda na banánoch
– Pešia turistika a trekking
– Vidiecka turistika
– Výlety na rôzne miesta na ostrove

Spojenie

Najbližšie letisko k hlavnému mestu Palma de Mallorca je Letisko Palma Mallorca (PMI), ktoré sa nachádza 7 km od mesta, takže cesta autom alebo autobusom vám zaberie len 10 minút.

Ďalšie letiská sú menej blízko:

– Barcelona (BCN) 190 km
– Mahon (MAH) 130 km
– Ibiza (IBZ) 130 km

Výlety a aktivity na Malorke

Nechceme vás však nechať na pochybách. Nižšie opisujeme jednotlivé aktivity, ktoré najväčší ostrov Baleárskeho súostrovia ponúka.

Vodné aktivity

Ibiza Balearic Islands Bay

Plavby loďou

Len s niekoľkými ľuďmi na palube navštívte najčarovnejšie a najexkluzívnejšie miesta Stredozemného mora. S loďou all inclusive si môžete vychutnať príjemnú atmosféru v okolí zálivu.
V závislosti od vybraného balíka si môžete vychutnať jedlo formou bufetu, otvorený bar a zábavnú hudbu. Počas výletu budete mať možnosť potápať sa a ochladiť sa v lahodných vodách Stredozemného mora.
Súkromné výlety vám ponúkajú nezabudnuteľný zážitok. Navštívte rôzne miesta pobrežia so svojimi priateľmi a blízkymi, zatiaľ čo budete relaxovať a odpojíte sa od ruchu mesta. Oslávte súkromné oslavy, požiadajte o ruku, ktorú máte v pláne, alebo oslávte výročie svadby obklopení divmi mora.
Prenájom lodí na Malorke je veľmi jednoduchý a bezpečný. Môžete si vybrať medzi plachetnicami, jachtami, škunermi a katamaránmi. Nájdete tu niečo pre každý vkus a rozpočet, s posádkou alebo bez nej. Užite si s priateľmi a rodinou jedno z najfantastickejších dobrodružstiev vašej dovolenky.

Potápanie

Na ostrove sa nachádzajú prírodné rezervácie, kde si môžete vychutnať skvelé chvíle pod hladinou mora. Vychutnajte si pokoj podmorského života. Potápajte sa v bezpečnom prostredí a ak sa potápate prvýkrát, môžete sa nechať viesť kvalifikovanými inštruktormi, ktorí vás prevedú prvým ponorom pod vodou.

Banán

Jazda na banáne je jednou z najvyhľadávanejších jázd v mori, užite si jazdu s priateľmi na vlnách s množstvom smiechu a vzrušenia. Snažte sa udržať rovnováhu, ale nebude to na dlho, cieľom kapitána je, aby ste sa všetci namočili.

Vodné skútre

Výlety na vodných skútroch sú jednou z najobľúbenejších aktivít na Malorke. Zdolávajte záliv počas výletov, ktoré trvajú dostatočne dlho na to, aby ste nenechali žiadne miesto neprebádané. Sprevádzať vás bude sprievodca, ktorý vás zavedie na tajné miesta, ale vlastným tempom. Budete sa môcť zastaviť na kúpanie a urobiť si tie najlepšie fotografie.

Parasailing

Prežite úžasný zážitok plný emócií. Vychutnajte si pocit, že ste pripevnení na padáku pripevnenom k lodi, ktorá sa bude pohybovať vysokou rýchlosťou po mori. Musíte to prežiť, aby ste pocítili adrenalín na maximum pri jednej z najúžasnejších aktivít na mori. Vylezte až do výšky 100 metrov a zdieľajte s vtákmi privilegovaný výhľad na pobrežie.

Jazda na katamaráne

Plavte sa krištáľovo čistými vodami na juhu ostrova a zároveň obdivujte útesy. Počas plavby môžete skočiť do vody a ochladiť sa alebo šnorchlovať. Vychutnajte si pozorovanie delfínov v ich prirodzenom prostredí v pokojnom prostredí s malou skupinou ľudí.

Aktivity na súši

Výlety na terénnych štvorkolkách

Zažite extrémne dobrodružstvá na štvorkolkách v členitom teréne. Príďte s priateľmi a užite si nezabudnuteľné preteky, ktoré sa končia ponorením do tyrkysových vôd Mallorského mora.
Výlety do vnútrozemia ostrova
Preskúmajte krásne dedinky, staré mesto a trhy na Malorke a vychutnajte si panoramatický výhľad na pobrežie.

Treking

Mallorca ponúka rôzne trekingové trasy s osobitnými charakteristikami. Niektoré s vysokými nárokmi a iné, kde si každý môže vychutnať pokojnejšie a miernejšie prechádzky. Prejdite strmé chodníky a na vrchole si vychutnajte najkrajšie výhľady na ostrov. Pohorie Tramontana je najvýznamnejším pohorím na Malorke, ktoré bolo vyhlásené za svetové dedičstvo UNESCO a je povinnosťou pre milovníkov pešej turistiky.

Návšteva Baleárskych ostrovov

Malorku nemôžete opustiť bez toho, aby ste nenavštívili aj okolité ostrovy. Môžete sa tam a späť prepraviť loďou alebo trajektom, cesta trvá 2 až 4 hodiny.

Ibiza

Ibiza má nádherné zátoky s krištáľovo čistou vodou, zlatistým pieskom a snovou krajinou. Je to raj na zemi, ktorý si môžete užiť s rodinou. Prejdite sa jej ulicami a pozorujte nádherné západy slnka. Vychutnajte si historické centrum mesta s impozantnými katedrálami a majestátnymi hradbami, ktoré zasa slúžili ako kulisa pri natáčaní slávneho seriálu Hra o tróny.

Menora

Tento rajský ostrov ponúka nádherné pláže a zátoky, ale aj veľmi atraktívnu kultúrnu ponuku. Má krásne pláže, nádherné západy slnka, prehistorickú krajinu, bohatú gastronómiu a pekné dedinky. Nebudete mať dosť času, aby ste si vychutnali všetky jeho zaujímavosti, a ubezpečujem vás, že na nudu nebude priestor.

Formentera

Nemôžete odísť bez návštevy Formentery, nádherného ostrova s nádhernými plážami, ktoré nemajú čo závidieť plážam v Karibiku. Môžete si tu užiť outdoorové aktivity, prenájom lodí a výlety loďou. Ostrov má vhodné podmienky na to, aby ste si užili potápanie a začali sa venovať tomuto vzrušujúcemu športu.

Hlavné dovolenkové miesta na Malorke

Pred hľadaním miesta na pobyt na Malorke by ste si mali ujasniť, aký typ výletu plánujete a aké aktivity chcete vykonávať.
Ponuka ubytovacích zariadení na Malorke je kompletná a v porovnaní s inými oblasťami Stredomoria ponúka veľmi výhodné ceny. Môžete sa ubytovať v mestských hoteloch alebo v blízkosti pláže, alebo si môžete vybrať iné možnosti all-inclusive, ako sú byty, hostely a kempy.
Ak hľadáte relax a niekoľko dní oddychu s rodinou, odporúčame vám ubytovať sa v blízkosti severných pláží. Playa de Formentor, Playa de Muro a Playa d’Alcudia čakajú na to, aby ste si vychutnali ich pokojné vody, ktoré pokrýva len veľmi málo vody. Relaxujte na zlatistom piesku a obdivujte prírodné krásy tohto očarujúceho ostrova.
Pre mladých ľudí, ktorí hľadajú zábavu a zábavu, je ideálnou voľbou záliv Palma na juhu Malorky. Nachádzajú sa tu párty zóny s veľkým prílevom návštevníkov, ktorí hľadajú slnko, piesok a veľa zábavy. Vyznačuje sa dobrými cenami a mnohými možnosťami, kde sa môžete zabaviť a dať si niekoľko drinkov. Nájdete tu rezorty all inclusive pre pohodlný pobyt.
Pre nočný život je tu Magaluf, miesto pre párty ľudí, s krásnymi plážami, kde si môžete ľahnúť po nočnej zábave. Nachádzajú sa tu diskotéky pre všetky chute, od tých najobľúbenejších na skvelú noc až po diskotéky najvyššej úrovne s medzinárodnými DJ-mi. Okrem nočného života tu nájdete aj ďalšie atrakcie pre rodinu, ako sú pláže, obchody, reštaurácie a zábavné parky.

Hlavným mestom Malorky je Palma de Mallorca, fascinujúce mesto, v ktorom môžete navštíviť pevnosti, paláce a mestské hradby. Najnavštevovanejšou stavbou v meste je katedrála na Malorke. V jej uliciach nájdete aj reštaurácie, kaviarne, kluby a bary s exkluzívnou atmosférou. Rovnako ako obchody a butiky na nákupy a príjemnú zábavu.
Mallorca ponúka aj vidiecku turistiku a agroturistiku, aby ste sa dostali do prírody a odpútali sa od ruchu mesta. Môžete tu stráviť deň rybárčením, navštíviť farmy s chovom dobytka, venovať sa pešej turistike a jazde na koni. Colonia de Sant Jordi je vhodným miestom pre milovníkov prírody.

 

Prenájom lodí na Mallorca

Súvisiace články:

Ak ste na Malorke, nemôžete vynechať jej hlavné mesto Palma de Mallorca. Turistické...