Nejlepší pláže Gran Canarie: objevte jejich kouzlo!

Nejlepší pláže Gran Canarie: objevte jejich kouzlo!

Guide

V tomto příspěvku vám představíme nejlepší pláže na Gran Canarii pro nezapomenutelnou dovolenou. Tento velký ostrov na vás čeká s více než 236 km pobřeží plného rajských pláží a zátok. Najdete zde různé možnosti, které vyhoví každému vkusu. Na jihu a východě najdete zlatavé nebo tmavé písečné pláže v blízkosti hotelové zóny. Na západní straně jsou skalnaté a divoké pláže daleko od hluku města, ideální pro ty, kteří hledají přírodnější prostředí.

Top nejlepších pláží na Gran Canarii

Prostřednictvím tohoto průvodce se budete moci seznámit s nabídkou pláží, které Gran Canaria nabízí, abyste si mohli vybrat ty, které navštívíte podle svých preferencí. Užijte si skvělé klima Gran Canarie a využijte možnosti provozovat vodní sporty, relaxovat, opalovat se a koupat se v klidných vodách Atlantiku. Mnohé z těchto pláží byly oceněny Modrou vlajkou, což značí vodu vhodnou ke koupání a vynikající plážové služby.

Puerto Rico

SP-GC-puertorico-strand

Její název připomíná Karibik a pláže v tropech a velmi dobře se k ní hodí, protože tato krásná pláž má podobné vlastnosti jako karibské pláže. Nachází se na jihozápadě ostrova Gran Canaria a je proslulá svým slunečním svitem po většinu roku, křišťálově čistou a klidnou vodou, bílým pískem a krásnými palmami. Je to jedna z nejoblíbenějších pláží u Britů díky kvalitním službám a blízkosti restaurací, barů a obchodů.

Pláž Amadores

Playa de Amadores - panoramio
Je to jedna z nejlepších pláží na Gran Canarii s rodinnou atmosférou, proslulá svým bílým pískem a křišťálově čistou vodou. Přijeďte si sem s dětmi užít její klidné vody a mírné klima. Nabízí lehátka, slunečníky a plavčíky. Nachází se vedle velké pláže Puerto Rico a vedle velkého množství restaurací a podniků pro potěšení rekreantů. Byla uměle vytvořena, aby uspokojila vysokou poptávku ze sousedního Portorika. Je však stále velmi přeplněná, takže není tou nejlepší volbou, pokud chcete uniknout ruchu a shonu.

Anfi del Mar

Anfi Del Mar - panoramio (1)
Jedná se o skvělou umělou pláž, velmi atraktivní pro turisty i místní obyvatele. Je považována za jednu z nejkrásnějších pláží na Gran Canarii se zlatavým pískem a příjemným mořským vánkem. Díky klidné a mělké vodě je ideální pro návštěvu s dětmi. K dispozici jsou zde lehátka a slunečníky k zapůjčení. Můžete si také pronajmout vodní skútry a projet se po teplých vodách Atlantiku.

Pláž Mogán

Puerto de Mogán, May 2018 -02
Nachází se vedle přístavu Puerto de Mogán. Jedná se o malou a velmi klidnou pláž, která je ideální k procházkám a cítění mořského vánku. Díky svému klidu a rodinné atmosféře je na seznamu nejlepších pláží na Gran Canarii. Z přístavu vyplouvá několik lodí, které se vydávají na průzkum pobřeží, a můžete se na ně nalodit i na sousední ostrov Tenerife. Při návštěvě Playa de Mogán byste se měli projít také vesnicí s pěknými uličkami a balkony plnými pestrobarevných květin.

Playa del Inglés

"Playa

Je to nejoblíbenější pláž na Gran Canarii mezi mladými lidmi a milovníky nočního života. Nachází se na jihu ostrova a táhne se v délce téměř 3 km krásného pobřeží. Je to pláž oceněná Modrou vlajkou a je zde povolen naturismus, abyste se cítili v souladu s přírodou a mořem. Nabízí také rodinnou atmosféru s chráněnými oblastmi, kde si děti mohou v klidu hrát. Najdete zde surfaře, kteří si hrají s vlnami, a sportovce, kteří se věnují svému sportu. Nachází se v blízkosti hotelů, barů a restaurací. V pěší vzdálenosti se nachází také některé z nejlepších nočních klubů na Gran Canarii s dobrou hudbou a vynikajícím nočním životem.

San Agustín

SP-GC-sanagustin-strand
Jedná se o krásnou pláž na jihu ostrova s pohodovou atmosférou. Táhne se v délce 600 metrů a nabízí zlatavý písek a klidnou vodu ideální ke koupání. Je oblíbená pro ty, kteří hledají klid a odpočinek. Můžete zde odpočívat na písku a opalovat se, abyste zapomněli na svět a své starosti. Je to také jedno z největších center thalassoterapie na ostrově. Nezapomeňte, že tato terapie využívá mořské zdroje k relaxaci a obnově energie.

Pláž Maspalomas

.
Nejlepší pláže Gran Canarie: objevte jejich kouzlo!

Krajina Maspalomas je velmi specifická, se zlatými dunami, které připomínají saharskou poušť. Návštěvníci si najdou čas na procházku mezi dunami, cítí písek na nohou a hrají si na jasném pobřežním slunci. Je to jedna z nejlepších pláží na Gran Canarii, kde jsou vítáni všichni, na jedné straně si na břehu spokojeně hrají rodiny s dětmi, na odlehlejších místech se scházejí naturisté, gayové a nudisté, aby si svobodně užívali moře. Nachází se hned vedle pláže Playa del Inglés, od které ji odděluje Punta de Maspalomas.

Playa de Las Nieves Beach

PuertodelasNieves
Nachází se na severu ostrova Gran Canaria vedle přístavu Las Nieves v Agaete. Jeho vody jsou klidné a bez silných vln, takže jsou ideální pro koupání. Byla mu udělena Modrá vlajka. Na této pláži nenajdete jemný písek, pouze oblázky charakteristické pro sopečné pláže Kanárských ostrovů. V blízkosti pláže najdete 3 neuvěřitelná přírodní jezírka s klidnou vodou, která jsou ideální pro plavání a šnorchlování.

Pláže Las Canteras

Playa de Las Canteras D81 4938 (25662255018)
Jedná se o městskou pláž, která se nachází v Las Palmas de Gran Canaria, hlavním městě ostrova. Je považována za jednu z nejlepších pláží na Kanárských ostrovech. Táhne se v délce 3 km zlatavého písku omývaného tyrkysovou vodou. Nabízí veškeré služby, které potřebujete k relaxaci a užívání si moře. Jelikož se nachází velmi blízko města, budete mít rychlý přístup k rekreačním a restauračním zařízením. Je to také jedna z nejlepších pláží na Gran Canarii pro surfování, potápění a šnorchlování.

Pláž Severní Sardina

Nachází se v obci Galdar na severu ostrova Gran Canaria. Nabízí vynikající prostředí pro potápění a průzkum mořského dna. Bylo jí uděleno vyznamenání Modrá vlajka. Je také oblíbená u rybářů, kteří využívají hojnosti sardinek v této oblasti k jejich lovu a odvozu do nedalekých restaurací. Nemůžete si nechat ujít příležitost vychutnat si dobrý pokrm ze sardinek s mořem v pozadí.

Zveme vás, abyste na své příští dovolené objevili nejlepší pláže Gran Canarie. Na tomto skvělém ostrově najdete ideální možnost pro každý vkus. Ať už dáváte přednost čemukoli, Gran Canaria nabízí vše.

Pláže v Gran Canaria

Související články: