Pierwsza publikacja: 21 marca, 2023 |

Najlepsze plaże na południu Teneryfy

Plaże na południu Teneryfy mają wszystko, czego potrzeba do spędzenia spektakularnego dnia na morzu. Południowe wybrzeże wyspy jest obdarzone rajskimi plażami o wielkiej urodzie i wszystkimi usługami dla kąpiących się. Ciesz się pięknymi złotymi piaszczystymi plażami i turkusowymi wodami.

Top best beaches in the south of Tenerife

Na południu Teneryfy znajdziesz najbardziej znane ośrodki turystyczne na wyspie, z szeroką ofertą hoteli i różnorodnymi możliwościami spędzania wolnego czasu. Na plaże można dotrzeć pieszo lub rowerem z hotelu nadmorską promenadą. Wykorzystaj swój pobyt na wycieczki statkiem i uprawianie różnych sportów wodnych. Większość plaż na południu Teneryfy została wyróżniona Błękitną Flagą, co świadczy o tym, że posiadają one wody odpowiednie do kąpieli i wszystkie niezbędne usługi dla kąpiących się.

Plaża El Duque

Playa del Duque czysta niebieska przejrzysta woda

Jest to promienna plaża o złotych piaskach i krystalicznie czystej wodzie, której piękno przypomina plaże Karaibów. Znajduje się w Costa Adeje i została wyróżniona niebieską flagą. Ze względu na spokój swoich wód nadaje się dla całej rodziny i jest jedną z najczęściej odwiedzanych plaż na południu Teneryfy. Posiada dostęp do promenady, z której można podziwiać piękno morza, odbywać relaksujące spacery i mieć dostęp do restauracji, barów i sklepów. W pobliżu plaży znajduje się bezpłatny parking. Mówi się, że jest to najlepsza plaża na Teneryfie ze względu na wszystkie usługi, które oferuje, a także dlatego, że znajduje się w pobliżu ekskluzywnej dzielnicy z 5-gwiazdkowymi hotelami, eleganckimi restauracjami i sklepami znanych marek.

Plaża La Pinta

Jest to mała plaża w Costa Adeje przylegająca do dużego portu Puerto Colon. Mimo swoich niewielkich rozmiarów przyjmuje turystów przez cały rok, zafascynowanych jej dobrocią i dobrym klimatem. Oprócz rozkoszowania się piaskiem i morzem, można wybrać się na wycieczki łodzią, zobaczyć walenie w ich naturalnym środowisku i uprawiać różne sporty wodne. Nadmorska promenada zapewnia dostęp do restauracji i sklepów, w których można kupić wszystko, czego się potrzebuje.

Plaża La Troya

Playa Troya - Costa Adeje Beach (5)

Jest to piękna plaża w Playa de las Américas z dużą liczbą kąpiących się, zwłaszcza w szczycie sezonu. Oferuje wszystkie usługi plażowe. Posiada falochron, który chroni ją przed silnymi falami, oferując spokojne wody idealne do odwiedzin z dziećmi. Jej położenie w pobliżu Las Américas daje łatwy dostęp do barów i restauracji w okolicy. Wieczorami zaczyna się atmosfera imprezy, a miłośnicy nocnego życia gromadzą się, aby odwiedzić najlepsze kluby nocne na Teneryfie.

Plaża El Camisón

Playa del Camison - Playa de las Americas

Jest to ciepła plaża o złotych piaskach przywiezionych z Sahary, aby odtworzyć piękno karaibskich plaż. Znajduje się w kompleksie Playa de las Americas i oferuje krystalicznie czyste wody z niskimi falami, którymi może cieszyć się cała rodzina. Jest otoczona palmami, które zapewniają dobry cień, aby odpocząć, cieszyć się piknikiem i podziwiać piękny widok na morze. Na plaży znajdziesz restaurację, w której możesz zjeść i cieszyć się orzeźwiającymi napojami. Istnieje również łatwy dostęp do innych restauracji i sklepów w bezpośrednim sąsiedztwie plaży. Oferuje ona leżaki, parasole, toalety, prysznice, wanny dla stóp, ratowników i bezpłatny parking.

Las Vistas Beach

Najlepsze plaże na południu Teneryfy

Jest to mała plaża w Los Cristianos, bardzo popularna ze względu na swoje piękno i doskonałe usługi. Zaczęła przyciągać turystów w latach sześćdziesiątych wraz z boomem turystycznym, który eksplodował na Teneryfie w tym czasie. Jest bardzo blisko restauracji, kawiarni i barów z najlepszymi typowymi dla wyspy potrawami. Jest to również jedna z idealnych plaż na Teneryfie Południowej, na którą można wybrać się z rodziną i dziećmi ze względu na łagodne fale. Ciesz się dniem spędzonym z rodziną, z dziećmi bawiącymi się beztrosko.

Plaża El Médano

ES7020049 Teneryfa Montaña Roja, playa de El Médano

To jedna z najpopularniejszych plaż na południu Teneryfy, idealna do leżenia na piasku, odpoczynku i podziwiania kołysania fal. Znajduje się ona w gminie Granadilla de Abona i jest ulubiona przez surferów, którzy znajdują tu idealne warunki pogodowe do uprawiania tego sportu. Wzdłuż promenady można podziwiać nadmorskie krajobrazy i uzyskać dostęp do różnych sklepów i restauracji z międzynarodową i lokalną żywnością.

Plaża La Tejita

Tejita beach next to el medano tenerife south

Jest osłonięta przez stożek wulkaniczny Montaña Roja. Jest to plaża dla nudystów, która rozciąga się na długości 1 km. Jeśli chodzi o sporty wodne, oferuje doskonałe warunki do uprawiania surfingu, windsurfingu i kitesurfingu.

Plaża w Fañabé

playa fañabe tenerife south tenerife

Znajduje się w Adeje i jest piękną, złotą, piaszczystą plażą. Rozciąga się na długości 600 metrów i jest jedną z najczęściej odwiedzanych plaż na południu wyspy. Oferuje przyjemną, letnią atmosferę cenioną przez turystów, a także doskonałą jakość wody, czystą i nadającą się do kąpieli. Została wyróżniona Błękitną Flagą z usługami leżaków, parasoli i pryszniców, a także dostępnością do uprawiania różnych sportów wodnych. W nocy włączana jest muzyka i turyści gromadzą się, aby cieszyć się nocnym życiem Teneryfy. Znajduje się obok promenady, przez którą można dojść do restauracji, barów i sklepów. Posiada prywatny parking bardzo blisko plaży oraz drugi bezpłatny parking obok terenu hotelu.

Torviscas Beach

Aerial view of Playa de Torviscas beach in Costa Adeje on Tenerife, Spain (48225530037)

Jest to mała plaża o długości zaledwie 300 metrów, która znajduje się tuż obok Playa de Fañabé. Ze względu na znikomy wiatr i spokojne wody jest idealna do korzystania przez całą rodzinę. Posiada łaźnie i toalety. W pobliżu plaży będziecie mieli również dostęp do restauracji i parkingów.

Przypominamy, że plaże na południu Teneryfy są najbardziej ruchliwymi na wyspie, dlatego należy zachować środki ostrożności. W szczycie sezonu są one zwykle pełne turystów, więc trudno jest znaleźć miejsce parkingowe. Należy również dokonywać rezerwacji noclegów i aktywności z dużym wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że znajdziemy dostępność w wybranym terminie.

 

Plaże w Teneryfa Południowa
Powiązane artykuły: