Najlepšie pláže na juhu Tenerife

Najlepšie pláže na juhu Tenerife

Guide

Na plážach na juhu Tenerife nájdete všetko, čo potrebujete na strávenie nádherného dňa pri mori. Južné pobrežie ostrova je obdarené rajskými plážami veľkej krásy a všetkými službami pre kúpajúcich sa. Vychutnajte si nádherné zlatisté piesočnaté pláže a tyrkysovú vodu.

Top najlepších pláží na juhu Tenerife

Na juhu Tenerife nájdete najznámejšie turistické strediská na ostrove so širokou ponukou hotelov a rozmanitými možnosťami trávenia voľného času. Na pláže sa dostanete pešo alebo na bicykli z hotela cez pobrežnú promenádu. Využite svoju návštevu na výlety loďou a praktizovanie rôznych vodných športov. Väčšina pláží na juhu Tenerife bola ocenená modrou vlajkou, čo znamená, že majú vodu vhodnú na kúpanie a všetky potrebné služby pre kúpajúcich sa.

Pláž El Duque

Playa del Duque clear blue transparent water

Je to žiarivá pláž so zlatistým pieskom a krištáľovou vodou, ktorá svojou krásou pripomína pláže Karibiku. Nachádza sa v Costa Adeje a bola jej udelená modrá vlajka. Vďaka pokojnej vode je vhodná pre celú rodinu a patrí k najnavštevovanejším plážam na juhu Tenerife. Má prístup na promenádu, odkiaľ môžete obdivovať krásy mora, absolvovať relaxačné prechádzky a dostať sa do reštaurácií, barov a obchodov. V blízkosti pláže sa nachádza bezplatné parkovisko. Hovorí sa, že je to najlepšia pláž na Tenerife vďaka všetkým službám, ktoré ponúka, a tiež preto, že sa nachádza v blízkosti exkluzívnej oblasti s 5-hviezdičkovými hotelmi, elegantnými reštauráciami a obchodmi známych značiek.

Playa La Pinta

Je to malá pláž v Costa Adeje, ktorá susedí s veľkým prístavom Puerto Colon. Napriek svojej malej rozlohe prijíma turistov po celý rok, ktorých fascinuje svojou dobrotou a dobrým podnebím. Okrem toho, že si tu môžete vychutnať piesok a more, môžete sa vybrať na výlet loďou, pozorovať veľryby v ich prirodzenom prostredí a užívať si rôzne vodné športy. Pobrežná promenáda poskytuje prístup k reštauráciám a obchodom, kde si môžete kúpiť všetko, čo potrebujete.

Pláž La Troya

Playa Troya - Costa Adeje Beach (5)

Je to krásna pláž v Playa de las Américas s veľkým počtom kúpajúcich sa, najmä v hlavnej sezóne. Ponúka všetky plážové služby. Má vlnolam, ktorý ju chráni pred silnými vlnami, a ponúka pokojné vody ideálne na návštevu s deťmi. Jej poloha v blízkosti Las Américas vám umožní ľahký prístup k barom a reštauráciám v okolí. Večer sa tu začína atmosféra večierkov a milovníci nočného života sa schádzajú, aby navštívili najlepšie nočné kluby na Tenerife.

Pláž El Camisón

Playa del Camison - Playa de las Americas

Je to teplá pláž so zlatistým pieskom privezeným zo Sahary, ktorá má za úlohu obnoviť krásu karibských pláží. Nachádza sa v komplexe Playa de las Americas a ponúka krištáľovo čistú vodu s nízkymi vlnami, ktorú si môže užiť celá rodina. Je obklopená palmami, ktoré poskytujú dobrý tieň na odpočinok, piknik a krásny výhľad na more. Na pláži nájdete reštauráciu, kde sa môžete najesť a vychutnať si osviežujúce nápoje. V bezprostrednej blízkosti pláže sa ľahko dostanete aj do ďalších reštaurácií a obchodov. Ponúka ležadlá, slnečníky, toalety, sprchy, kúpaliská, plavčíkov a bezplatné parkovisko.

Pláž Las Vistas

Najlepšie pláže na juhu Tenerife

Je to malá pláž v Los Cristianos, veľmi obľúbená pre svoju krásu a vynikajúce služby. Turistov začala priťahovať v 60. rokoch 20. storočia, keď na Tenerife prepukol turistický boom. Nachádza sa v tesnej blízkosti reštaurácií, kaviarní a barov s najlepšími typickými jedlami ostrova. Je to tiež jedna z ideálnych pláží na juhu Tenerife, kam sa môžete vybrať s rodinou a deťmi, pretože má mierne vlny. Užite si rodinný deň s deťmi, ktoré sa tu bezstarostne hrajú.

Pláž El Médano

ES7020049 Tenerife Montaña Roja, playa de El Médano

Ide o jednu z najobľúbenejších pláží na juhu Tenerife, ktorá je ideálna na ležanie na piesku, odpočinok a obdivovanie hojdania vĺn. Nachádza sa v obci Granadilla de Abona a je obľúbená medzi surfermi, ktorí tu nachádzajú ideálne poveternostné podmienky na tento šport. Pozdĺž promenády si môžete vychutnávať pobrežnú scenériu a dostať sa do rôznych obchodov a reštaurácií s medzinárodnou a miestnou kuchyňou.

Pláž La Tejita

Tejita beach next to el medano tenerife south

Chráni ho sopečný kužeľ Montaña Roja. Je to nudistická pláž, ktorá sa tiahne v dĺžke 1 km. Čo sa týka vodných športov, ponúka ideálne podmienky na surfovanie, windsurfing a kitesurfing.

Pláž Fañabé

playa fañabe tenerife south tenerife

Nachádza sa v meste Adeje a je to krásna zlatá piesočnatá pláž. Tiahne sa v dĺžke 600 metrov a je jednou z najnavštevovanejších pláží na juhu ostrova. Ponúka príjemnú letnú atmosféru, ktorú turisti vysoko oceňujú, ako aj vynikajúcu kvalitu vody, ktorá je čistá a vhodná na kúpanie. Bola ocenená Modrou vlajkou so službami ležadiel, slnečníkov a spŕch, ako aj s možnosťou vykonávania rôznych vodných športov. V noci sa tu zapína hudba a turisti sa tu schádzajú, aby si užili nočný život na Tenerife. Nachádza sa vedľa promenády, cez ktorú sa dostanete do reštaurácií, barov a obchodov. Má súkromné parkovisko v tesnej blízkosti pláže a ďalšie bezplatné parkovisko vedľa hotelového areálu.

Pláž Torviscas

Letecký pohľad na pláž Playa de Torviscas v Costa Adeje na Tenerife, Španielsko (48225530037)

Ide o malú pláž s dĺžkou len 300 metrov, ktorá sa nachádza hneď vedľa pláže Playa de Fañabé. Vďaka slabému vetru a pokojnému moru je ideálna na zábavu pre celú rodinu. Nachádzajú sa tu kúpaliská pre nohy a toalety. V blízkosti pláže máte k dispozícii aj reštaurácie a parkoviská.

Pripomíname, že pláže na juhu Tenerife sú najrušnejšie na ostrove, preto by ste mali dbať na opatrnosť. V hlavnej sezóne sú zvyčajne plné turistov, takže je ťažké nájsť parkovacie miesto. Rezerváciu ubytovania a aktivít by ste si mali urobiť aj v dostatočnom predstihu, aby ste mali istotu, že v požadovanom termíne nájdete voľné miesta.