Nejlepší pláže na jihu Tenerife

Nejlepší pláže na jihu Tenerife

Guide

Pláže na jihu Tenerife nabízejí vše, co potřebujete pro nádherný den strávený u moře. Jižní pobřeží ostrova je obdařeno rajskými plážemi velké krásy a veškerým servisem pro koupající se. Užijte si krásné zlatavé písečné pláže a tyrkysové vody.

Top nejlepších pláží na jihu Tenerife

Na jihu Tenerife najdete nejznámější turistická letoviska ostrova s širokou nabídkou hotelů a rozmanitých možností trávení volného času. K plážím se dostanete pěšky nebo na kole z hotelu přes pobřežní promenádu. Využijte své návštěvy k výletům lodí a provozování různých vodních sportů. Většina pláží na jihu Tenerife byla oceněna Modrou vlajkou, což znamená, že mají vodu vhodnou ke koupání a všechny potřebné služby pro koupající se.

Pláž El Duque

Playa del Duque clear blue transparent water

Je to zářivá pláž se zlatavým pískem a křišťálově čistou vodou, která svou krásou připomíná pláže Karibiku. Nachází se v Costa Adeje a byla jí udělena modrá vlajka. Díky klidné vodě je vhodná pro celou rodinu a patří k nejnavštěvovanějším plážím na jihu Tenerife. Má přístup k promenádě, odkud můžete obdivovat krásy moře, podnikat relaxační procházky a dostat se do restaurací, barů a obchodů. V blízkosti pláže se nachází bezplatné parkoviště. Říká se, že je to nejlepší pláž na Tenerife, protože nabízí všechny služby a také proto, že se nachází v blízkosti exkluzivní oblasti s pětihvězdičkovými hotely, elegantními restauracemi a obchody známých značek.

Playa La Pinta

Jedná se o malou pláž v Costa Adeje, která sousedí s velkým přístavem Puerto Colon. Navzdory své malé rozloze přijímá turisty po celý rok, které fascinuje svou dobrotou a dobrým klimatem. Kromě užívání si písku a moře se zde můžete vydat na výlet lodí, pozorovat kytovce v jejich přirozeném prostředí a věnovat se různým vodním sportům. Z pobřežní promenády se dostanete do restaurací a obchodů, kde si můžete koupit vše, co potřebujete.

Pláž La Troya

Playa Troya - Costa Adeje Beach (5)

Jedná se o krásnou pláž v Playa de las Américas s velkým počtem koupajících se osob, zejména v hlavní sezóně. Nabízí veškeré plážové služby. Má vlnolam, který ji chrání před silnými vlnami, a nabízí klidné vody ideální pro návštěvu s dětmi. Její poloha v blízkosti Las Américas umožňuje snadný přístup k barům a restauracím v okolí. Večer zde začíná atmosféra večírků a milovníci nočního života se scházejí k návštěvě nejlepších nočních klubů na Tenerife.

Pláž El Camisón

Playa del Camison - Playa de las Americas

Jedná se o teplou pláž se zlatavým pískem přivezeným ze Sahary, která má obnovit krásu karibských pláží. Nachází se v komplexu Playa de las Americas a nabízí křišťálově čistou vodu s nízkými vlnami, kterou si může užít celá rodina. Je obklopena palmami, které poskytují dobrý stín pro odpočinek, piknik a krásný výhled na moře. Na pláži najdete restauraci, kde se můžete najíst a vychutnat si osvěžující nápoje. V bezprostřední blízkosti pláže je také snadný přístup k dalším restauracím a obchodům. K dispozici jsou zde lehátka, slunečníky, toalety, sprchy, lázně pro nohy, plavčíci a bezplatné parkoviště.

Pláž Las Vistas

Nejlepší pláže na jihu Tenerife

Jedná se o malou pláž v Los Cristianos, která je velmi oblíbená pro svou krásu a vynikající služby. Turisty začala přitahovat v 60. letech 20. století, kdy na Tenerife propukl turistický boom. Nachází se v těsné blízkosti restaurací, kaváren a barů s nejlepšími typickými pokrmy ostrova. Je to také jedna z ideálních pláží na jihu Tenerife, kam se můžete vydat s rodinou a dětmi, protože má mírné vlny. Užijte si rodinný den s dětmi, které si tu budou bezstarostně hrát.

Pláž El Médano

ES7020049 Tenerife Montaña Roja, playa de El Médano

Jedná se o jednu z nejoblíbenějších pláží na jihu Tenerife, která je jako stvořená k ležení na písku, odpočinku a obdivování houpání vln. Nachází se v obci Granadilla de Abona a je oblíbená mezi surfaři, kteří zde nacházejí ideální povětrnostní podmínky pro tento sport. Podél promenády se můžete kochat pobřežní scenérií a dostat se do různých obchodů a restaurací s mezinárodní i místní kuchyní.

Pláž La Tejita

Tejita beach next to el medano tenerife south

Chrání ho sopečný kužel Montaña Roja. Jedná se o nudistickou pláž, která se táhne v délce 1 km. Co se týče vodních sportů, nabízí ideální podmínky pro surfování, windsurfing a kitesurfing.

Pláž Fañabé

playa fañabe tenerife jih tenerife

Nachází se v Adeje a je to krásná zlatá písečná pláž. Táhne se v délce 600 metrů a je jednou z nejnavštěvovanějších pláží na jihu ostrova. Nabízí příjemnou letní atmosféru, kterou turisté velmi oceňují, a také vynikající kvalitu vody, která je čistá a vhodná ke koupání. Byla oceněna Modrou vlajkou a nabízí služby lehátek, slunečníků a sprch i možnost provozování různých vodních sportů. V noci se zde pouští hudba a turisté se zde scházejí, aby si užili tenerifský noční život. Nachází se hned vedle promenády, přes kterou se dostanete do restaurací, barů a obchodů. Má vlastní parkoviště v těsné blízkosti pláže a další bezplatné parkoviště vedle hotelového areálu.

Pláž Torviscas

Letecký pohled na pláž Playa de Torviscas v Costa Adeje na Tenerife, Španělsko (48225530037)

Jedná se o malou pláž dlouhou pouhých 300 metrů, která se nachází hned vedle pláže Playa de Fañabé. Díky slabému větru a klidné vodě je ideální pro celou rodinu. Jsou na ní k dispozici lázně pro nohy a toalety. V blízkosti pláže máte také přístup do restaurací a na parkoviště.

Připomínáme, že pláže na jihu Tenerife patří k nejrušnějším na ostrově, proto byste měli dbát zvýšené opatrnosti. V hlavní sezóně jsou obvykle plné turistů, takže je obtížné najít místo k parkování. Rezervaci ubytování a aktivit byste si měli také provést s dostatečným předstihem, abyste měli jistotu, že v požadovaném termínu najdete volné místo.