Rzeczy do zrobienia i miejsca do odwiedzenia na Fuerteventurze

Rzeczy do zrobienia i miejsca do odwiedzenia na Fuerteventurze

Przy tej okazji przedstawiamy Ci najbardziej kompletne informacje o miejscach wartych odwiedzenia i najlepszych rzeczach do zrobienia na Fuerteventurze, drugiej co do wielkości po Teneryfie wyspie archipelagu Wysp Kanaryjskich. W naszej firmie specjalizujemy się w wynajmie łodzi, wycieczkach i najlepszych miejscach, które warto odwiedzić podczas pobytu na tej uroczej wyspie Hiszpanii. Jeśli czujesz, że powinieneś odwiedzić Fuerteventurę podczas swojej następnej podróży, oferujemy ci wszelką pomoc w zorganizowaniu zajęć i w pełni wykorzystać twój urlop.

Przede wszystkim chcemy Ci powiedzieć, że na tej wyspie możesz spędzić piękne dni na plaży i podziwiać piękne dzikie krajobrazy, ponieważ znajduje się tu wiele obszarów chronionej przyrody. Ale Fuerteventura to nie tylko plaża, słońce i piasek, znajdziesz tu także wspaniałe krajobrazy w głębi wyspy. Spacerując jej ulicami, możesz cieszyć się przyjazną i spokojną atmosferą. W jej nadmorskich wioskach możesz skosztować najlepszej kanaryjskiej gastronomii.

Co robić na Fuerteventurze

Oto atrakcje, które możesz robić podczas pobytu na wyspie:

Wynajem łodzi

Tenerife - Boat Charter - (6).min

Jest to jeden z najlepszych sposobów na zwiedzanie wyspy i odkrywanie jej uroków. Jeśli wybierzesz się na wycieczkę katamaranem po Fuerteventurze, odkryjesz wspaniałe miejsca. Popłyniesz wzdłuż pięknych wybrzeży otoczonych polami wydm i będziesz podziwiać najbardziej kolorowe rafy koralowe.

Podczas rejsu poznasz ukryte plaże, które kryją w sobie wielki urok i na które koniecznie powinieneś się wybrać. Będziesz miał również możliwość odwiedzenia małych wysepek, na których spędzisz wspaniałe chwile.

Oglądanie wielorybów i delfinów

white paradise tenerife catamaran whale and dolphine listening tour

Wycieczki statkiem na obserwację wielorybów i delfinów to jedna z najpopularniejszych aktywności na Fuerteventurze.

Jedną z zalet wakacji na Wyspach Kanaryjskich jest to, że masz duże szanse na zobaczenie wielorybów i delfinów na wolności podczas różnych wycieczek statkiem. Na łodziach znajdują się eksperci w tej dziedzinie, którzy udzielą ci wielu informacji na temat fauny morskiej, abyś mógł/a jeszcze bardziej wzbogacić swoje doświadczenie.

Można także pływać bezpośrednio z tymi pięknymi zwierzętami, nurkując z rurką, co jest jeszcze bardziej niesamowite i ekscytujące.

Będziesz mógł z bliska przyjrzeć się enigmatycznemu delfinowi butlonosemu, gdy będzie przepływał przez wody Morza Śródziemnego. Będziesz mieć również duże szanse na zobaczenie wielorybów pilotowych, gatunku często występującego na archipelagu i chętnie wypływającego na powitanie turystów. Inne gatunki zamieszkujące ten region to wieloryby garbate, wieloryby niebieskie, płetwale i spermy, ale prawdopodobieństwo ich zobaczenia jest mniejsze w zależności od pory roku i trasy wybranej przez łódź.

Zajęcia na wodzie

Windsurf Watersport in Fuerteventura.min

Wielu sportowców z całego świata przyjeżdża na wyspę, by uprawiać takie sporty jak kitesurfing, paddlesurfing, windsurfing i surfing. Na wyspie panuje uprzywilejowany klimat przez cały rok. Będziesz mógł cieszyć się promieniami słońca, falami gotowymi do przeżycia najlepszych wrażeń i doskonałymi warunkami pogodowymi z temperaturą około 24 stopni Celsjusza.

Na wyspie znajdziesz specjalistyczne szkoły, w których możesz rozpocząć swoją przygodę z surfingiem, więc jeśli myślałeś o tym, żeby wsiąść na deskę, to teraz masz na to szansę. Dzięki różnym firmom w regionie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby wyruszyć w morze, od materiałów po szkolenia.

Zapraszamy na Mistrzostwa Świata w Windsurfingu i Kiteboardingu, które odbywają się na plażach Jandii. Tutaj będziesz mógł podziwiać światowej klasy sportowców, którzy robią to, co potrafią najlepiej – wsiadają na deskę i poskramiają morskie fale.

Obserwowanie nocnego nieba

Star Gazing Fuerteventura.min (2)

Na Fuerteventurze znajdziesz najlepsze warunki do podziwiania kosmosu. Jest to Rezerwat Światła Gwiezdnego w obrębie Wysp Kanaryjskich. W obrębie tego rezerwatu znajduje się astronomiczny punkt widokowy Sicasumbre, z którego możesz obserwować komety, planety i gwiazdy z całkowitą jasnością. Na Fuerteventurze znajdziesz odpowiednie warunki do podziwiania nocnego nieba, jakich nie znajdziesz nigdzie indziej na świecie.

Miejsca warte odwiedzenia

Oto najważniejsze miejsca na Fuerteventurze, które powinieneś odwiedzić, aby zabrać do domu najlepsze wspomnienia z tej wyspy.

Plaże Jandia

Playa de Jandia Beach - Fuerteventura

Jandia jest enklawą na Fuerteventurze, gdzie można znaleźć dziewicze plaże i cuda geologiczne. Odwiedzają ją setki turystów, których przyciąga urok jej plaż i różnych ciekawych miejsc turystycznych.

Na plażach Fuerteventury można znaleźć prawdziwy raj na ziemi, gdzie można uprawiać różne sporty wodne, a pasaty pieszczą twarz. W tym kompleksie turystycznym znajduje się wiele restauracji, mieszkań i hoteli.

Na jego plażach znajduje się prawdziwy raj na ziemi, gdzie można uprawiać różne sporty wodne z wiatrami hulającymi po twarzy. W tym kompleksie turystycznym znajdziesz wiele restauracji, mieszkań i hoteli, będziesz miał do dyspozycji wszystko, czego potrzebujesz, aby przeżyć najlepsze doświadczenia podczas pobytu na Fuerteventurze.

Plaża La Concha

Las Conchas Beach Fuerteventura.min

To wspaniała plaża z turkusową wodą, choć jest niewielka, oferuje wszystko, czego potrzebujesz, by się zrelaksować, zabawić i zrobić najlepsze zdjęcia. Za plażą znajduje się latarnia morska Tostón, z której można podziwiać najpiękniejsze zatoczki El Cotillo.

Plaża Cofete

Cofete Beach Fuerteventura.min

Jest to promienna plaża o dzikim charakterze dla bardziej odważnych i miłośników przyrody. Otoczona górami jest idealna dla tych, którzy chcą się zrelaksować i uciec od tłumów i hałasu.

Corralejo

Corralejo Beach Fuerteventura.min

Jest to miejscowość w północnej części wyspy, na której ulicach można znaleźć mnóstwo rozrywek, zabawy i parków wodnych z wielkimi atrakcjami. Znajduje się tu również wiele sklepów, dyskotek, restauracji i tarasów, na których można spędzić bajeczne popołudnia i wieczory.

Ciekawostki Fuerteventury

Mówi się, że Fuerteventura jest pierwszą z Wysp Kanaryjskich, która wyłoniła się z morza miliony lat temu. Dziś jest Rezerwatem Biosfery i klejnotem przyrody dostępnym dla wszystkich.

Jeśli nie wiedziałeś, że Fuerteventura jest znana z produkcji światowej sławy serów, mówimy tu o Majorero Cheese, niezwykłym serze wytwarzanym tradycyjnymi metodami.

Jak widać, Fuerteventura ma wszystko, czego szukają turyści, aby oderwać się od stresu pracy i szybkiego tempa życia. Jeśli chcesz ją odwiedzić, oferujemy szeroki wachlarz zajęć, wystarczy, że skontaktujesz się z nami przez WhatsApp lub e-mail, aby zapewnić sobie miejsce na następnej wycieczce lub zwiedzaniu. Wypełnij nasz formularz kontaktowy, zadając wszystkie pytania, a my odpowiemy tak szybko, jak to możliwe, ponieważ naszą przyjemnością jest pomóc Ci przeżyć najlepsze doświadczenia podczas wakacji.

Plaże w Fuerteventura

Playa del Matorral znana jest również jako Playa de Jandía, Playa de la Solana lub...
Dziś chcemy Wam opowiedzieć o głównej plaży Costa Calma, pięknej plaży miejskiej,...
Witamy w Butihondo, plaży, która ma wszystko, czego potrzeba do spędzenia wspaniałego...
Niektórzy twierdzą, że Las Grandes Playas de Corralejo zasłużyły na miano...
Plaże w El Cotillo są dla wielu osób najlepszymi plażami w Europie, a my opowiemy Ci...