První publikace: 2 června, 2022 |

Rezervujte přes WhatsApp

Co dělat a kam se podívat na Fuerteventuře

Při této příležitosti vám přinášíme nejúplnější informace o zajímavých místech a nejlepších aktivitách na Fuerteventuře, druhém největším ostrově Kanárských ostrovů po Tenerife. V naší společnosti se specializujeme na pronájem lodí, výlety a nejlepší místa, která můžete navštívit během svého pobytu na tomto okouzlujícím španělském ostrově. Nenechte si ujít vše, co jsme pro vás v tomto příspěvku připravili, a pokud máte pocit, že byste měli Fuerteventuru navštívit při své příští cestě, nabízíme vám veškerou pomoc při organizaci aktivit a maximálním využití vaší dovolené.

Především vám chceme říci, že na tomto ostrově můžete strávit krásné dny na pláži a užívat si krásné divoké krajiny, protože se zde rozkládá velké množství chráněných přírodních oblastí. Fuerteventura však není jen pláž, slunce a písek, nádhernou krajinu najdete i ve vnitrozemí ostrova. Projděte se jeho uličkami a vychutnejte si příjemnou a klidnou atmosféru. V jeho pobřežních vesničkách si vychutnáte nejlepší kanárskou gastronomii.

Co dělat na Fuerteventuře

Toto jsou aktivity, které můžete během svého pobytu na ostrově podniknout:

Půjčovna lodí

Tenerife - Boat Charter - (6).min

Je to jeden z nejlepších způsobů, jak prozkoumat ostrov a objevit všechna jeho kouzla. Pokud se na Fuerteventuře vydáte na výlet katamaránem, objevíte nádherná místa. Budete se plavit podél krásných pobřeží obklopených dunovými poli a užívat si nejbarevnějších útesů.

Během výletu poznáte skryté pláže, které skrývají velké kouzlo a kam byste se rozhodně měli vydat. Budete mít také možnost navštívit malé ostrůvky, kde si užijete nádherné chvíle.

Pozorování velryb a delfínů

white paradise tenerife catamaran whale and dolphine listening tour

Výlety lodí za pozorováním velryb a delfínů představují jednu z nejoblíbenějších aktivit na Fuerteventuře.

Jednou z výhod dovolené na Kanárských ostrovech je, že při různých výletech lodí máte vysokou šanci spatřit velryby a delfíny ve volné přírodě. Na lodích se pohybují odborníci v této oblasti, kteří vám poskytnou spoustu informací o mořské fauně, a tím ještě více obohatí váš zážitek.

Můžete si také zaplavat přímo s těmito krásnými zvířaty při šnorchlování, což je ještě neuvěřitelnější a vzrušující.

Budete si moci zblízka prohlédnout záhadného delfína skákavého, který proplouvá vodami Středozemního moře. Budete mít také velkou šanci spatřit velryby pilotní, které jsou na souostroví běžným druhem a které rády vylézají ven, aby pozdravily turisty. Mezi další druhy, které se v oblasti vyskytují, patří keporkak, modrá velryba, plejtvák obrovský a vorvaň, ale jejich pozorování je méně pravděpodobné v závislosti na ročním období a trase zvolené lodí.

Vodní aktivity

Windsurf Watersport in Fuerteventura.min

Na ostrov přijíždí mnoho sportovců z celého světa, aby se věnovali sportům, jako je kitesurfing, paddlesurfing, windsurfing a surfing. Na ostrově panuje celoročně příznivé klima. Užijete si zde zářivé sluneční paprsky, vlny připravené na ty nejlepší zážitky a vynikající povětrnostní podmínky s teplotami kolem 24 stupňů Celsia.

Na ostrově najdete specializované školy, které vám pomohou začít se surfováním, takže pokud jste přemýšleli o tom, že byste se postavili na prkno, máte šanci. V různých společnostech v regionu najdete vše, co potřebujete, abyste mohli vyrazit na moře, od materiálu až po školení.

Zveme vás, abyste si přišli užít mistrovství světa ve windsurfingu a kiteboardingu, které se koná na plážích Jandía. Zde budete moci obdivovat prvotřídní sportovce, kteří dělají to, co umí nejlépe, nasedají na prkno a krotí mořské vlny.

Pozorování noční oblohy

Star Gazing Fuerteventura.min (2)

Na Fuerteventuře najdete ty nejlepší podmínky pro pozorování vesmíru. V rámci Kanárských ostrovů se zde nachází hvězdná rezervace. V této rezervaci se nachází astronomická vyhlídka Sicasumbre, ze které můžete naprosto jasně pozorovat komety, planety a hvězdy. Na Fuerteventuře najdete ty správné podmínky k pozorování noční oblohy, které nenajdete nikde jinde na světě.

Místa k návštěvě

Toto jsou nejdůležitější místa na Fuerteventuře, která byste měli navštívit, abyste si z ostrova odvezli ty nejlepší vzpomínky.

Pláže Jandia

Playa de Jandia Beach - Fuerteventura

Jandia je enkláva na ostrově Fuerteventura, kde najdete nedotčené pláže a geologické zázraky. Přijíždějí sem stovky návštěvníků, které láká kouzlo zdejších pláží a různých turisticky zajímavých míst.

Na jejích plážích najdete opravdový ráj na zemi, kde se můžete věnovat různým vodním aktivitám a pasátový vítr vás bude hladit po tváři. V tomto turistickém komplexu najdete mnoho restaurací, bytů a hotelů.

Na jeho plážích najdete opravdový ráj na zemi, kde můžete provozovat různé vodní aktivity a pasátové větry vás budou hladit po tváři. V tomto turistickém komplexu najdete mnoho restaurací, bytů a hotelů, budete mít k dispozici vše, co potřebujete k prožití těch nejlepších zážitků během svého pobytu na Fuerteventuře.

Pláž La Concha

Las Conchas Beach Fuerteventura.min

Je to nádherná pláž s tyrkysovou vodou, ačkoli je malá, nabízí vše, co potřebujete k odpočinku, zábavě a pořízení těch nejlepších fotografií. Po pláži se nachází maják Tostón, odkud můžete obdivovat nejkrásnější zátoky El Cotillo.

Pláž Cofete

Cofete Beach Fuerteventura.min

Je to zářivá pláž s divokými rysy pro odvážnější a milovníky přírody. Je obklopena horami a je ideální pro ty, kteří si chtějí odpočinout a uniknout davům a hluku.

Corralejo

Corralejo Beach Fuerteventura.min

Jedná se o městečko na severu ostrova, v jehož ulicích najdete spoustu zábavy, legrace a vodní parky s velkými atrakcemi. Najdete zde také mnoho obchodů, diskoték, restaurací a teras, kde můžete strávit báječná odpoledne a večery.

Zajímavosti Fuerteventury

O Fuerteventuře se říká, že je prvním z Kanárských ostrovů, který se vynořil z moře před miliony let. Dnes je biosférickou rezervací a klenotem přírody přístupným všem.

Pokud jste to nevěděli, Fuerteventura si vysloužila pověst místa se světoznámými sýry, mluvíme o sýru Majorero, výjimečném sýru, který se vyrábí tradičními technikami.

Jak vidíte, Fuerteventura nabízí vše, co turista hledá, aby se odpojil od pracovního stresu a rychlého životního tempa. Pokud nás chcete navštívit, nabízíme vám širokou škálu aktivit, které můžete podniknout, stačí nás kontaktovat prostřednictvím aplikace WhatsApp nebo e-mailu, abyste si zajistili místo na příštím výletě nebo prohlídce. Vyplňte náš kontaktní formulář se všemi svými dotazy, odpovíme vám co nejdříve, protože naším potěšením je pomoci vám prožít ty nejlepší zážitky během vaší dovolené.

Co říkají naši zákazníci:
Dean Smith
Dean Smith
17. November, 2022.
Definitely recommend to include in your trip when visiting Tenerife. One of the best days we had! Amazing service and nice touch with water and snacks!
Maria Stanko
Maria Stanko
14. November, 2022.
Es war eine grandiose Reise, das Personal war sehr freundlich und zuvorkommend, das Schiff sauber und das Essen lecker. Sehr beeindruckend waren die Wale, Delfine und die wunderschöne Natur Teneriffas.
Gillian Webster
Gillian Webster
2. November, 2022.
I hired the atlanca boat as a surprise for my husbands 40th birthday and it was honestly the best day and lots of fun. Easy to book, when we arrived Patrick did the paperwork and explained everything then Fran gave us all the safety information on how to ride the boat. Everything was provided and additional special touches were much appreciated. They were both great, really friendly and put us at ease. We had 3 hours booked and we got the full time, everything excellent. Highly recommended. Thank you
Shaun Daymond
Shaun Daymond
28. October, 2022.
Very easy to deal with over WhatsApp. Booked 5 months in advance and had no issues with the booking at all. Boat was lovely and friendly skipper 👍🏻
Banana Palm Bay
Banana Palm Bay
4. August, 2022.
Can only recommend it ;)
Juan Antonio RT
Juan Antonio RT
26. July, 2022.
Hemos disfrutado de un paseo en barco por la costa de Adeje divisadlo cetáceos. Muy recomendable. La tripulación muy amable en todo momento pendiente de nosotros.
younes benkahla
younes benkahla
5. July, 2022.
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Guillermo González Meyer
Guillermo González Meyer
14. June, 2022.
Alquilamos una excursión para ver cetáceos y dar un paseo de 3h. En general la experiencia estuvo bien. Toda la gestión de reserva fue fácil y el trato con Bananapalmbay fue un gusto.
Al llegar al barco tuvimos alguna confusión con lo acordado, pero tras comunicarse la empresa del barco con Bananapalmbay se solucionó y pudimos disfrutar del viaje. Además vimos ballenas piloto.

Rezervujte přes WhatsApp

Chasing the Sun, Embracing the Sea, Capturing the Joy…

0