Čo robiť a aké miesta navštíviť na Fuerteventure

Čo robiť a aké miesta navštíviť na Fuerteventure

Pri tejto príležitosti vám ponúkame najkomplexnejšie informácie o miestach, ktoré môžete navštíviť, a o tom, čo najlepšie robiť na Fuerteventure, druhom najväčšom ostrove Kanárskych ostrovov po Tenerife. V našej spoločnosti sa špecializujeme na prenájom lodí, výlety a najlepšie miesta, ktoré môžete navštíviť počas pobytu na tomto očarujúcom španielskom ostrove. Nenechajte si ujsť všetko, čo sme pre vás pripravili v tomto príspevku, a ak máte pocit, že by ste mali navštíviť Fuerteventuru počas svojej ďalšej cesty, ponúkame vám všetku pomoc, ktorú potrebujete na organizáciu aktivít a čo najlepšie využitie vašej dovolenky.

V prvom rade vám chceme povedať, že na tomto ostrove môžete stráviť krásne dni na pláži a vychutnať si nádhernú divokú krajinu, pretože má veľké rozlohy chránených prírodných oblastí. Fuerteventura však nie je len pláž, slnko a piesok, nádhernú krajinu nájdete aj vo vnútrozemí ostrova. Prejdite sa jeho uličkami a vychutnajte si príjemnú a pokojnú atmosféru. V jeho pobrežných dedinkách si vychutnáte najlepšiu kanársku gastronómiu.

Čo robiť na Fuerteventure

Toto sú aktivity, ktoré môžete robiť počas svojho pobytu na ostrove:

Prenájom lodí

Tenerife - Boat Charter - (6).min

Je to jeden z najlepších spôsobov, ako preskúmať ostrov a objaviť všetky jeho pôvaby. Ak sa vydáte na výlet katamaránom na Fuerteventure, objavíte nádherné miesta. Budete sa plaviť pozdĺž nádherných pobreží obklopených dunovými poliami a vychutnáte si tie najpestrejšie útesy.

Počas výletu spoznáte skryté pláže, ktoré skrývajú veľké čaro a kam by ste sa určite mali vybrať. Budete mať tiež možnosť navštíviť malé ostrovčeky, kde si môžete vychutnať nádherné chvíle.

Pozorovanie veľrýb a delfínov

white paradise tenerife catamaran whale and dolphine listening tour

Výlety loďou na pozorovanie veľrýb a delfínov predstavujú jednu z najobľúbenejších aktivít na Fuerteventure.

Jednou z výhod dovolenky na Kanárskych ostrovoch je, že počas rôznych výletov loďou máte vysokú šancu vidieť veľryby a delfíny vo voľnej prírode. Na lodiach sa plavia odborníci v tejto oblasti, ktorí vám poskytnú množstvo informácií o morskej faune, aby ešte viac obohatili vaše zážitky.

Môžete si tiež zaplávať priamo s týmito nádhernými zvieratami, šnorchlovať, čo je ešte neuveriteľnejšie a vzrušujúcejšie.

Budete si môcť zblízka pozrieť záhadného delfína skákavého, ktorý prechádza vodami Stredozemného mora. Budete mať tiež veľkú šancu spozorovať veľryby pilotné, ktoré sú na súostroví bežným druhom a rady vychádzajú pozdraviť turistov. Medzi ďalšie druhy, ktoré obývajú túto oblasť, patria kučeravé veľryby, modré veľryby, plutvovce a spermie, ale ich pozorovanie je menej pravdepodobné v závislosti od ročného obdobia a trasy zvolenej loďou.

Vodné aktivity

Windsurf Watersport in Fuerteventura.min

Na ostrov prichádza mnoho športovcov z celého sveta, aby sa venovali športom, ako je kitesurfing, paddlesurfing, windsurfing a surfing. Ostrov má celoročne priaznivé podnebie. Užijete si tu žiarivé slnko, vlny pripravené na tie najlepšie zážitky a vynikajúce poveternostné podmienky s teplotami okolo 24 stupňov Celzia.

Na ostrove nájdete špecializované školy, ktoré vám umožnia začať so surfovaním, takže ak ste uvažovali o tom, že si sadnete na dosku, toto je vaša šanca. V rôznych spoločnostiach v regióne nájdete všetko, čo potrebujete na to, aby ste sa mohli vydať na more, od materiálu až po školenia.

Pozývame vás na Majstrovstvá sveta vo windsurfingu a kiteboardingu, ktoré sa konajú na plážach Jandía. Tu budete môcť obdivovať svetových športovcov, ktorí robia to, čo im ide najlepšie, sadajú na dosku a krotia morské vlny.

Pozorovanie nočnej oblohy

Star Gazing Fuerteventura.min (2)

Na Fuerteventure nájdete tie najlepšie podmienky na pozorovanie vesmíru. V rámci Kanárskych ostrovov je to rezervácia hviezdnej oblohy. V rámci tejto rezervácie sa nachádza astronomická vyhliadka Sicasumbre, z ktorej môžete úplne jasne pozorovať kométy, planéty a hviezdy. Na ostrove Fuerteventura nájdete vhodné podmienky na pozorovanie nočnej oblohy, aké nenájdete nikde inde na svete.

Miesta, ktoré môžete navštíviť

Toto sú najdôležitejšie miesta na Fuerteventure, ktoré by ste mali navštíviť, aby ste si z ostrova odniesli tie najlepšie spomienky.

Pláže Jandia

Playa de Jandia Beach - Fuerteventura

Jandia je enkláva v rámci ostrova Fuerteventura, kde nájdete nedotknuté pláže a geologické zázraky. Prichádzajú sem stovky návštevníkov, ktorých láka čaro jej pláží a rôznych turisticky zaujímavých miest.

Na jej plážach nájdete skutočný raj na zemi, kde sa môžete venovať rôznym vodným aktivitám a pasátový vietor vám bude hladiť tvár. V tomto turistickom komplexe nájdete množstvo reštaurácií, bytov a hotelov.

Na jeho plážach nájdete skutočný raj na zemi, kde sa môžete venovať rôznym vodným aktivitám a pasátový vietor vám bude hladiť tvár. V tomto turistickom komplexe nájdete množstvo reštaurácií, bytov a hotelov, budete mať k dispozícii všetko, čo potrebujete na prežitie tých najlepších zážitkov počas svojho pobytu na Fuerteventure.

Pláž La Concha

Las Conchas Beach Fuerteventura.min

Je to nádherná pláž s tyrkysovou vodou, hoci je malá, ponúka všetko, čo potrebujete na oddych, zábavu a najlepšie fotografie. Po pláži nájdete maják Tostón, odkiaľ môžete obdivovať najkrajšie zátoky El Cotillo.

Pláž Cofete

Cofete Beach Fuerteventura.min

Je to žiarivá pláž s divokými charakteristikami pre odvážnejších a milovníkov prírody. Je obklopená horami a je ideálna pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť a utiecť od davov a hluku.

Corralejo

Corralejo Beach Fuerteventura.min

Ide o mestečko na severe ostrova, v ktorého uliciach nájdete množstvo zábavy, atrakcií a vodných parkov so skvelými atrakciami. Nachádza sa tu aj množstvo obchodov, diskoték, reštaurácií a terás, kde môžete stráviť rozprávkové popoludnia a večery.

Zaujímavosti Fuerteventury

O Fuerteventure sa hovorí, že je prvým z Kanárskych ostrovov, ktorý sa pred miliónmi rokov vynoril z mora. Dnes je biosférickou rezerváciou a klenotom prírody prístupným pre všetkých.

Ak by ste to nevedeli, Fuerteventura si získala povesť miesta so svetoznámymi syrmi, hovoríme o syre Majorero, výnimočnom syre, ktorý sa vyrába tradičnými technikami.

Ako vidíte, Fuerteventura má všetko, čo turista hľadá, aby sa odpojil od stresu z práce a rýchleho života. Ak nás chcete navštíviť, ponúkame vám širokú škálu aktivít, stačí nás kontaktovať prostredníctvom aplikácie WhatsApp alebo e-mailu a zabezpečiť si miesto na ďalšom výlete alebo zájazde. Vyplňte náš kontaktný formulár so všetkými otázkami, odpovieme vám čo najskôr, pretože naším potešením je pomôcť vám prežiť tie najlepšie zážitky počas vašej dovolenky.

Pláže v Fuerteventura

Pláže El Cotillo sú pre mnohých najlepšie pláže v Európe a my vám povieme...
Niektorí tvrdia, že Las Grandes Playas de Corralejo si vyslúžili titul najlepších v...
Dnes vám chceme povedať o hlavnej pláži Costa Calma, nádhernej mestskej pláži,...
Playa del Matorral je známa aj ako Playa de Jandía, Playa de la Solana alebo Playa del...
Vitajte na pláži Butihondo, ktorá ponúka všetko, čo potrebujete na strávenie...