Prvá publikácia: 2 júna, 2022 |

Čo robiť a aké miesta navštíviť na Fuerteventure

Pri tejto príležitosti vám ponúkame najkomplexnejšie informácie o miestach, ktoré môžete navštíviť, a o tom, čo najlepšie robiť na Fuerteventure, druhom najväčšom ostrove Kanárskych ostrovov po Tenerife. V našej spoločnosti sa špecializujeme na prenájom lodí, výlety a najlepšie miesta, ktoré môžete navštíviť počas pobytu na tomto očarujúcom španielskom ostrove. Nenechajte si ujsť všetko, čo sme pre vás pripravili v tomto príspevku, a ak máte pocit, že by ste mali navštíviť Fuerteventuru počas svojej ďalšej cesty, ponúkame vám všetku pomoc, ktorú potrebujete na organizáciu aktivít a čo najlepšie využitie vašej dovolenky.

V prvom rade vám chceme povedať, že na tomto ostrove môžete stráviť krásne dni na pláži a vychutnať si nádhernú divokú krajinu, pretože má veľké rozlohy chránených prírodných oblastí. Fuerteventura však nie je len pláž, slnko a piesok, nádhernú krajinu nájdete aj vo vnútrozemí ostrova. Prejdite sa jeho uličkami a vychutnajte si príjemnú a pokojnú atmosféru. V jeho pobrežných dedinkách si vychutnáte najlepšiu kanársku gastronómiu.

Čo robiť na Fuerteventure

Toto sú aktivity, ktoré môžete robiť počas svojho pobytu na ostrove:

Prenájom lodí

Tenerife - Boat Charter - (6).min

Je to jeden z najlepších spôsobov, ako preskúmať ostrov a objaviť všetky jeho pôvaby. Ak sa vydáte na výlet katamaránom na Fuerteventure, objavíte nádherné miesta. Budete sa plaviť pozdĺž nádherných pobreží obklopených dunovými poliami a vychutnáte si tie najpestrejšie útesy.

Počas výletu spoznáte skryté pláže, ktoré skrývajú veľké čaro a kam by ste sa určite mali vybrať. Budete mať tiež možnosť navštíviť malé ostrovčeky, kde si môžete vychutnať nádherné chvíle.

Pozorovanie veľrýb a delfínov

white paradise tenerife catamaran whale and dolphine listening tour

Výlety loďou na pozorovanie veľrýb a delfínov predstavujú jednu z najobľúbenejších aktivít na Fuerteventure.

Jednou z výhod dovolenky na Kanárskych ostrovoch je, že počas rôznych výletov loďou máte vysokú šancu vidieť veľryby a delfíny vo voľnej prírode. Na lodiach sa plavia odborníci v tejto oblasti, ktorí vám poskytnú množstvo informácií o morskej faune, aby ešte viac obohatili vaše zážitky.

Môžete si tiež zaplávať priamo s týmito nádhernými zvieratami, šnorchlovať, čo je ešte neuveriteľnejšie a vzrušujúcejšie.

Budete si môcť zblízka pozrieť záhadného delfína skákavého, ktorý prechádza vodami Stredozemného mora. Budete mať tiež veľkú šancu spozorovať veľryby pilotné, ktoré sú na súostroví bežným druhom a rady vychádzajú pozdraviť turistov. Medzi ďalšie druhy, ktoré obývajú túto oblasť, patria kučeravé veľryby, modré veľryby, plutvovce a spermie, ale ich pozorovanie je menej pravdepodobné v závislosti od ročného obdobia a trasy zvolenej loďou.

Vodné aktivity

Windsurf Watersport in Fuerteventura.min

Na ostrov prichádza mnoho športovcov z celého sveta, aby sa venovali športom, ako je kitesurfing, paddlesurfing, windsurfing a surfing. Ostrov má celoročne priaznivé podnebie. Užijete si tu žiarivé slnko, vlny pripravené na tie najlepšie zážitky a vynikajúce poveternostné podmienky s teplotami okolo 24 stupňov Celzia.

Na ostrove nájdete špecializované školy, ktoré vám umožnia začať so surfovaním, takže ak ste uvažovali o tom, že si sadnete na dosku, toto je vaša šanca. V rôznych spoločnostiach v regióne nájdete všetko, čo potrebujete na to, aby ste sa mohli vydať na more, od materiálu až po školenia.

Pozývame vás na Majstrovstvá sveta vo windsurfingu a kiteboardingu, ktoré sa konajú na plážach Jandía. Tu budete môcť obdivovať svetových športovcov, ktorí robia to, čo im ide najlepšie, sadajú na dosku a krotia morské vlny.

Pozorovanie nočnej oblohy

Star Gazing Fuerteventura.min (2)

Na Fuerteventure nájdete tie najlepšie podmienky na pozorovanie vesmíru. V rámci Kanárskych ostrovov je to rezervácia hviezdnej oblohy. V rámci tejto rezervácie sa nachádza astronomická vyhliadka Sicasumbre, z ktorej môžete úplne jasne pozorovať kométy, planéty a hviezdy. Na ostrove Fuerteventura nájdete vhodné podmienky na pozorovanie nočnej oblohy, aké nenájdete nikde inde na svete.

Miesta, ktoré môžete navštíviť

Toto sú najdôležitejšie miesta na Fuerteventure, ktoré by ste mali navštíviť, aby ste si z ostrova odniesli tie najlepšie spomienky.

Pláže Jandia

Playa de Jandia Beach - Fuerteventura

Jandia je enkláva v rámci ostrova Fuerteventura, kde nájdete nedotknuté pláže a geologické zázraky. Prichádzajú sem stovky návštevníkov, ktorých láka čaro jej pláží a rôznych turisticky zaujímavých miest.

Na jej plážach nájdete skutočný raj na zemi, kde sa môžete venovať rôznym vodným aktivitám a pasátový vietor vám bude hladiť tvár. V tomto turistickom komplexe nájdete množstvo reštaurácií, bytov a hotelov.

Na jeho plážach nájdete skutočný raj na zemi, kde sa môžete venovať rôznym vodným aktivitám a pasátový vietor vám bude hladiť tvár. V tomto turistickom komplexe nájdete množstvo reštaurácií, bytov a hotelov, budete mať k dispozícii všetko, čo potrebujete na prežitie tých najlepších zážitkov počas svojho pobytu na Fuerteventure.

Pláž La Concha

Las Conchas Beach Fuerteventura.min

Je to nádherná pláž s tyrkysovou vodou, hoci je malá, ponúka všetko, čo potrebujete na oddych, zábavu a najlepšie fotografie. Po pláži nájdete maják Tostón, odkiaľ môžete obdivovať najkrajšie zátoky El Cotillo.

Pláž Cofete

Cofete Beach Fuerteventura.min

Je to žiarivá pláž s divokými charakteristikami pre odvážnejších a milovníkov prírody. Je obklopená horami a je ideálna pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť a utiecť od davov a hluku.

Corralejo

Corralejo Beach Fuerteventura.min

Ide o mestečko na severe ostrova, v ktorého uliciach nájdete množstvo zábavy, atrakcií a vodných parkov so skvelými atrakciami. Nachádza sa tu aj množstvo obchodov, diskoték, reštaurácií a terás, kde môžete stráviť rozprávkové popoludnia a večery.

Zaujímavosti Fuerteventury

O Fuerteventure sa hovorí, že je prvým z Kanárskych ostrovov, ktorý sa pred miliónmi rokov vynoril z mora. Dnes je biosférickou rezerváciou a klenotom prírody prístupným pre všetkých.

Ak by ste to nevedeli, Fuerteventura si získala povesť miesta so svetoznámymi syrmi, hovoríme o syre Majorero, výnimočnom syre, ktorý sa vyrába tradičnými technikami.

Ako vidíte, Fuerteventura má všetko, čo turista hľadá, aby sa odpojil od stresu z práce a rýchleho života. Ak nás chcete navštíviť, ponúkame vám širokú škálu aktivít, stačí nás kontaktovať prostredníctvom aplikácie WhatsApp alebo e-mailu a zabezpečiť si miesto na ďalšom výlete alebo zájazde. Vyplňte náš kontaktný formulár so všetkými otázkami, odpovieme vám čo najskôr, pretože naším potešením je pomôcť vám prežiť tie najlepšie zážitky počas vašej dovolenky.

Čo hovoria naši zákazníci:
Dean Smith
Dean Smith
17. November, 2022.
Definitely recommend to include in your trip when visiting Tenerife. One of the best days we had! Amazing service and nice touch with water and snacks!
Maria Stanko
Maria Stanko
14. November, 2022.
Es war eine grandiose Reise, das Personal war sehr freundlich und zuvorkommend, das Schiff sauber und das Essen lecker. Sehr beeindruckend waren die Wale, Delfine und die wunderschöne Natur Teneriffas.
Gillian Webster
Gillian Webster
2. November, 2022.
I hired the atlanca boat as a surprise for my husbands 40th birthday and it was honestly the best day and lots of fun. Easy to book, when we arrived Patrick did the paperwork and explained everything then Fran gave us all the safety information on how to ride the boat. Everything was provided and additional special touches were much appreciated. They were both great, really friendly and put us at ease. We had 3 hours booked and we got the full time, everything excellent. Highly recommended. Thank you
Shaun Daymond
Shaun Daymond
28. October, 2022.
Very easy to deal with over WhatsApp. Booked 5 months in advance and had no issues with the booking at all. Boat was lovely and friendly skipper 👍🏻
Banana Palm Bay
Banana Palm Bay
4. August, 2022.
Can only recommend it ;)
Juan Antonio RT
Juan Antonio RT
26. July, 2022.
Hemos disfrutado de un paseo en barco por la costa de Adeje divisadlo cetáceos. Muy recomendable. La tripulación muy amable en todo momento pendiente de nosotros.
younes benkahla
younes benkahla
5. July, 2022.
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Guillermo González Meyer
Guillermo González Meyer
14. June, 2022.
Alquilamos una excursión para ver cetáceos y dar un paseo de 3h. En general la experiencia estuvo bien. Toda la gestión de reserva fue fácil y el trato con Bananapalmbay fue un gusto.
Al llegar al barco tuvimos alguna confusión con lo acordado, pero tras comunicarse la empresa del barco con Bananapalmbay se solucionó y pudimos disfrutar del viaje. Además vimos ballenas piloto.
Sinéad Campbell
Sinéad Campbell
30. November, 2022.
recommends
My partner and I rented a boat for 4 hours from Jan Daniel and we had the best day! By far our favourite experience of our whole holiday. We would definitely recommend to anyone looking to rent a boat to do your own exploring along the southern coast of Tenerife. 5* experience!
Birthe Rosen
Birthe Rosen
7. October, 2022.
recommends
Ich habe mit dieser Gesellschaft 2 tolle Touren gemacht. Die Teide Nationalpark Tour mit Masca, war klasse, sowohl Guide als auch Busfahrer waren toll. Viel information und gute Betreuung. Ein unvergesslicher Tag. 🥰 Die 2. Tour war Oberklasse, ich bin mit Shogun zur Wahlbeobachtung rausgefahren und wir haben eine ganze Familie Pilotwale gesehen, diese wunderbaren Wesen sind recht neugierig und kamen auch auf das Boot zu. Ich habe Shogun vorgezogen, weil mir die übervollen Katamarane nicht so gefallen. Gute Wahl. Die ganze Fahrt ist wunderbar, man fährt bis Los Gigantes und in der Bucht gibt es eine köstliche Mahlzeit. Es ist sehr beeindruckend, dort zu ankern. Habe die Fahrt sehr genossen.......ich liebe das Meer sehr.🥰
Younes Benkahla
Younes Benkahla
5. July, 2022.
recommends
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Didier Afecto
Didier Afecto
22. May, 2022.
recommends
Location d’un bateau en bon état Personnel disponible efficace et aimable C est tout bon !!!!
Steve O'Connell
Steve O'Connell
19. May, 2022.
recommends
What a fantastic day on our own private yacht. We went for the Astondoa 46 and the service was amazing. We saw sea turtles, dolphins and whales. Quick stop by a beach for a snorkel with the fishes and then back to drinking cava! Jan was great with the communication and made everything stress free. 100% would recommend to anyone planning something a little bit special.
Gert Vestergaard
Gert Vestergaard
15. October, 2021.
recommends
Alt var som aftalt, båd, pris og service i top
Iliana Düsseldorf
Iliana Düsseldorf
9. October, 2021.
recommends
Excelente servicio y mucha diversión. Aurora nos llevo a ver ballenas y bañar en el mar. Fue una experiencia espectacular en el Yate 🛥 privado de 15 metros.
Barbara Soetje
Barbara Soetje
18. July, 2020.
recommends
Very kind and professional. I made requests to them at the last moment and they worked hard to resolve them, succeeding perfectly. Thanks again
Mandy Daniela
Mandy Daniela
14. July, 2020.
recommends
Sehr emphehlenswert! Rufen zurück, kümmern sich, sind zuverlässig... Und die Fahrt hat sehr viel Spaß gemacht!
Gilbert Mat
Gilbert Mat
26. November, 2019.
recommends
Sehr zuverlässig und kompetent. Das Buchen auf der Website ist echt einfach und die Tickets wurden uns pünktlich gebracht. Ein echt guter Service!
Pláže v Fuerteventura