Pierwsza publikacja: 30 marca, 2024 |

Odkryj piękną Playa El Jablillo na Lanzarote

Tym razem opowiemy o promiennej plaży El Jablillo na Lanzarote, z krystalicznie czystymi wodami i mnóstwem słońca przez cały rok. Jest osłonięta od wiatru przez strefę hotelową i falochron, dzięki czemu ma spokojne wody idealne do pływania i nurkowania z rurką. Przyjdź i odkryj z nami Playa El Jablillo, uważaną za plażę pełną spokoju, aby cieszyć się spokojnymi wakacjami i odciąć się od świata.

Lokalizacja

Znajduje się w południowo-zachodniej części Lanzarote, w gminie Teguise. Osoby zatrzymujące się w pobliskich mieszkaniach i hotelach mogą dotrzeć do plaży pieszo. Osoby przebywające dalej mogą dotrzeć na plażę wynajętym samochodem lub autobusem linii 1 i 2, plaża znajduje się przy Avenida El Jablillo.

Cechy Playa El Jablillo

Jest to półmiejska plaża z drobnym złotym piaskiem i turkusowymi wodami, która rozciąga się na 150 metrów długości. Składa się z piasku usianego skałami, które nadają jej charakterystyczną atrakcję plaż wulkanicznych. Ma wysoki wskaźnik obłożenia, ze względu na swoją atrakcyjność i jakość usług. Szczególnie w szczycie sezonu zapełnia się ludźmi i nie ma miejsca na więcej.

Jego dno morskie oferuje wielkie bogactwo naturalne, które przyciąga uwagę miłośników przyrody. Jest to idealne miejsce do nurkowania i snorkelingu. Jest to również jedna z najlepszych plaż na Lanzarote do fotografii podwodnej.

Plaża rodzinna

Teguise Costa Teguise - Avenida del Jabillo - Playa del Jabillo 04 ies
Plaża jest naturalnie chroniona przez wiatr, co pomaga utrzymać wodę wolną od silnych fal. Aby jeszcze bardziej poprawić te warunki, zbudowano falochrony, dzięki którym woda jest tak spokojna jak w basenie. To sprawia, że jest to idealna plaża dla dzieci. Ponieważ jest to mała plaża, dzieci mogą być nadzorowane przez cały czas.

Usługi

Została wyróżniona Błękitną Flagą, co czyni ją bardziej atrakcyjną dla turystów i gości z całego świata. Na tej plaży można cieszyć się:.

  • Leżaki i parasole do wynajęcia
  • Prysznice
  • Toalety
  • Ochrony
  • Podjazdy i chodniki dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Dostęp do plaży jest bardzo łatwy, można nawet zaparkować samochód zaledwie kilka metrów od plaży. Parking jest bardzo przestronny i może pomieścić wiele samochodów.

Paseo Maritimo

Plaża El Jablillo znajduje się w pobliżu przyjemnej promenady, która łączy ją z różnymi obiektami w mieście. Znajdziesz tu kilka sklepów, w których możesz kupić kostiumy kąpielowe, akcesoria plażowe i nie tylko. Możesz także cieszyć się dobrym jedzeniem w lokalnych restauracjach i bawić się z przyjaciółmi w lodziarniach i barach. Miasto Teguise jest pięknym miejscem do odwiedzenia, jeśli odwiedzasz Playa El Jablillo. Spaceruj jego uliczkami i magicznymi zakątkami. Miejscowość otoczona jest wulkanicznym krajobrazem z bardzo interesującym historycznym centrum.

Przypominamy, że ze względu na duże obłożenie Playa El Jablillo, usługi noclegowe szybko się wyprzedają, szczególnie w szczycie sezonu. Z tego powodu zalecamy dokonywanie rezerwacji z wyprzedzeniem i wcześniejsze przybycie na plażę w celu znalezienia wolnego miejsca.

Plaże w Lanzarote
Powiązane artykuły: