První publikace: 25 března, 2024 |

Objevte krásnou pláž Playa El Jablillo na Lanzarote

Tentokrát vám povíme o zářivé pláži El Jablillo na Lanzarote s křišťálově čistou vodou a spoustou slunečního svitu po celý rok. Před větrem ji chrání hotelová zóna a vlnolam, takže má klidné vody ideální ke koupání a šnorchlování. Pojďte s námi objevit Playa El Jablillo, která je považována za pláž plnou klidu, kde si můžete užít klidnou dovolenou a odpojit se od světa.

Poloha

Nachází se na jihozápadě Lanzarote v obci Teguise. Ubytovaní v nedalekých apartmánech a hotelech se na pláž dostanou pěšky. Ubytovaní ve větší vzdálenosti se na pláž dostanou pronajatým autem nebo autobusem na linkách 1 a 2, pláž se nachází na Avenida El Jablillo.

Vlastnosti pláže Playa El Jablillo

Jedná se o poloměstskou pláž s jemným zlatavým pískem a tyrkysovou vodou, která se táhne v délce 150 metrů. Tvoří ji písek posetý kameny, které jí dodávají charakteristickou přitažlivost sopečných pláží. Díky své atraktivitě a kvalitě služeb má vysokou obsazenost. Zejména v hlavní sezóně se zaplní lidmi a pro další už není místo.

Její mořské dno nabízí velké přírodní bohatství, které přitahuje pozornost milovníků přírody. Je ideální pro potápění a šnorchlování. Je to také jedna z nejlepších pláží na Lanzarote pro fotografování pod vodou.

Rodinná pláž

Teguise Costa Teguise - Avenida del Jabillo - Playa del Jabillo 04 ies
Pláž je přirozeně chráněna větrem, který pomáhá udržovat vodu bez silných vln. Pro další zlepšení těchto podmínek byly vybudovány vlnolamy, díky nimž je voda klidná jako bazén. To z ní činí ideální pláž pro děti. Jelikož se jedná o malou pláž, mohou být děti neustále pod dohledem.

Služby

Pláž byla oceněna Modrou vlajkou, což ji činí atraktivnější pro turisty a návštěvníky z celého světa. Na této pláži si můžete užívat:

  • Pronájem lehátek a slunečníků
  • Sprchy
  • Toalety
  • Plavčíci
  • Rampy a chodníky pro osoby s pohybovým postižením

Přístup na pláž je velmi snadný, dokonce můžete zaparkovat své auto jen několik metrů od pláže. Parkoviště je velmi prostorné s kapacitou pro mnoho aut.

Paseo Maritimo

Pláž El Jablillo se nachází v blízkosti příjemné promenády, která ji spojuje s různými podniky ve městě. Najdete zde několik obchodů, kde si můžete koupit plavky, plážové doplňky a další. Můžete si také pochutnat na dobrém jídle v místních restauracích a pobavit se s přáteli ve zmrzlinárnách a barech. Město Teguise je krásným místem, které můžete navštívit, pokud navštívíte Playa El Jablillo. Projděte se jeho uličkami a kouzelnými zákoutími. Vesničku rámuje sopečná krajina s velmi zajímavým historickým centrem.

Připomínáme, že vzhledem k vysoké obsazenosti Playa El Jablillo se ubytovací služby rychle vyprodávají, zejména v hlavní sezóně. Z tohoto důvodu doporučujeme provést rezervaci předem a přijet na pláž včas, abyste si našli místo.

Pláže v Lanzarote
Související články: