Co dělat a kam zajít v Costa Teguise

Co dělat a kam zajít v Costa Teguise

Dnes bychom vám rádi pověděli o nejlepších aktivitách a místech, která můžete navštívit v Costa Teguise, krásném městě na Lanzarote. Poradíme vám se vším, co potřebujete k tomu, abyste si mohli užít jeho krásné pláže, provozovat vodní i suchozemské sporty nebo si objednat nejlepší výlety a exkurze, abyste poznali toto krásné město.

Costa Teguise je vzdálené jen půl hodiny jízdy od letiště Lanzarote. V současnosti je považováno za velmi významné turistické centrum ostrova díky velkému množství turistických a rekreačních aktivit, které nabízí.

Začněme plážemi v Costa Teguise, které je sice malé, ale nabízí vše, co potřebujeme pro strávení té nejlepší dovolené s rodinou a přáteli.

Pláže Las Cucharas

Cosas que hacer y lugares para visitar en Costa Teguise

Je to malá pláž o délce něco málo přes půl kilometru, ale má všechny potřebné služby pro turisty a pohodlí koupajících se.

Patří k oblíbeným místům milovníků surfování, kteří sem přijíždějí za dobrými vlnami, aby na prkně pocítili adrenalin. Má odlehlou oblast pro provozování vodních sportů, například windsurfingu. Existuje mnoho společností, které poskytují služby pronájmu vybavení a nabízejí také specializované školitele, kteří vám poradí.

Pokud sem zavítáte v červnu, užijete si mistrovství světa ve windsurfingu PWA Costa Teguise, kde uvidíte ty nejlepší surfaře, kteří se utkají o cenu pro nejlepšího na prkně.

Pláž Puddles

Nachází se hned vedle Las Cucharas, ale liší se bílým pískem. Nabízí veškeré služby pro potěšení koupajících se a má ideální podmínky pro surfování.

Pláž Jabillo

Jedná se o velmi klidnou pláž s nejlepšími podmínkami pro šnorchlování. Je chráněna vlnolamy a díky svému klidu je to nejbezpečnější pláž, kam můžete vyrazit s dětmi a bez obav si ji užít.

Bastian Beach

Jedná se o pláž s černým pískem, který je typický pro sopečnou krajinu ostrova. Je velmi klidný a nemá mnoho návštěvníků, ale má všechny potřebné služby, jako jsou toalety, sprchy a parkoviště.

Promenáda

Cosas que hacer y lugares para visitar en Costa Teguise

Procházky po tomto místě jsou úžasným zážitkem, při kterých si vychutnáte mořský vánek a krásné výhledy na místní podniky a restaurace. Najdete zde rodinné restaurace s mezinárodní kuchyní a čerstvými rybami s nejlepšími kanárskými chutěmi.

Pokud chcete podniknout něco jiného, půjčte si kolečkové brusle a vyrazte s celou rodinou na projížďku. Jedná se o zábavné zážitky, které jsou skvělou vzpomínkou a báječnými fotografiemi.

Co dělat v Costa Teguise

playa de las cucharas Costa Teguise -Lanzarote

Zde jsou všechny věci, které si můžete užít, pokud se rozhodnete navštívit toto nádherné místo během své příští dovolené:

Výlety lodí

Lanzarote Boat

Nabízíme různé možnosti výletů lodí v Costa Teguise. Spolupracujeme s nejlepšími společnostmi, které nabízejí bezpečné a kvalitní zážitky. Výlety zahrnují jídlo a nápoje. Některé výlety lodí jsou ideální pro děti, které si během plavby užijí nejvíce zábavy. Můžete si také vybrat výlet na plachetnici a užít si romantické rande při západu slunce na Lanzarote. Obraťte se na nás, abychom vám sdělili ceny a způsoby dopravy, abyste si mohli bez obav vychutnat ty nejlepší trasy.

Vodní sporty

Lanzarote Surf (2)

Costa Teguise má nejlepší větrné a vlnové podmínky pro surfování a jízdu na vlnách. Pokud se chcete učit nebo jste ještě začátečníci, navštivte Windsurfing Club Las Cucharas, který nabízí mnoho aktivit a půjčovnu potřebného vybavení.

V Costa Teguise můžete trénovat:

  • Windsurfing
  • Šnorchlování
  • Jízda na mořském kajaku
  • Surfování ve stoje
  • Bodyboarding

Pěší turistika

Vychutnejte si skryté stezky hory Corona, velkého kráteru obklopeného nádhernou vegetací, na který můžete vystoupat a získat nejlepší výhled na ostrov. Výstup trvá asi hodinu a je středně náročný, takže je vhodný pro většinu lidí. Obujte si turistické boty a připravte se na výstup přes skalnaté prostředí způsobené sopečnou činností. Až dosáhnete vrcholu, budete se cítit vítězně a před očima budete mít nádheru Atlantického oceánu.

Místa k návštěvě

Kromě pláží a sportovního vyžití v Costa Teguise doporučujeme navštívit následující turisticky vyhledávané atrakce města:

Akvárium Lanzarote

Aquarium Lanzarote Costa Teguise5.min

Místo, kam musíte jet, pokud chcete vidět žraloky. Nachází se v centru pobřeží Teguise, je to malé místo, ale uvnitř uvidíte nejrůznější mořské druhy, které tančí a čekají na návštěvníky, aby s nimi udělali pár legračních kotrmelců. K dispozici jsou také interaktivní akvária, kde se můžete s některými druhy seznámit.

Jednou z atrakcí, která stojí za zmínku, je akvárium s odpadky, v němž uvidíte současný stav mnoha pláží v důsledku nezodpovědnosti jejich návštěvníků. Cílem této atrakce je dotknout se svědomí lidí a pokusit se zastavit znečišťování našich přírodních prostor. Ty jsou zase domovem tisíců bezbranných a zranitelných druhů.

Aquapark Costa Teguise

Aquapark Lanzarote - Costa Teguise20.min (2)

Pokud budete pokračovat směrem k městu, narazíte na aquapark, který je velmi zábavný zejména pro ty nejmenší.

Park se nachází západně od pláže Las Cucharas. Má skluzavky a báječné bazény, kde si užijete spoustu zábavy. Najdete na něm také tratě pro závodění a zábavu na celý život. Každý si tu najde něco pro sebe, od obřích spirálových skluzavek pro odvážné až po malé bazénky s míčky pro nejmenší.

K dispozici je také kino 10D se smyslovými prvky, díky nimž se budete cítit jako součást filmu. V restauraci si můžete pochutnat na vynikajících pokrmech kanárské i mezinárodní kuchyně.

Zajímavosti Costa Teguise

Místní obyvatelé tuto enklávu stále nazývají Rio Tinto, protože to byl název první společnosti, která v této oblasti v 60. letech 20. století vybudovala první turistický komplex.

Než se z něj stalo krásné letovisko, bylo to velké pole. Tvořily ji rozsáhlé pastevní oblasti určené k chovu dobytka. Na pozemku se nacházela také pole s pšenicí a ječmenem a byly zde nalezeny zbytky domorodé keramiky.

Nyní, když víte o tomto ráji na Lanzarote trochu více, pokud ho chcete navštívit, kontaktujte nás, abychom vám pomohli vybrat ty nejlepší aktivity. Nabízíme vám širokou škálu možností, jak se pobavit a užít si skvělý čas, máme pro vás výlety a exkurze, výlety lodí a mnoho míst k návštěvě. Vyplňte náš kontaktní formulář, abyste se s námi spojili a vyjasnili si všechny své nejasnosti. Můžete nám také napsat přímo přes WhatsApp nebo e-mail, bude nám potěšením pomoci vám užít si to nejlepší z Costa Teguise.

Pláže v Costa Teguise

Costa Teguise nabízí širokou škálu restaurací s vynikající kvalitou služeb pro...