Co dělat a kam zajít v Costa Teguise

Co dělat a kam zajít v Costa Teguise

Guide

Dnes bychom vám rádi pověděli o nejlepších aktivitách a místech, která můžete navštívit v Costa Teguise, krásném městě na Lanzarote. Poradíme vám se vším, co potřebujete k tomu, abyste si mohli užít jeho krásné pláže, provozovat vodní i suchozemské sporty nebo si objednat nejlepší výlety a exkurze, abyste poznali toto krásné město.

Costa Teguise je vzdálené jen půl hodiny jízdy od letiště Lanzarote. V současnosti je považováno za velmi významné turistické centrum ostrova díky velkému množství turistických a rekreačních aktivit, které nabízí.

Začněme plážemi v Costa Teguise, které je sice malé, ale nabízí vše, co potřebujeme pro strávení té nejlepší dovolené s rodinou a přáteli.

Pláže Las Cucharas

Cosas que hacer y lugares para visitar en Costa Teguise

Je to malá pláž o délce něco málo přes půl kilometru, ale má všechny potřebné služby pro turisty a pohodlí koupajících se.

Patří k oblíbeným místům milovníků surfování, kteří sem přijíždějí za dobrými vlnami, aby na prkně pocítili adrenalin. Má odlehlou oblast pro provozování vodních sportů, například windsurfingu. Existuje mnoho společností, které poskytují služby pronájmu vybavení a nabízejí také specializované školitele, kteří vám poradí.

Pokud sem zavítáte v červnu, užijete si mistrovství světa ve windsurfingu PWA Costa Teguise, kde uvidíte ty nejlepší surfaře, kteří se utkají o cenu pro nejlepšího na prkně.

Pláž Puddles

Nachází se hned vedle Las Cucharas, ale liší se bílým pískem. Nabízí veškeré služby pro potěšení koupajících se a má ideální podmínky pro surfování.

Pláž Jabillo

Jedná se o velmi klidnou pláž s nejlepšími podmínkami pro šnorchlování. Je chráněna vlnolamy a díky svému klidu je to nejbezpečnější pláž, kam můžete vyrazit s dětmi a bez obav si ji užít.

Bastian Beach

Jedná se o pláž s černým pískem, který je typický pro sopečnou krajinu ostrova. Je velmi klidný a nemá mnoho návštěvníků, ale má všechny potřebné služby, jako jsou toalety, sprchy a parkoviště.

Promenáda

Cosas que hacer y lugares para visitar en Costa Teguise

Procházky po tomto místě jsou úžasným zážitkem, při kterých si vychutnáte mořský vánek a krásné výhledy na místní podniky a restaurace. Najdete zde rodinné restaurace s mezinárodní kuchyní a čerstvými rybami s nejlepšími kanárskými chutěmi.

Pokud chcete podniknout něco jiného, půjčte si kolečkové brusle a vyrazte s celou rodinou na projížďku. Jedná se o zábavné zážitky, které jsou skvělou vzpomínkou a báječnými fotografiemi.

Co dělat v Costa Teguise

playa de las cucharas Costa Teguise -Lanzarote

Zde jsou všechny věci, které si můžete užít, pokud se rozhodnete navštívit toto nádherné místo během své příští dovolené:

Výlety lodí

Lanzarote Boat

Nabízíme různé možnosti výletů lodí v Costa Teguise. Spolupracujeme s nejlepšími společnostmi, které nabízejí bezpečné a kvalitní zážitky. Výlety zahrnují jídlo a nápoje. Některé výlety lodí jsou ideální pro děti, které si během plavby užijí nejvíce zábavy. Můžete si také vybrat výlet na plachetnici a užít si romantické rande při západu slunce na Lanzarote. Obraťte se na nás, abychom vám sdělili ceny a způsoby dopravy, abyste si mohli bez obav vychutnat ty nejlepší trasy.

Vodní sporty

Lanzarote Surf (2)

Costa Teguise má nejlepší větrné a vlnové podmínky pro surfování a jízdu na vlnách. Pokud se chcete učit nebo jste ještě začátečníci, navštivte Windsurfing Club Las Cucharas, který nabízí mnoho aktivit a půjčovnu potřebného vybavení.

V Costa Teguise můžete trénovat:

  • Windsurfing
  • Šnorchlování
  • Jízda na mořském kajaku
  • Surfování ve stoje
  • Bodyboarding

Pěší turistika

Vychutnejte si skryté stezky hory Corona, velkého kráteru obklopeného nádhernou vegetací, na který můžete vystoupat a získat nejlepší výhled na ostrov. Výstup trvá asi hodinu a je středně náročný, takže je vhodný pro většinu lidí. Obujte si turistické boty a připravte se na výstup přes skalnaté prostředí způsobené sopečnou činností. Až dosáhnete vrcholu, budete se cítit vítězně a před očima budete mít nádheru Atlantického oceánu.

Místa k návštěvě

Kromě pláží a sportovního vyžití v Costa Teguise doporučujeme navštívit následující turisticky vyhledávané atrakce města:

Akvárium Lanzarote

Aquarium Lanzarote Costa Teguise5.min

Místo, kam musíte jet, pokud chcete vidět žraloky. Nachází se v centru pobřeží Teguise, je to malé místo, ale uvnitř uvidíte nejrůznější mořské druhy, které tančí a čekají na návštěvníky, aby s nimi udělali pár legračních kotrmelců. K dispozici jsou také interaktivní akvária, kde se můžete s některými druhy seznámit.

Jednou z atrakcí, která stojí za zmínku, je akvárium s odpadky, v němž uvidíte současný stav mnoha pláží v důsledku nezodpovědnosti jejich návštěvníků. Cílem této atrakce je dotknout se svědomí lidí a pokusit se zastavit znečišťování našich přírodních prostor. Ty jsou zase domovem tisíců bezbranných a zranitelných druhů.

Aquapark Costa Teguise

Aquapark Lanzarote - Costa Teguise20.min (2)

Pokud budete pokračovat směrem k městu, narazíte na aquapark, který je velmi zábavný zejména pro ty nejmenší.

Park se nachází západně od pláže Las Cucharas. Má skluzavky a báječné bazény, kde si užijete spoustu zábavy. Najdete na něm také tratě pro závodění a zábavu na celý život. Každý si tu najde něco pro sebe, od obřích spirálových skluzavek pro odvážné až po malé bazénky s míčky pro nejmenší.

K dispozici je také kino 10D se smyslovými prvky, díky nimž se budete cítit jako součást filmu. V restauraci si můžete pochutnat na vynikajících pokrmech kanárské i mezinárodní kuchyně.

Zajímavosti Costa Teguise

Místní obyvatelé tuto enklávu stále nazývají Rio Tinto, protože to byl název první společnosti, která v této oblasti v 60. letech 20. století vybudovala první turistický komplex.

Než se z něj stalo krásné letovisko, bylo to velké pole. Tvořily ji rozsáhlé pastevní oblasti určené k chovu dobytka. Na pozemku se nacházela také pole s pšenicí a ječmenem a byly zde nalezeny zbytky domorodé keramiky.

Nyní, když víte o tomto ráji na Lanzarote trochu více, pokud ho chcete navštívit, kontaktujte nás, abychom vám pomohli vybrat ty nejlepší aktivity. Nabízíme vám širokou škálu možností, jak se pobavit a užít si skvělý čas, máme pro vás výlety a exkurze, výlety lodí a mnoho míst k návštěvě. Vyplňte náš kontaktní formulář, abyste se s námi spojili a vyjasnili si všechny své nejasnosti. Můžete nám také napsat přímo přes WhatsApp nebo e-mail, bude nám potěšením pomoci vám užít si to nejlepší z Costa Teguise.

Co říkají naši zákazníci:

Dean Smith
Dean Smith
17. November, 2022.
Definitely recommend to include in your trip when visiting Tenerife. One of the best days we had! Amazing service and nice touch with water and snacks!
Maria Stanko
Maria Stanko
14. November, 2022.
Es war eine grandiose Reise, das Personal war sehr freundlich und zuvorkommend, das Schiff sauber und das Essen lecker. Sehr beeindruckend waren die Wale, Delfine und die wunderschöne Natur Teneriffas.
Gillian Webster
Gillian Webster
2. November, 2022.
I hired the atlanca boat as a surprise for my husbands 40th birthday and it was honestly the best day and lots of fun. Easy to book, when we arrived Patrick did the paperwork and explained everything then Fran gave us all the safety information on how to ride the boat. Everything was provided and additional special touches were much appreciated. They were both great, really friendly and put us at ease. We had 3 hours booked and we got the full time, everything excellent. Highly recommended. Thank you
Shaun Daymond
Shaun Daymond
28. October, 2022.
Very easy to deal with over WhatsApp. Booked 5 months in advance and had no issues with the booking at all. Boat was lovely and friendly skipper 👍🏻
Banana Palm Bay
Banana Palm Bay
4. August, 2022.
Can only recommend it ;)
Juan Antonio RT
Juan Antonio RT
26. July, 2022.
Hemos disfrutado de un paseo en barco por la costa de Adeje divisadlo cetáceos. Muy recomendable. La tripulación muy amable en todo momento pendiente de nosotros.
younes benkahla
younes benkahla
5. July, 2022.
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Guillermo González Meyer
Guillermo González Meyer
14. June, 2022.
Alquilamos una excursión para ver cetáceos y dar un paseo de 3h. En general la experiencia estuvo bien. Toda la gestión de reserva fue fácil y el trato con Bananapalmbay fue un gusto.
Al llegar al barco tuvimos alguna confusión con lo acordado, pero tras comunicarse la empresa del barco con Bananapalmbay se solucionó y pudimos disfrutar del viaje. Además vimos ballenas piloto.
Sinéad Campbell
Sinéad Campbell
30. November, 2022.
recommends
My partner and I rented a boat for 4 hours from Jan Daniel and we had the best day! By far our favourite experience of our whole holiday. We would definitely recommend to anyone looking to rent a boat to do your own exploring along the southern coast of Tenerife. 5* experience!
Birthe Rosen
Birthe Rosen
7. October, 2022.
recommends
Ich habe mit dieser Gesellschaft 2 tolle Touren gemacht. Die Teide Nationalpark Tour mit Masca, war klasse, sowohl Guide als auch Busfahrer waren toll. Viel information und gute Betreuung. Ein unvergesslicher Tag. 🥰 Die 2. Tour war Oberklasse, ich bin mit Shogun zur Wahlbeobachtung rausgefahren und wir haben eine ganze Familie Pilotwale gesehen, diese wunderbaren Wesen sind recht neugierig und kamen auch auf das Boot zu. Ich habe Shogun vorgezogen, weil mir die übervollen Katamarane nicht so gefallen. Gute Wahl. Die ganze Fahrt ist wunderbar, man fährt bis Los Gigantes und in der Bucht gibt es eine köstliche Mahlzeit. Es ist sehr beeindruckend, dort zu ankern. Habe die Fahrt sehr genossen.......ich liebe das Meer sehr.🥰
Younes Benkahla
Younes Benkahla
5. July, 2022.
recommends
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Didier Afecto
Didier Afecto
22. May, 2022.
recommends
Location d’un bateau en bon état Personnel disponible efficace et aimable C est tout bon !!!!
Steve O'Connell
Steve O'Connell
19. May, 2022.
recommends
What a fantastic day on our own private yacht. We went for the Astondoa 46 and the service was amazing. We saw sea turtles, dolphins and whales. Quick stop by a beach for a snorkel with the fishes and then back to drinking cava! Jan was great with the communication and made everything stress free. 100% would recommend to anyone planning something a little bit special.
Gert Vestergaard
Gert Vestergaard
15. October, 2021.
recommends
Alt var som aftalt, båd, pris og service i top
Iliana Düsseldorf
Iliana Düsseldorf
9. October, 2021.
recommends
Excelente servicio y mucha diversión. Aurora nos llevo a ver ballenas y bañar en el mar. Fue una experiencia espectacular en el Yate 🛥 privado de 15 metros.
Barbara Soetje
Barbara Soetje
18. July, 2020.
recommends
Very kind and professional. I made requests to them at the last moment and they worked hard to resolve them, succeeding perfectly. Thanks again
Mandy Daniela
Mandy Daniela
14. July, 2020.
recommends
Sehr emphehlenswert! Rufen zurück, kümmern sich, sind zuverlässig... Und die Fahrt hat sehr viel Spaß gemacht!
Gilbert Mat
Gilbert Mat
26. November, 2019.
recommends
Sehr zuverlässig und kompetent. Das Buchen auf der Website ist echt einfach und die Tickets wurden uns pünktlich gebracht. Ein echt guter Service!

Pláže v Costa Teguise