Čo robiť a aké miesta navštíviť v Costa Teguise

Čo robiť a aké miesta navštíviť v Costa Teguise

Guide

Dnes vám chceme povedať o tom, čo najlepšie robiť a aké miesta navštíviť v Costa Teguise, krásnom mestečku na Lanzarote. Poradíme vám so všetkým, čo potrebujete, aby ste si mohli vychutnať jeho krásne pláže, venovať sa vodným a pozemným športom alebo si rezervovať najlepšie výlety a exkurzie, aby ste spoznali toto krásne mesto.

Costa Teguise je vzdialené len pol hodiny jazdy od letiska Lanzarote. V súčasnosti sa považuje za veľmi dôležité turistické centrum na ostrove, pretože ponúka veľké množstvo turistických a rekreačných aktivít.

Začnime plážami Costa Teguise, ktoré je síce malé, ale má všetko, čo potrebujeme na strávenie najlepšej dovolenky s rodinou a priateľmi.

Pláže Las Cucharas

Cosas que hacer y lugares para visitar en Costa Teguise

Je to malá pláž s dĺžkou niečo vyše pol kilometra, ale má všetky potrebné služby pre turistov a pohodlie kúpajúcich sa.

Patrí k obľúbeným miestam milovníkov surfovania, ktorí sem prichádzajú za dobrými vlnami, aby zažili adrenalín na doske. Má odľahlú oblasť na praktizovanie vodných športov, ako je windsurfing. Existuje mnoho spoločností, ktoré poskytujú služby prenájmu vybavenia a ponúkajú aj špecializovaných školiteľov, ktorí vám poradia.

Ak sem zavítate v júni, môžete sa tešiť na Majstrovstvá sveta vo windsurfingu PWA Costa Teguise, kde uvidíte najlepších surferov na pódiu, ktorí budú súťažiť o cenu pre najlepšieho na doske.

Pláž Puddles

Nachádza sa hneď vedľa Las Cucharas, ale líši sa bielym pieskom. Ponúka všetky služby pre potešenie kúpajúcich sa a má ideálne podmienky na surfovanie.

Pláž Jabillo

Ide o veľmi pokojnú pláž s najlepšími podmienkami na šnorchlovanie. Je chránená vlnolamami a vďaka svojmu pokoju je to najbezpečnejšia pláž, na ktorú môžete ísť s deťmi a užívať si ju bez obáv.

Pláž Bastian

Je to pláž s čiernym pieskom, ktorý je typický pre sopečnú krajinu ostrova. Je veľmi tichý a nemá veľa návštevníkov, ale má všetky potrebné služby, ako sú toalety, sprchy a parkovisko.

Promenáda

Cosas que hacer y lugares para visitar en Costa Teguise

Prechádzka po tomto mieste je úžasným zážitkom, vychutnáte si morský vánok a nádherný výhľad, keď sa blížite k miestnym podnikom a reštauráciám. Nájdete tu rodinné reštaurácie s medzinárodnou kuchyňou a čerstvými rybami s najlepšími kanárskymi chuťami.

Ak chcete urobiť niečo iné, požičajte si kolieskové korčule a vydajte sa na jazdu s celou rodinou. Sú to zábavné zážitky, ktoré vytvárajú skvelé spomienky a úžasné fotografie.

Čo robiť v Costa Teguise

playa de las cucharas Costa Teguise -Lanzarote

Tu sú všetky veci, ktoré si môžete vychutnať, ak sa rozhodnete navštíviť toto nádherné miesto počas svojej najbližšej dovolenky:

Výlety loďou

Lanzarote Boat

Ponúkame rôzne možnosti výletov loďou v Costa Teguise. Spolupracujeme s najlepšími spoločnosťami, ktoré ponúkajú bezpečné a kvalitné zážitky. Výlety zahŕňajú stravu a nápoje. Niektoré výlety loďou sú ideálne pre deti, ktoré sa počas plavby najlepšie zabavia. Môžete si tiež vybrať výlet na plachetnici a užiť si romantické rande pri západe slnka na Lanzarote. Kontaktujte nás pre ceny a podmienky, aby ste si mohli vychutnať najlepšie trasy bez obáv.

Vodné športy

Lanzarote Surf (2)

Costa Teguise má najlepšie veterné a vlnové podmienky na surfovanie a jazdu na vlnách. Ak sa chcete niečo naučiť alebo ste ešte len začiatočník, navštívte Windsurfing Club Las Cucharas, ktorý ponúka množstvo aktivít a požičovňu potrebného vybavenia.

V Costa Teguise môžete cvičiť:

  • Windsurfing
  • Šnorchlovanie
  • Jazda na morskom kajaku
  • Surfovanie na pádle v stoji
  • Bodyboarding

Turistika

Vychutnajte si skryté chodníky hory Corona, veľkého krátera obklopeného nádhernou vegetáciou, na ktorý môžete vystúpiť a získať najlepší výhľad na ostrov. Výstup trvá približne hodinu a je stredne náročný, takže je vhodný pre väčšinu ľudí. Obujte si turistické topánky a pripravte sa na výstup cez skalnaté prostredie spôsobené sopečnou činnosťou. Keď dosiahnete vrchol, budete sa cítiť víťazne a pred očami budete mať nádheru Atlantického oceánu.

Miesta na návštevu

Okrem užívania si pláže a športovania v Costa Teguise vám odporúčame navštíviť nasledujúce turisticky vyhľadávané atrakcie v meste:

Akvárium Lanzarote

Aquarium Lanzarote Costa Teguise5.min

Ak chcete vidieť žraloky, je to povinnosť. Nachádza sa v centre pobrežia Teguise, je to malé miesto, ale vo vnútri uvidíte všetky druhy morských živočíchov, ktoré tancujú a čakajú na návštevníkov, aby urobili niekoľko zábavných saltov. Nachádzajú sa tu aj interaktívne akváriá, v ktorých sa môžete dostať do kontaktu s niektorými druhmi.

Jednou z atrakcií, ktorá stojí za zmienku, je akvárium s odpadkami, v ktorom uvidíte súčasný stav mnohých pláží v dôsledku nezodpovednosti ich návštevníkov. Cieľom tejto atrakcie je dotknúť sa svedomia ľudí a pokúsiť sa zastaviť znečisťovanie našich prírodných priestorov. Tie sú zasa domovom tisícov bezbranných a zraniteľných druhov.

Aquapark Costa Teguise

Aquapark Lanzarote - Costa Teguise20.min (2)

Ak budete pokračovať smerom do mesta, dostanete sa do aquaparku, ktorý je mimoriadne zábavný najmä pre najmenších.

Park sa nachádza západne od pláže Las Cucharas. Má šmykľavky a rozprávkové bazény, v ktorých si užijete veľa zábavy. Má aj trate na preteky a zábavu na celý život. Každý si tu nájde niečo pre seba, od obrovských špirálových šmykľaviek pre odvážnych až po malé bazény s loptičkami pre najmenších.

K dispozícii je aj kino 10D so zmyslovými prvkami, vďaka ktorým sa budete cítiť ako súčasť filmu. Vychutnajte si lahodné jedlá, ktoré nájdete v reštaurácii so širokou ponukou jedál kanárskej a medzinárodnej kuchyne.

Zaujímavosti Costa Teguise

Miestni obyvatelia túto enklávu stále nazývajú Rio Tinto, pretože to bol názov prvej spoločnosti, ktorá v tejto oblasti v 60. rokoch 20. storočia vybudovala prvý turistický komplex.

Predtým, ako sa z neho stalo krásne letovisko, bolo to veľké pole. Tvorili ju rozsiahle pastviny určené na chov dobytka. Na pozemku sa nachádzali aj pšeničné a jačmenné polia a niekoľko zvyškov domorodej keramiky.

Ak chcete navštíviť tento raj na Lanzarote, kontaktujte nás, aby sme vám pomohli vybrať tie najlepšie aktivity. Ponúkame vám širokú škálu možností, ako si užiť a skvele sa zabaviť, máme pre vás výlety a exkurzie, výlety loďou a mnoho miest, ktoré môžete navštíviť. Vyplňte náš kontaktný formulár, aby ste sa s nami spojili a objasnili všetky svoje pochybnosti. Môžete nám tiež napísať priamo cez WhatsApp alebo e-mail, bude nám potešením pomôcť vám vychutnať to najlepšie z Costa Teguise.

 

 

Čo hovoria naši zákazníci:

Dean Smith
Dean Smith
17. November, 2022.
Definitely recommend to include in your trip when visiting Tenerife. One of the best days we had! Amazing service and nice touch with water and snacks!
Maria Stanko
Maria Stanko
14. November, 2022.
Es war eine grandiose Reise, das Personal war sehr freundlich und zuvorkommend, das Schiff sauber und das Essen lecker. Sehr beeindruckend waren die Wale, Delfine und die wunderschöne Natur Teneriffas.
Gillian Webster
Gillian Webster
2. November, 2022.
I hired the atlanca boat as a surprise for my husbands 40th birthday and it was honestly the best day and lots of fun. Easy to book, when we arrived Patrick did the paperwork and explained everything then Fran gave us all the safety information on how to ride the boat. Everything was provided and additional special touches were much appreciated. They were both great, really friendly and put us at ease. We had 3 hours booked and we got the full time, everything excellent. Highly recommended. Thank you
Shaun Daymond
Shaun Daymond
28. October, 2022.
Very easy to deal with over WhatsApp. Booked 5 months in advance and had no issues with the booking at all. Boat was lovely and friendly skipper 👍🏻
Banana Palm Bay
Banana Palm Bay
4. August, 2022.
Can only recommend it ;)
Juan Antonio RT
Juan Antonio RT
26. July, 2022.
Hemos disfrutado de un paseo en barco por la costa de Adeje divisadlo cetáceos. Muy recomendable. La tripulación muy amable en todo momento pendiente de nosotros.
younes benkahla
younes benkahla
5. July, 2022.
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Guillermo González Meyer
Guillermo González Meyer
14. June, 2022.
Alquilamos una excursión para ver cetáceos y dar un paseo de 3h. En general la experiencia estuvo bien. Toda la gestión de reserva fue fácil y el trato con Bananapalmbay fue un gusto.
Al llegar al barco tuvimos alguna confusión con lo acordado, pero tras comunicarse la empresa del barco con Bananapalmbay se solucionó y pudimos disfrutar del viaje. Además vimos ballenas piloto.
Sinéad Campbell
Sinéad Campbell
30. November, 2022.
recommends
My partner and I rented a boat for 4 hours from Jan Daniel and we had the best day! By far our favourite experience of our whole holiday. We would definitely recommend to anyone looking to rent a boat to do your own exploring along the southern coast of Tenerife. 5* experience!
Birthe Rosen
Birthe Rosen
7. October, 2022.
recommends
Ich habe mit dieser Gesellschaft 2 tolle Touren gemacht. Die Teide Nationalpark Tour mit Masca, war klasse, sowohl Guide als auch Busfahrer waren toll. Viel information und gute Betreuung. Ein unvergesslicher Tag. 🥰 Die 2. Tour war Oberklasse, ich bin mit Shogun zur Wahlbeobachtung rausgefahren und wir haben eine ganze Familie Pilotwale gesehen, diese wunderbaren Wesen sind recht neugierig und kamen auch auf das Boot zu. Ich habe Shogun vorgezogen, weil mir die übervollen Katamarane nicht so gefallen. Gute Wahl. Die ganze Fahrt ist wunderbar, man fährt bis Los Gigantes und in der Bucht gibt es eine köstliche Mahlzeit. Es ist sehr beeindruckend, dort zu ankern. Habe die Fahrt sehr genossen.......ich liebe das Meer sehr.🥰
Younes Benkahla
Younes Benkahla
5. July, 2022.
recommends
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Didier Afecto
Didier Afecto
22. May, 2022.
recommends
Location d’un bateau en bon état Personnel disponible efficace et aimable C est tout bon !!!!
Steve O'Connell
Steve O'Connell
19. May, 2022.
recommends
What a fantastic day on our own private yacht. We went for the Astondoa 46 and the service was amazing. We saw sea turtles, dolphins and whales. Quick stop by a beach for a snorkel with the fishes and then back to drinking cava! Jan was great with the communication and made everything stress free. 100% would recommend to anyone planning something a little bit special.
Gert Vestergaard
Gert Vestergaard
15. October, 2021.
recommends
Alt var som aftalt, båd, pris og service i top
Iliana Düsseldorf
Iliana Düsseldorf
9. October, 2021.
recommends
Excelente servicio y mucha diversión. Aurora nos llevo a ver ballenas y bañar en el mar. Fue una experiencia espectacular en el Yate 🛥 privado de 15 metros.
Barbara Soetje
Barbara Soetje
18. July, 2020.
recommends
Very kind and professional. I made requests to them at the last moment and they worked hard to resolve them, succeeding perfectly. Thanks again
Mandy Daniela
Mandy Daniela
14. July, 2020.
recommends
Sehr emphehlenswert! Rufen zurück, kümmern sich, sind zuverlässig... Und die Fahrt hat sehr viel Spaß gemacht!
Gilbert Mat
Gilbert Mat
26. November, 2019.
recommends
Sehr zuverlässig und kompetent. Das Buchen auf der Website ist echt einfach und die Tickets wurden uns pünktlich gebracht. Ein echt guter Service!

Pláže v Costa Teguise