Čo robiť a aké miesta navštíviť na Lanzarote

Čo robiť a aké miesta navštíviť na Lanzarote

V tomto príspevku vám chceme povedať o tom najlepšom, čo môžete robiť na Lanzarote počas vašej budúcej dovolenky. Predstavíme vám tiež miesta, ktoré by ste mali navštíviť, aby ste si nenechali ujsť žiadne z kúziel tohto krásneho ostrova. Ponúkame vám širokú škálu aktivít, ktoré si môžete užiť a skvele sa zabaviť, máme pre vás výlety loďou, na ktorých môžete vidieť delfíny a iné veľryby, ako aj rôzne výlety a aktivity na súši. Pozývame vás objavovať a užívať si pláže Lanzarote, dar od Atlantiku, kde si môžete oddýchnuť a užívať si prírodu.

Začneme charakteristikou Lanzarote a potom vám povieme o jeho plážach. Nakoniec vám predstavíme kompletný zoznam najlepších miest, ktoré môžete navštíviť počas dovolenky na Lanzarote, takže prejdite až na koniec a nenechajte si ujsť ani jeden detail.

Čo robiť na Lanzarote?

Arrecife.min

Ide o jeden z najnavštevovanejších ostrovov Kanárskeho súostrovia, krajinu sopiek a rajských pláží, kam chce ísť každý. Nájdete tu nádherné miesta s rôznymi charakteristikami a kontrastmi. V jeho vnútrozemí nájdete všetky potrebné služby, ako sú banky, obchody, bary a reštaurácie a ďalšie mestské služby.

Hlavná turistická aktivita na ostrove je okolo promenády, kde nájdete hlavné pláže a hotelový komplex. Na druhej strane môžete navštíviť krásne dedinky plné priateľských ľudí a kde je viditeľná tradičná architektúra, malé biele domčeky, ktoré kontrastujú s čiernou farbou, ktorú zanechala sopečná činnosť.

Čo robiť na Lanzarote

Tu je zoznam najlepších vecí, ktoré môžete robiť, aby ste čo najlepšie využili svoj čas na ostrove:

Prenájom lodí a výlety loďou

Puerto deportivo Playa Blanca.min

Nemôžete navštíviť Lanzarote a odísť bez toho, aby ste si užili príjemnú jazdu na plachetnici. Rezervujte si výlet a vychutnajte si s rodinou a priateľmi krásy ostrova z jeho pobrežia. Vyzdvihnú vás v hoteli a odvezú na najkrajšie pláže ostrova, kde sa môžete ponoriť do vody. Výlety zahŕňajú jedlo, hudbu a ďalšie služby pre pohodlie turistov. Nezabudnite nám napísať, aby sme vám objasnili vaše pochybnosti, pretože každá z aktivít ponúka iné vlastnosti a ceny.

Pozorovanie delfínov

Je to jedna z najlepších činností na Lanzarote a táto aktivita láka mnohých turistov, ktorí milujú prírodu a tieto fantastické zvieratá. Okrem vyššie uvedených služieb vás počas výletov loďou na Lanzarote kapitán zavedie na konkrétne miesta, kde delfíny a iné veľryby zvyčajne plávajú. Vychutnajte si ich krásu z lode a sledujte, ako na radosť návštevníkov robia rôzne piruety. Nezabudnite nás kontaktovať vopred, aby ste si rezervovali miesto, náš WhatsApp je vždy aktívny, aby vám pomohol s výberom vášho ďalšieho výletu.

Výlety na Lanzarote

Rezervujte si jeden z našich výletov a spoznajte rôzne zaujímavosti Lanzarote z rúk sprievodcov. Výhodou exkurzie je, že zahŕňa vstupné na atrakcie a je navrhnutá tak, aby ste si mohli vychutnať všetky miesta bez starostí o vstupné, cestovné poriadky atď. Z tohto ostrova môžete podniknúť výlety na Fuerteventuru, nádherný ostrov, kde na vás čakajú skvelé atrakcie.

Miesta, ktoré by ste mali navštíviť

Toto sú miesta, ktoré by ste mali navštíviť počas svojho pobytu na ostrove:

Punta del Papagayo

Ide o malú časť pobrežia na juhu ostrova, kde nájdete skvelé pláže s vulkanickým pieskom a snovú krajinu. Nachádza sa veľmi blízko pláže Playa Blanca a dostanete sa k nej po ceste, ktorá je prístupná pre turistov a návštevníkov.

Pláž Papagayo

Playas de Papagayo (5).min

Je to najznámejšia pláž v Punta del Papagayo. Je chránená útesmi, takže vietor je veľmi pokojný, ideálna na oddych a relaxáciu. Vďaka svojim vlastnostiam je úžasným miestom na šnorchlovanie.

Pláž Famara

Je to jedna z najdlhších pláží, ktoré nájdete na ostrove, s viac ako 5 km predĺžením. Je rajom pre surferov, ktorí hľadajú tie najlepšie vlny. Ponúka zvláštnu a odlišnú atmosféru od ostatných pláží na ostrove vďaka obrovskej skale Famara, ktorá vyčnieva do mora ako ochranný štít.

Pláž El Ancla

Na tejto pláži sú ideálne podmienky na šnorchlovanie a osviežujúce ponory. Vďaka zlatistému piesku a krištáľovo čistej vode je miestom stretnutia mnohých turistov, ktorí sem prichádzajú za zábavou a potešením.

Pláž Janubio

Ide o divokú pláž s tmavým pieskom vulkanického pôvodu. Táto pláž nie je vhodná na kúpanie, pretože má silné prúdy.

Pláž Honda

Ide o polomestskú pláž, na ktorú prichádza mnoho návštevníkov počas celého roka.

Charco de los Clicos

Prekvapí vás krajina, ktorú tu uvidíte, a kontrastné farby krajiny. Je to pláž s červeným a čiernym pieskom, ktoré sa kombinujú s tyrkysovými vodami mora. Okrem toho tu nájdete niekoľko lagún žiarivo zelenej farby, ktoré ešte viac oživujú pestrú krajinu.

Los Hervideros

Zvláštny názov pre toto miesto, ale veľmi dobre sa k nemu hodí, pretože sa tu nachádza množstvo kráterov a jaskýň sopečného pôvodu. Nemyslite si však, že je ťažké ho prejsť, je tu pripravený špeciálny chodník, aby sa po ňom mohol prejsť každý a vychutnať si takýto geologický zázrak.

Jameos del Agua

Toto je jedna z návštev, ktorú si turisti najviac užívajú. Hovoríme o 5 tisícročí starej sopečnej rúre známej ako Cueva de los verdes s mnohými galériami a jaskyňami vo vnútri. Vo vnútri sa nachádza jameo, to je časť trubice, ktorej strecha sa oddelila. V nej zasa vzniklo nádherné jazero, v ktorom žijú roztomilé malé kraby albíny, ktoré sú svetovým unikátom. Tu môžete rozjímať nad tým, ako architekt César Manrique dokázal svojimi umeleckými dielami pridať viac krásy tomu, čo vytvorila príroda.

Národný park Timanfaya

Parque Nacional de Timanfaya (3).min

Ide o park s jedinečnými vlastnosťami, ktoré z neho robia jeden z najznámejších v celom Španielsku. Navštívte ho autobusom alebo pešou turistikou po jeho veľkolepých chodníkoch. Nenechajte si ujsť príležitosť spoznať druhy, ktorým sa v parku darí, a nadýchať sa najčistejšieho a najpríjemnejšieho vzduchu, ktorý si vychutnáte na svojej dovolenke.

Zaujímavosti Lanzarote

Lanzarote je nádherný ostrov s neopakovateľným šarmom, tvoria ho nádherné pláže a malé dedinky vo vnútrozemí, kde nájdete tých najpriateľskejších ľudí, akých ste kedy stretli.

Nachádza sa tu viac ako 600 sopiek, ktoré vám vyrazia dych, budete si myslieť, že ste sa ocitli v jurskom filme. Sopečná krajina, ktorú uvidíte pri svojej návšteve, je výsledkom série sopečných erupcií, ku ktorým došlo pred dvoma storočiami. Budete dokonca prechádzať okolo ciest, ktoré pretínajú lávové prúdy, ktoré vznikli počas týchto erupcií.

Lanzarotská krajina je nádherná, jedinečná a neopakovateľná. Stanete sa svedkami lávového mora, ktoré vás zanechá v úžase, akoby to bolo miesto mimo Zeme. Rôzne krátery a sopečné kužele dodávajú krajine ešte väčší dojem a fotografie, ktoré tu urobíte, budú tie najpôsobivejšie, ktoré si so sebou odnesiete vo fotoaparáte. A ak máte ešte nejaké pochybnosti, neváhajte nám napísať, máme pre vás všetky služby, ktoré potrebujete, aby ste si Lanzarote užili od jeho pláží až po tajomné sopky. Už mnoho rokov pomáhame turistom prežiť tie najlepšie zážitky počas ich návštevy tohto krásneho ostrova. Vyplňte náš kontaktný formulár a my sa vám čo najskôr ozveme, nezabudnite, že naším poslaním je urobiť našich klientov šťastnými počas ich dovolenky.

Costa Teguise.min

Súvisiace články:

Dnes vám chceme povedať o tom, čo najlepšie robiť a aké miesta navštíviť v Costa...
V tomto príspevku vám chceme predstaviť sprievodcu aktivitami a najlepšími miestami,...

Pláže v Lanzarote

Puerto del Carmen sa nachádza na juhovýchode ostrova Lanzarote a je jedným z...
Costa Teguise ponúka širokú škálu reštaurácií s vynikajúcou kvalitou služieb...
V tomto príspevku budeme hovoriť o plážach Papagayo alebo lepšie povedané o...