První publikace: 25 března, 2024 |

Objevování krás Caleta del Mero na Lanzarote

Na Kanárském souostroví, obklopeném křišťálovými vodami Atlantského oceánu, se nachází přírodní poklad, který okouzlí všechny, kdo mají to štěstí ho objevit: Caleta del Mero. Tato malebná pláž na krásném ostrově Lanzarote je pobřežním rájem, který spojuje klid moře s majestátností sopečné krajiny.

Lokalita

Obce: Haría

Caleta del Mero se nachází na východním pobřeží Lanzarote, pouhých 10 minut jízdy od půvabné rybářské vesnice Arrieta. Ještě blíže je to do Orzoly (5 minut), krásné vesnice v obci Haría.

Hotely a restaurace

Pozitivním aspektem Calety del Mero je blízkost města Orzola a všech jeho restaurací a hotelů. Jak již bylo zmíněno, je vzdálena pouhých 5 minut jízdy autem, takže můžete navštívit známé restaurace a bary, jako je restaurace „La Maresía“ nebo „Mirador El Roque“, které vám umožní vychutnat si při jídle nádherný výhled.

Hotely se v okruhu 25-30 minut jízdy autem hledají těžko, ale v Orzole najdete byty k pronájmu se vším komfortem. Patří mezi ně byt „Rincón del Descanso“ a „Mirador del Muelle“, oba s vysněným výhledem.

Písek a krajina

Objevování krás Caleta del Mero na Lanzarote

Především smetanově bílý písek ve vás vyvolá pocit, že jste v oblacích, a to díky tomu, jak je jemný a čistý. Navíc působivě kontrastuje s tmavými skalami sopečného původu, které jsou rozesety po celé zátoce. Barevnou škálu doplňuje tyrkysová voda moře. Každý prvek, který tvoří Caleta del Mero, je ideální k tomu, abyste si zde mohli lehnout a užít si nezapomenutelný zážitek.

Caleta del Mero je pro vás jako stvořená, pokud jste milovníci surfování, a to díky většinou mírnému vlnobití. Malé boční vlnolamy navíc umožňují vlnám dosáhnout břehu s malou silou, takže je ideální i v případě, že se chcete jen vykoupat v křišťálově čisté vodě.

Dostupnost

Přístup je snadný, ať už autem, nebo veřejnou dopravou, zvláštní pozornost je však třeba věnovat, pokud cestujete s dětmi, protože k chodníku na pláži musíte přejít silnici.

Parkoviště je vzdálené 200 metrů a vejde se na něj jen několik aut, ale nemusíte se obávat, díky tomu, že Caleta del Mero je zřídka navštěvovaná. Díky tomu je mnohem atraktivnějším místem pro odpočinek a opalování v klidu a pohodě.

Na co nezapomenout

Objevování krás Caleta del Mero na Lanzarote

Zajímavostí této pláže je, že je zde povolen nudismus, a to díky tomu, že není příliš přeplněná. Za zmínku stojí, že stejně tak je třeba zachovávat ohleduplné chování, aby se podpořilo a respektovalo užívání si všech.

Caleta del Mero je člověkem nezměněná, takže zde nenajdete žádné prostory ani infrastrukturu jakéhokoli druhu. Abychom ji zachovali jako ráj, kterým je, zdůrazňujeme v Banana Palm Bay důležitost sběru veškerého odpadu vzniklého během vašeho pobytu.

Na rozdíl od některých přeplněných pláží na ostrově vám tato klidná zátoka nabízí útočiště před davy lidí a možnost spojit se s přírodou v její nejčistší podobě. Ať už se jedná o procházku po pláži při východu slunce, nebo jen o odpočinek na slunci, Caleta del Mero nabízí něco pro každého, kdo chce uniknout každodennímu shonu.

Pláže v Lanzarote
Související články: