První publikace: 8 června, 2022 |

Pláže Costa Teguise na Lanzarote

Costa Teguise nabízí širokou škálu restaurací s vynikající kvalitou služeb pro všechny chutě. Pro své krásné pláže, bohatou gastronomii a rozmanité možnosti trávení volného času a zábavy sem přijíždějí návštěvníci z celého světa.

Tentokrát bychom vám rádi pověděli o plážích Costa Teguise, které vynikají bělostí písku, vynikajícím klimatem a snovou krajinou.

Lokalita

Pláže Costa Teguise se nacházejí na východě Lanzarote, konkrétně v obci Teguise. Jedná se o jedno z nejdůležitějších turistických center Lanzarote.

Promenáda této lokality se táhne v délce 5 kilometrů, podél níž najdete mnoho obchodů, restaurací, hotelů a různých míst pro zábavu s rodinou a přáteli.

Nejvýznamnější pláže v Costa Teguise

Níže uvádíme seznam nejvýznamnějších pláží podle jejich krásy, kvality plážových služeb a možnosti provozování vodních sportů.

Pláž Las Cucharas

Jedná se o nejdelší a nejkrásnější pláž v Costa Teguise a jednu z nejoblíbenějších ze dvou důvodů. Na jedné straně ji turisté vyhledávají kvůli klidu, který nabízí. Je ideální volbou pro turisty, kteří se chtějí odpoutat od shonu moderního světa. Neustále sem přijíždějí páry s dětmi a skupiny přátel, aby si užili slunce a hráli si pod jasně modrou oblohou.

Na druhou stranu je to dokonalá přírodní enkláva pro nejrůznější vodní sporty, zejména windsurfing. Je také velmi oblíbená pro rybaření a potápění.

Nachází se vedle pobřežní promenády a nabízí řadu služeb pro pohodlí koupajících se. Vyznačuje se zlatavým pískem a klidnými vodami chráněnými vlnolamy.

Pláž Bastian

Táhne se v délce 200 metrů a na rozdíl od sousedních pláží má tmavý písek díky přítomnosti sopečného pikonu v písku.

Obvykle nebývá příliš přeplněná a najdete na ní všechny potřebné plážové služby. Najdete zde parkoviště, sprchy, toalety a přístupnost. Můžete sem také vzít děti a nechat je v klidu si hrát, protože její vody jsou klidné a velmi bezpečné.

Pláž Jablillo

Things to do in Costa Teguise | Lanzarote

Jedná se o malou pláž s klidnými vodami díky vlnolamům, které ji chrání, a také díky plavčíkům, kteří jsou vždy ve službě. Je ideální pro šnorchlování a prozkoumávání mělkého mořského dna. Pláž je vybavena lehátky a slunečníky a nachází se v blízkosti parkoviště a promenády.

Los Charcos

Jedná se o malou pláž dlouhou asi 150 metrů s bílým pískem. Není příliš přeplněná, takže si budete moci užívat moře mimo dohled. Nabízí různé plážové služby a má ideální vlastnosti pro surfování.

Pláž El Ancla

Tato pláž je nejlepší volbou, pokud hledáte klid a pohodu. Nabízí ideální prostředí pro odpočinek, opalování a poznávání moře při šnorchlování. Měli byste však vědět, že se nenachází v blízkosti žádného podniku, takže byste se měli vybavit a vzít si s sebou vše, co budete potřebovat.

Jak se tam dostat

Pokud si půjčíte auto, dostanete se tam snadno po silnici. Další snadnou cestou je využít autobusovou linku a po vystoupení na zastávce jít několik minut pěšky.

Pláže v Lanzarote

Související články:

Chasing the Sun, Embracing the Sea, Capturing the Joy…

0