Pláže Papagayo

Pláže Papagayo

V tomto příspěvku si povíme o plážích Papagayo nebo lépe řečeno o nejlepších plážích Lanzarote. Z různých důvodů je to oblast, které dává přednost mnoho turistů, aby se zde koupali a užívali si moře.

Pláže Papagayo se vyznačují zlatavým pískem a intenzivní tyrkysovou vodou. Přijímají návštěvníky po celý rok, ale velké prodloužení pobřeží není přeplněné. Většina návštěv probíhá v létě, takže pokud máte rádi samotu, můžete se sem vydat i v jiných ročních obdobích a užívat si moře v klidu a exkluzivně.

Lokalita

Pláže Papagayo se nacházejí v obci Yaiza na jihu Lanzarote a patří k turistickému centru Playa Blanca. Pokud se ubytujete v některém z hotelů, dojdete k nim pěšky za několik minut.

Táhnou se v délce pěti kilometrů a jsou rozděleny do malých zátok známých jako Playa Mujeres, Caleta del Congrio, El Pozo, Puerto Muelas a Papagayo. Každá z těchto oblastí je ohraničena nízkými skalními stěnami.

Na těchto plážích je vždy dobré počasí, takže si užijete skvělý den s dostatkem slunečního svitu a malým větrem. Z pláže je vidět na sousední ostrov Fuerteventura a ostrůvek Lobos.

Vodní sporty

Pokud jste vášnivými milovníky moře a jeho kouzel, musíte navštívit pláže Papagayo. Pokud se chcete při užívání si moře pořádně zapotit, doporučujeme vám procházky podél pobřeží pláží Papagayo. Pokud však toužíte po moři, čeká na vás potápění, plavání a šnorchlování. Užijte si vodu a prozkoumejte mořské dno nejoblíbenějšího pobřeží Lanzarote.

Klid a relaxace

Díky své malé velikosti poskytují zátoky bezpečné prostředí pro děti, které se rády cákají ve vodě a staví hrady z písku.

Můžete si lehnout na písek a opalovat se a odpočívat. Jedná se o úžasnou relaxační terapii, která si nezadá s nejlepšími lázněmi na světě. Budete uprostřed rajské krajiny, na tváři ucítíte osvěžující vítr a uslyšíte jemné šumění moře. Jedná se bezpochyby o mimořádný zážitek pro všechny vaše smysly.

Pláž Papagayo

Playas de Papagayo - Lanzarote Beach (2)

Jedná se o jednu z nejkrásnějších pláží skupiny, podle které je pojmenována. Tvoří ji malá zátoka mezi dvěma útesy a vytváří tak dokonalé prostředí pro odpočinek a užívání si moře.

Táhne se v délce 120 metrů a šířce asi 20 metrů, kde najdete jemný zlatavý písek a křišťálově čistou vodu, která se téměř nehýbe. Je to ideální pláž pro zkoumání mořského dna.

Najdete zde parkoviště, kemp a plážový bar, kde se můžete zásobit jídlem a pitím. Na tuto pláž se sjíždějí nudisté i nenudisté.

Pláž Playa Mujeres

Lanzarote Beach Playa Mujeres.min

Tato pláž se táhne na 400 metrech bílé písečné pláže. Nabízí klidné vody a nádherné scenérie. Protože je tak široká, nemusíte se bát najít klidné a tiché místo.

Přírodní památka Los Ajaches

Playas de Papagayo

Skupina pláží Papagayo patří do přírodní památky Los Ajaches, což znamená, že se jedná o citlivou oblast, kterou je třeba chránit. Z tohoto důvodu je její přístup omezen pro nerezidenty, kteří musí zaplatit 3 eura, aby si mohli užívat jejích vod.

Jak se dostat na pláže Papagayo

Pokud pojedete autem, musíte zajet do údolí přírodní památky Los Ajaches, kde se nachází chata, která kontroluje přístup. Pokud se však rozhodnete dojít pěšky, musíte se vydat po stezce San Marcial del Rubicón, která začíná v Las Coloradas a zavede vás nejprve na Playa Mujeres a poté na ostatní pláže v komplexu.

Playas de Papagayo

Pláže v Lanzarote

Související články: