Pierwsza publikacja: 8 czerwca, 2022 |

Plaże Papagayo

W tym wpisie opowiemy o plażach Papagayo lub, lepiej mówiąc, o najlepszych plażach na Lanzarote. Z różnych powodów jest to obszar preferowany przez wielu turystów do kąpieli i korzystania z morza.

Plaże Papagayo charakteryzują się złotym piaskiem i intensywnie turkusową wodą. Odwiedzają je turyści przez cały rok, ale duża część wybrzeża nie jest zatłoczona. Większość wizyt odbywa się latem, więc jeśli lubisz samotność, możesz wybrać się w innych porach roku i cieszyć się morzem w wolnym czasie i w ekskluzywny sposób.

Lokalizacja

Plaże Papagayo znajdują się w gminie Yaiza na południu Lanzarote i należą do ośrodka turystycznego Playa Blanca. Można do nich dotrzeć pieszo w ciągu kilku minut, jeśli zatrzymasz się w jednym z hoteli.

Rozciągają się one na długości pięciu kilometrów i są podzielone na małe zatoczki, znane jako Playa Mujeres, Caleta del Congrio, El Pozo, Puerto Muelas i Papagayo. Każdy z tych obszarów jest obramowany niskimi ścianami skalnymi.

Na tych plażach zawsze panuje dobra pogoda, więc będziesz mógł cieszyć się wspaniałym dniem z dużą ilością słońca i niewielkim wiatrem. Z plaży można zobaczyć sąsiednią wyspę Fuerteventura i wysepkę Lobos.

Sporty wodne

Jeśli jesteś pasjonatem morza i jego uroków, musisz odwiedzić plaże Papagayo. Jeśli chcesz się spocić, podziwiając morze, polecamy spacer wzdłuż brzegu plaż Papagayo. Ale jeśli szukasz morza, czekamy na Ciebie, abyś nurkował, pływał i nurkował z rurką. Ciesz się wodą i odkrywaj dno morskie najpopularniejszego wybrzeża Lanzarote.

Spokój i relaks

Ze względu na swój niewielki rozmiar, zatoczki stanowią bezpieczne środowisko dla dzieci, które lubią pluskać się w wodzie i budować zamki z piasku.

Można położyć się na piasku, poopalać i zrelaksować. Jest to wspaniała terapia relaksacyjna, która nie ma sobie równych w najlepszym spa na świecie. Znajdziesz się w samym środku rajskiego krajobrazu, poczujesz orzeźwiający wiatr na twarzy i usłyszysz delikatny szum morza. Jest to niewątpliwie niezwykłe doświadczenie dla wszystkich zmysłów.

Plaża Papagayo

Playas de Papagayo - Lanzarote Beach (2)

Jest to jedna z najpiękniejszych plaż w całej grupie i ta, od której pochodzi jej nazwa. Tworzy ona mały przesmyk między dwoma klifami, tworząc idealne miejsce do relaksu i rozkoszowania się morzem.

Rozciąga się na długości 120 metrów i szerokości około 20 metrów, gdzie można znaleźć drobny złoty piasek i krystalicznie czystą wodę, która pozostaje prawie nieruchoma. Jest to idealna plaża do odkrywania dna morskiego.

Na plaży znajduje się parking i pole namiotowe, a także bar plażowy, w którym można zaopatrzyć się w jedzenie i napoje. Zarówno nudyści, jak i nie-nudyści tłumnie odwiedzają tę plażę.

Plaża Playa Mujeres

Lanzarote Beach Playa Mujeres.min

Plaża ta rozciąga się na 400 metrach białej, piaszczystej plaży. Oferuje spokojne wody i spektakularne krajobrazy. Ponieważ jest ona tak szeroka, nie będziesz musiał się martwić o znalezienie spokojnego i cichego miejsca.

Pomnik przyrody Los Ajaches

Playas de Papagayo

Grupa plaż Papagayo należy do Pomnika Przyrody Los Ajaches, co oznacza, że jest to obszar wrażliwy, który musi być chroniony. Z tego powodu dostęp do niej jest ograniczony dla nierezydentów, którzy muszą zapłacić 3 euro, aby móc cieszyć się jej wodami.

Jak dojechać na plaże Papagayo

Jeśli jedziesz samochodem, musisz udać się do doliny pomnika przyrody Los Ajaches, gdzie znajduje się schronisko kontrolujące dostęp. Jeśli jednak zdecydujesz się dotrzeć tam pieszo, musisz wybrać szlak San Marcial del Rubicón, który zaczyna się w Las Coloradas i prowadzi najpierw na Playa Mujeres, a następnie na pozostałe plaże kompleksu.

Playas de Papagayo

Plaże w Lanzarote

Powiązane artykuły:

Chasing the Sun, Embracing the Sea, Capturing the Joy…

0