Plaże w Costa Teguise na Lanzarote

Plaże w Costa Teguise na Lanzarote

Costa Teguise oferuje szeroki wybór restauracji o doskonałej jakości usług dla wszystkich gustów. Przyjeżdżają tu turyści z całego świata ze względu na piękne plaże, bogatą gastronomię i różnorodne możliwości spędzania wolnego czasu i rozrywki.

Tym razem chcielibyśmy opowiedzieć Ci o plażach w Costa Teguise, które wyróżniają się bielą piasku, wspaniałym klimatem i wymarzonymi krajobrazami.

Lokalizacja

Plaże Costa Teguise znajdują się we wschodniej części wyspy Lanzarote, a dokładnie w gminie Teguise. Jest to jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych na Lanzarote.

Promenada w tej miejscowości rozciąga się na długości 5 kilometrów, wzdłuż której znajduje się wiele sklepów, restauracji, hoteli i różnych miejsc, w których można spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi.

Najważniejsze plaże w Costa Teguise

Poniżej przedstawiamy listę najważniejszych plaż, biorąc pod uwagę ich piękno, jakość usług plażowych i możliwość uprawiania sportów wodnych.

Plaża Las Cucharas

Jest to najdłuższa i najpiękniejsza plaża w Costa Teguise i jedna z najbardziej popularnych z dwóch powodów. Z jednej strony turyści szukają jej ze względu na spokój, jaki oferuje. Jest to idealny wybór dla wczasowiczów, którzy chcą odciąć się od zgiełku współczesnego świata. Przyjeżdżają tu pary z dziećmi i grupy przyjaciół, aby cieszyć się słońcem i bawić pod jasnym, błękitnym niebem.

Z drugiej strony jest to doskonała naturalna enklawa do uprawiania różnych sportów wodnych, zwłaszcza windsurfingu. Jest to również bardzo popularne miejsce do wędkowania i nurkowania.

Kąpielisko znajduje się tuż przy nadmorskiej promenadzie i oferuje wiele usług dla wygody kąpiących się. Charakteryzuje się złotym piaskiem i spokojnymi wodami chronionymi przez falochrony.

Plaża Bastian

Rozciąga się na długości 200 metrów i w odróżnieniu od sąsiednich plaż ma ciemny piasek, który zawdzięcza obecności w nim pikonu wulkanicznego.

Zazwyczaj nie jest bardzo zatłoczona i posiada wszystkie usługi plażowe, których potrzebujesz. Znajdziecie tu parking, prysznice, toalety i dostęp do nich. Możesz też zabrać dzieci i pozwolić im bawić się w ciszy i spokoju, ponieważ wody są spokojne i bardzo bezpieczne.

Plaża Jablillo

Things to do in Costa Teguise | Lanzarote

Jest to mała plaża o spokojnych wodach dzięki chroniącym ją falochronom i ratownikom, którzy zawsze są na służbie. Idealnie nadaje się do nurkowania z rurką i odkrywania płytkiego dna morskiego. Plaża jest wyposażona w leżaki i parasole, znajduje się w pobliżu parkingu i promenady.

Los Charcos

Jest to mała plaża o długości około 150 metrów z białym piaskiem. Nie jest zbyt zatłoczona, więc można cieszyć się morzem poza zasięgiem wzroku. Oferuje różne usługi plażowe i ma idealne warunki do uprawiania surfingu.

Plaża El Ancla

To najlepszy wybór, jeśli szukasz ciszy i spokoju. Oferuje idealne warunki do relaksu, opalania się i odkrywania morza poprzez nurkowanie z rurką. Należy jednak wiedzieć, że nie znajduje się ona w pobliżu żadnego lokalu, więc należy się wyposażyć i zabrać ze sobą wszystko, co będzie potrzebne.

Jak dojechać

Jeśli wypożyczysz samochód, możesz łatwo dojechać na miejsce drogą lądową. Innym łatwym sposobem jest skorzystanie z linii autobusowej, a po wysiąściu na przystanku należy przejść kilka minut pieszo.

Plaże w Lanzarote

Powiązane artykuły: