Pláže Costa Teguise na Lanzarote

Pláže Costa Teguise na Lanzarote

Costa Teguise ponúka širokú škálu reštaurácií s vynikajúcou kvalitou služieb pre všetky chute. Pre svoje krásne pláže, bohatú gastronómiu a rozmanité možnosti trávenia voľného času a zábavy sem prichádzajú návštevníci z celého sveta.

Tentoraz by sme vám chceli porozprávať o plážach Costa Teguise, ktoré vynikajú belosťou piesku, vynikajúcou klímou a snovou krajinou.

Lokalita

Pláže Costa Teguise sa nachádzajú na východe Lanzarote, konkrétne v obci Teguise. Je to jedno z najdôležitejších turistických centier Lanzarote.

Promenáda tejto lokality sa tiahne v dĺžke 5 kilometrov, pozdĺž ktorej nájdete množstvo obchodov, reštaurácií, hotelov a rôznych miest na zábavu s rodinou a priateľmi.

Najdôležitejšie pláže Costa Teguise

Nižšie uvádzame zoznam najdôležitejších pláží podľa ich krásy, kvality plážových služieb a možnosti vykonávania vodných športov.

Pláž Las Cucharas

Je to najdlhšia a najkrajšia pláž Costa Teguise a jedna z najobľúbenejších z dvoch dôvodov. Na jednej strane ju turisti vyhľadávajú pre pokoj, ktorý ponúka. Je ideálnou voľbou pre dovolenkárov, ktorí sa chcú odpútať od zhonu moderného sveta. Páry s deťmi a skupiny priateľov sem neustále prichádzajú, aby si užili slnko a hrali sa pod žiarivo modrou oblohou.

Na druhej strane je to dokonalá prírodná enkláva pre rôzne vodné športy, najmä windsurfing. Je tiež veľmi obľúbená pre rybolov a potápanie.

Nachádza sa vedľa pobrežnej promenády a ponúka viaceré služby pre pohodlie kúpajúcich sa. Vyznačuje sa zlatistým pieskom a pokojnými vodami chránenými vlnolamami.

Pláž Bastian

Tiahne sa v dĺžke 200 metrov a na rozdiel od susedných pláží má tmavý piesok vďaka sopečnému pikónu prítomnému v piesku.

Zvyčajne nie je veľmi preplnená a nájdete tu všetky potrebné plážové služby. Nájdete tu parkovisko, sprchy, toalety a prístupnosť. Môžete sem vziať aj deti a nechať ich hrať sa v pokoji, pretože jej vody sú pokojné a veľmi bezpečné.

Pláž Jablillo

Things to do in Costa Teguise | Lanzarote

Ide o malú pláž s pokojnými vodami vďaka vlnolamom, ktoré ju chránia, ako aj plavčíkom, ktorí sú vždy v službe. Je ideálna na šnorchlovanie a skúmanie plytkého morského dna. Pláž je vybavená ležadlami a slnečníkmi a nachádza sa v blízkosti parkoviska a promenády.

Los Charcos

Ide o malú pláž s dĺžkou asi 150 metrov s bielym pieskom. Nie je veľmi preplnená, takže si budete môcť vychutnať more mimo dohľadu. Ponúka rôzne plážové služby a má ideálne vlastnosti na surfovanie.

Pláž El Ancla

Táto pláž je najlepšou voľbou, ak hľadáte pokoj a ticho. Ponúka ideálne prostredie na oddych, opaľovanie a objavovanie mora šnorchlovaním. Mali by ste však vedieť, že sa nenachádza v blízkosti žiadneho podniku, preto by ste sa mali vybaviť a priniesť si všetko, čo budete potrebovať.

Ako sa tam dostať

Ak si požičiate auto, dostanete sa tam ľahko po ceste. Ďalším jednoduchým spôsobom je využiť autobusovú linku a po vystúpení na zastávke sa niekoľko minút prejsť pešo.

Pláže v Lanzarote
Súvisiace články: