Pláže v Puerto del Carmen

Pláže v Puerto del Carmen

Puerto del Carmen sa nachádza na juhovýchode ostrova Lanzarote a je jedným z najdôležitejších turistických centier v regióne. Ponúka množstvo služieb pre turistov a 6 kilometrov sviežich pláží.

Pôvodne to bola rybárska oblasť, ale vyvinula sa tak, že ponúka kompletnú turistickú ponuku. V súčasnosti v oblasti známej ako La Tiñosa stále prebieha nepretržitá rybárska činnosť a v snahe zachovať podstatu tejto oblasti boli hotelové budovy postavené s rešpektovaním tradičnej architektúry.

Pláže v Puerto del Carmen

Pobrežie sa tiahne v dĺžke 8 kilometrov, pozdĺž ktorého nájdete všetky druhy služieb. Budete mať tiež možnosť vykonávať rôzne vodné aktivity, ako je potápanie, šnorchlovanie, surfovanie a iné. Mnohí turisti si vyberajú pláže Puerto del Carmen do svojho itinerára pre ich vynikajúcu klímu a kvalitné služby.

Pláž Playa Grande

Playas de Puerto del Carmen

Ide o mestskú pláž tiahnucu sa v dĺžke jedného kilometra so zlatistým pieskom a pokojnou vodou. Je to najobľúbenejšia pláž v oblasti a odohrávajú sa tu všetky aktivity v Puerto del Carmen. Na priľahlej promenáde nájdete množstvo obchodov, reštaurácií a miest na trávenie voľného času, ktoré uspokoja každý vkus.

Nájdete tu všetko, čo kúpajúci sa potrebujú, aby si mohli pohodlne užívať more. Na pláži sú k dispozícii sprchy, toalety, prezliekarne, plavčíci, ležadlá a slnečníky a strážené parkovisko.

Matagorda

Tiahne sa v dĺžke 800 metrov a je široká 30 metrov. Je to jedna z najrušnejších zátok na ostrove, pretože je obklopená hotelmi a apartmánmi. Nájdete tu ležadlá a slnečníky, ale ak dávate prednosť opaľovaniu, môžete si ľahnúť na piesok a pekne sa opáliť.

Los Pocillos

Puerto del Carmen Becahes - Lanzarote (1)

Nachádza sa v centre, medzi mestami Matagorda a Playa Grande. Je dlhý 1 kilometer a široký 150 metrov a víta stovky turistov, ktorí ho navštevujú. Vyznačuje sa zlatistým pieskom a pokojnou vodou.

Alej pláží

Avenida de las Playas vedie paralelne s plážami v Puerto del Carmen. Jej nákupné a rekreačné možnosti prispeli k popularite tejto oblasti. Ak sa po nej prejdete, nájdete tu rôzne reštaurácie, obchody a mnoho možností denného i nočného trávenia voľného času. Ulička má cyklistický priestor, aby ste ju mohli prejsť na dvoch kolesách a vychutnať si morský vánok v plnej kráse.

Ako sa tam dostať

Dostať sa na pláže v Puerto del Carmen je veľmi jednoduché. Stačí, ak pôjdete autom pozdĺž aleje a zaparkujete pri vybranej pláži. Môžete sa tam dostať aj autobusom na jednej z autobusových liniek, ktoré premávajú do Puerto del Carmen. Teraz, keď ste na pláži, si už len musíte užiť nádherný deň na mori Lanzarote.

Pláže v Puerto del Carmen

Súvisiace články: