Prvá publikácia: 30 marca, 2024 |

Objavovanie krás Caleta del Mero na Lanzarote

Na Kanárskych ostrovoch, obklopených krištáľovými vodami Atlantického oceánu, sa nachádza prírodný poklad, ktorý uchváti všetkých, ktorí majú to šťastie ho objaviť: Caleta del Mero. Táto malebná pláž na krásnom ostrove Lanzarote je pobrežným rajom, ktorý spája pokoj mora s majestátnosťou sopečnej krajiny.

Lokalita

Obec: Haría

Caleta del Mero sa nachádza na východnom pobreží Lanzarote, len 10 minút jazdy autom od pôvabnej rybárskej dedinky Arrieta. Ešte bližšie je to do Orzoly (5 minút), krásnej dedinky v obci Haría.

Hotely a reštaurácie

Pozitívnym aspektom Caleta del Mero je blízkosť mesta Orzola a všetkých jeho reštaurácií a hotelov. Ako sme už spomenuli, je to len 5 minút jazdy autom, takže môžete navštíviť známe reštaurácie a bary, ako napríklad reštauráciu „La Maresía“ alebo „Mirador El Roque“, ktoré vám umožnia vychutnať si pri jedle nádherný výhľad.

Hotely je ťažké nájsť v okruhu 25-30 minút jazdy autom, ale v Orzole nájdete byty na prenájom so všetkým komfortom domova. Medzi ne patria byty „Rincón del Descanso“ a „Mirador del Muelle“, oba s vysnívaným výhľadom.

Piesok a krajina

Objavovanie krás Caleta del Mero na Lanzarote

V prvom rade, snehobiely piesok vo vás vyvolá pocit, že ste v oblakoch, a to vďaka tomu, aký je jemný a čistý. Okrem toho vytvára veľkolepý kontrast s tmavými skalami vulkanického pôvodu, ktoré sú roztrúsené po celej zátoke. Farebnú škálu dopĺňa tyrkysová voda mora. Každý prvok, ktorý tvorí Caleta del Mero, je ideálny na to, aby ste si tu mohli ľahnúť a vychutnať si nezabudnuteľný zážitok.

Caleta del Mero je ideálna pre vás, ak ste nadšencom surfovania, a to vďaka všeobecne miernemu vlnobitiu. Okrem toho malé bočné vlnolamy umožňujú vlnám dosiahnuť breh s malou silou, takže je ideálna aj vtedy, ak sa chcete len kúpať v krištáľovo čistej vode.

Dostupnosť

Prístup je jednoduchý, buď autom, alebo verejnou dopravou, ale osobitnú pozornosť treba venovať, ak cestujete s deťmi, pretože na chodník na pláži musíte prejsť cez cestu.

Parkovisko je vzdialené 200 metrov a zmestí sa naň len niekoľko áut, ale nemusíte sa obávať vďaka tomu, že Caleta del Mero je zriedkavo navštevovaná. Vďaka tomu je oveľa atraktívnejšou destináciou na oddych a opaľovanie v pokoji a tichu.

Na čo treba pamätať

Objavovanie krás Caleta del Mero na Lanzarote

Zaujímavosťou tejto pláže je, že je na nej povolený nudizmus, a to vďaka tomu, že nie je veľmi preplnená. Rovnako je potrebné spomenúť, že je potrebné zachovávať úctivé správanie, aby sa podporila a rešpektovala radosť všetkých.

Caleta del Mero je človekom nezmenená, takže tu nenájdete žiadne priestory ani infraštruktúru akéhokoľvek druhu. Aby sme ju zachovali ako raj, ktorý je, v Banana Palm Bay zdôrazňujeme dôležitosť zberu všetkého odpadu, ktorý vznikne počas vášho pobytu.

Na rozdiel od niektorých preplnených pláží na ostrove vám táto pokojná zátoka ponúka útočisko pred davmi a možnosť spojiť sa s prírodou v jej najčistejšej podobe. Či už ide o prechádzku po pláži pri východe slnka alebo len o relaxáciu na slnku, Caleta del Mero ponúka niečo pre každého, kto chce uniknúť ruchu každodenného života.

Pláže v Lanzarote
Súvisiace články: