Prvá publikácia: 2 júna, 2022 |

Čo robiť a aké miesta navštíviť v Puerto del Carmen

V tomto príspevku vám chceme predstaviť sprievodcu aktivitami a najlepšími miestami, ktoré môžete navštíviť v Puerto del Carmen, oblasti nachádzajúcej sa na juhovýchode Lanzarote. Na konci textu uvádzame zoznam rozmanitých možností, ktoré vám spríjemnia pobyt v tomto krásnom meste. Vyberte si z rôznych lodných a pozemných výletov a spoznajte najzaujímavejšie miesta v Puerto del Carmen. Neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom aplikácie WhatsApp, radi vám pomôžeme vybrať tú najlepšiu aktivitu podľa vašich želaní a preferencií.

Čo robiť v Puerto del Carmen?

V prvom rade vám musíme povedať, že vďaka svojej dobrej polohe, len 10 minút od letiska a rozmanitým možnostiam zábavy, je Puerto del Carmen ideálnym miestom na strávenie úžasnej dovolenky na Lanzarote.

Výlety loďou

Lanzarote Boat

Z prístavu odchádzajú rôzne výlety, pričom jednou z najatraktívnejších aktivít je pozorovanie veľrýb a delfínov. Počas výletu spoznáte to najlepšie z ostrova a môžete využiť príležitosť zaplávať si v lahodných vodách Stredozemného mora. K dispozícii máme rôzne lode vrátane motorových člnov, plachetníc, luxusných jácht, katamaránov a mnohých ďalších.

Ponúkame rôzne možnosti pre každú potrebu.

Výlety sa organizujú podľa počtu osôb a charakteristiky výletu. Niektoré lode ponúkajú stravu a nápoje, možnosť grilovania na palube alebo praktizovanie hlbokomorského rybolovu. Napíšte nám, aby sme vám objasnili všetky vaše pochybnosti a pomohli vám vybrať výlet, ktorý vám najviac vyhovuje.

Morské športy

Lanzarote Surf (2)

Toto je kľúčové miesto pre milovníkov potápania. V Puerto del Carmen nájdete rôzne potápačské školy a budete mať všetko, čo potrebujete na potápanie pod hladinou mora. Windsurfing je ďalším obľúbeným športom v Puerto del Carmen.

Ak však hľadáte zábavu vo vetre, čo je lepšie ako parasurfing. Je to super zábavný zážitok, pri ktorom budete pripútaní k padáku, ktorý je zasa ťahaný loďou vysokou rýchlosťou.

Môžete si tiež prenajať vodné skútre plné zábavy a adrenalínu, z ktorých nebudete chcieť vystúpiť, keď sa chopíte riadenia a začnete brázdiť vody Stredozemného mora.

Navštívte zábavný park

Rancho Texas Lanzarote Park - Lanzarote - Puerto del Carmen

Nemôžete odísť bez návštevy parku Rancho Texas Lanzarote, ktorý je vodným parkom, zoologickou a botanickou záhradou. Je to úžasné miesto, ktoré si užije každý, môžete tu vidieť druhy zvierat z rôznych zemepisných oblastí. Budete mať možnosť zaplávať si s delfínmi a hrať sa s nimi ako deti.

Užite si rajské pláže

V Puerto del Carmen nájdete najkrajšie pláže s pokojnými vlnami. To je nepochybne najväčším lákadlom tohto miesta. Na jeho plážach nájdete všetky služby pre kúpajúcich sa, ako sú lehátka na prenájom, toalety a reštaurácie.

Playa Grande

Puerto del Carmen Lanzarote.min

Ide o najobľúbenejšiu pláž v tejto oblasti. Je to veľmi pokojná mestská pláž s krásnym zlatým pieskom na relaxáciu a nádhernými tyrkysovými vodami na osviežujúce kúpanie. Príďte sem s deťmi a užite si nádherný deň, nájdete tu všetky služby potrebné pre vaše pohodlie vrátane plavčíkov a množstva obchodov, barov a reštaurácií.

Pláž Playa Chica

Ide o malú pláž, ktorá ukrýva mnoho pôvabov. Mnohí návštevníci sem prichádzajú pre jej veľkú krásu a možnosť stráviť tu rozprávkový deň. Je to pláž so zlatým pieskom, krištáľovou vodou a všetkými službami pre kúpajúcich sa, ale je to aj miesto stretnutia mnohých potápačov, ktorých sem priťahuje bohatstvo ukryté pod jej hladinou. K dispozícii máte niekoľko škôl potápania, ktoré vás zoznámia s týmto vzrušujúcim športom.

Los Pocillos

Ide o krásnu pláž s tyrkysovou vodou a zlatým pieskom, na ktorej sa nachádza niekoľko malých bazénov vytvorených morskou vodou. Jej názov pochádza od týchto malých bazénov, ktoré pripomínajú plavecký bazén. Vietor je tu o niečo aktívnejší ako na predchádzajúcich plážach a je to nádherné miesto na windsurfing a kitesurfing.

Na záver by sme vám chceli povedať, že Puerto del Carmen bola pôvodne malá rybárska dedinka, ktorá sa neskôr stala jednou z hlavných atrakcií Lanzarote. V súčasnosti priťahuje stovky turistov, ktorí sú vášniví milovníci mora, slnka, výletov loďou, surfovania a potápania. Toto všetko nájdete na našej webovej stránke, preto neváhajte a vyplňte náš kontaktný formulár, pošlite nám e-mail alebo nám napíšte na WhatsApp, radi vám pomôžeme vybrať a rezervovať vaše ďalšie dobrodružstvo v Puerto del Carmen.

Čo hovoria naši zákazníci:
Dean Smith
Dean Smith
17. November, 2022.
Definitely recommend to include in your trip when visiting Tenerife. One of the best days we had! Amazing service and nice touch with water and snacks!
Maria Stanko
Maria Stanko
14. November, 2022.
Es war eine grandiose Reise, das Personal war sehr freundlich und zuvorkommend, das Schiff sauber und das Essen lecker. Sehr beeindruckend waren die Wale, Delfine und die wunderschöne Natur Teneriffas.
Gillian Webster
Gillian Webster
2. November, 2022.
I hired the atlanca boat as a surprise for my husbands 40th birthday and it was honestly the best day and lots of fun. Easy to book, when we arrived Patrick did the paperwork and explained everything then Fran gave us all the safety information on how to ride the boat. Everything was provided and additional special touches were much appreciated. They were both great, really friendly and put us at ease. We had 3 hours booked and we got the full time, everything excellent. Highly recommended. Thank you
Shaun Daymond
Shaun Daymond
28. October, 2022.
Very easy to deal with over WhatsApp. Booked 5 months in advance and had no issues with the booking at all. Boat was lovely and friendly skipper 👍🏻
Banana Palm Bay
Banana Palm Bay
4. August, 2022.
Can only recommend it ;)
Juan Antonio RT
Juan Antonio RT
26. July, 2022.
Hemos disfrutado de un paseo en barco por la costa de Adeje divisadlo cetáceos. Muy recomendable. La tripulación muy amable en todo momento pendiente de nosotros.
younes benkahla
younes benkahla
5. July, 2022.
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Guillermo González Meyer
Guillermo González Meyer
14. June, 2022.
Alquilamos una excursión para ver cetáceos y dar un paseo de 3h. En general la experiencia estuvo bien. Toda la gestión de reserva fue fácil y el trato con Bananapalmbay fue un gusto.
Al llegar al barco tuvimos alguna confusión con lo acordado, pero tras comunicarse la empresa del barco con Bananapalmbay se solucionó y pudimos disfrutar del viaje. Además vimos ballenas piloto.
Sinéad Campbell
Sinéad Campbell
30. November, 2022.
recommends
My partner and I rented a boat for 4 hours from Jan Daniel and we had the best day! By far our favourite experience of our whole holiday. We would definitely recommend to anyone looking to rent a boat to do your own exploring along the southern coast of Tenerife. 5* experience!
Birthe Rosen
Birthe Rosen
7. October, 2022.
recommends
Ich habe mit dieser Gesellschaft 2 tolle Touren gemacht. Die Teide Nationalpark Tour mit Masca, war klasse, sowohl Guide als auch Busfahrer waren toll. Viel information und gute Betreuung. Ein unvergesslicher Tag. 🥰 Die 2. Tour war Oberklasse, ich bin mit Shogun zur Wahlbeobachtung rausgefahren und wir haben eine ganze Familie Pilotwale gesehen, diese wunderbaren Wesen sind recht neugierig und kamen auch auf das Boot zu. Ich habe Shogun vorgezogen, weil mir die übervollen Katamarane nicht so gefallen. Gute Wahl. Die ganze Fahrt ist wunderbar, man fährt bis Los Gigantes und in der Bucht gibt es eine köstliche Mahlzeit. Es ist sehr beeindruckend, dort zu ankern. Habe die Fahrt sehr genossen.......ich liebe das Meer sehr.🥰
Younes Benkahla
Younes Benkahla
5. July, 2022.
recommends
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Didier Afecto
Didier Afecto
22. May, 2022.
recommends
Location d’un bateau en bon état Personnel disponible efficace et aimable C est tout bon !!!!
Steve O'Connell
Steve O'Connell
19. May, 2022.
recommends
What a fantastic day on our own private yacht. We went for the Astondoa 46 and the service was amazing. We saw sea turtles, dolphins and whales. Quick stop by a beach for a snorkel with the fishes and then back to drinking cava! Jan was great with the communication and made everything stress free. 100% would recommend to anyone planning something a little bit special.
Gert Vestergaard
Gert Vestergaard
15. October, 2021.
recommends
Alt var som aftalt, båd, pris og service i top
Iliana Düsseldorf
Iliana Düsseldorf
9. October, 2021.
recommends
Excelente servicio y mucha diversión. Aurora nos llevo a ver ballenas y bañar en el mar. Fue una experiencia espectacular en el Yate 🛥 privado de 15 metros.
Barbara Soetje
Barbara Soetje
18. July, 2020.
recommends
Very kind and professional. I made requests to them at the last moment and they worked hard to resolve them, succeeding perfectly. Thanks again
Mandy Daniela
Mandy Daniela
14. July, 2020.
recommends
Sehr emphehlenswert! Rufen zurück, kümmern sich, sind zuverlässig... Und die Fahrt hat sehr viel Spaß gemacht!
Gilbert Mat
Gilbert Mat
26. November, 2019.
recommends
Sehr zuverlässig und kompetent. Das Buchen auf der Website ist echt einfach und die Tickets wurden uns pünktlich gebracht. Ein echt guter Service!
Pláže v Puerto del Carmen