Pláže Papagayo

Pláže Papagayo

V tomto príspevku budeme hovoriť o plážach Papagayo alebo lepšie povedané o najlepších plážach Lanzarote. Z rôznych dôvodov je to oblasť, ktorú preferuje mnoho turistov na kúpanie a užívanie si mora.

Pláže Papagayo sa vyznačujú zlatistým pieskom a intenzívnou tyrkysovou vodou. Návštevníci ich navštevujú po celý rok, ale veľké rozšírenie pobrežia nie je preplnené. Väčšina návštev sa uskutočňuje v lete, takže ak máte radi samotu, môžete sa sem vybrať aj v iných ročných obdobiach a užívať si more vo voľnom čase a exkluzívnym spôsobom.

Lokalita

Pláže Papagayo sa nachádzajú v obci Yaiza na juhu Lanzarote a patria do turistického centra Playa Blanca. Ak ste ubytovaní v jednom z hotelov, dostanete sa k nim pešo za niekoľko minút.

Tiahnu sa v dĺžke piatich kilometrov a sú rozdelené na malé zátoky známe ako Playa Mujeres, Caleta del Congrio, El Pozo, Puerto Muelas a Papagayo. Každá z týchto oblastí je ohraničená nízkymi skalnými stenami.

Na týchto plážach je vždy dobré počasie, takže si tu užijete skvelý deň s dostatkom slnka a malým vetrom. Z pláže môžete vidieť susedný ostrov Fuerteventura a ostrovček Lobos.

Vodné športy

Ak ste vášnivými milovníkmi mora a jeho pôvabov, musíte navštíviť pláže Papagayo. Ak sa chcete pri vychutnávaní mora aj zapotiť, odporúčame vám prechádzky po pobreží pláží Papagayo. Ak však hľadáte more, čakáme na vás pri potápaní, plávaní a šnorchlovaní. Užívajte si vodu a preskúmajte morské dno najobľúbenejšieho pobrežia Lanzarote.

Pokoj a relaxácia

Vďaka svojej malej veľkosti poskytujú zátoky bezpečné prostredie pre deti, ktoré sa rady čľapkajú vo vode a stavajú hrady z piesku.

Môžete si ľahnúť na piesok a opaľovať sa a relaxovať. Je to úžasná relaxačná terapia, ktorá si nezadá s najlepšími kúpeľmi na svete. Budete uprostred rajskej krajiny, na tvári budete cítiť osviežujúci vietor a počuť jemné šumenie mora. Je to nepochybne mimoriadny zážitok pre všetky vaše zmysly.

Pláž Papagayo

Playas de Papagayo - Lanzarote Beach (2)

Ide o jednu z najkrajších pláží skupiny, ktorá jej dala aj svoje meno. Tvorí ju malý záliv medzi dvoma útesmi, ktorý vytvára dokonalé prostredie na relaxáciu a vychutnávanie si mora.

Tiahne sa v dĺžke 120 metrov a šírke približne 20 metrov, kde nájdete jemný zlatistý piesok a krištáľovo čistú vodu, ktorá sa takmer nehýbe. Je to ideálna pláž na skúmanie morského dna.

Nachádza sa tu parkovisko a kemping, ako aj plážový bar, kde sa môžete zásobiť jedlom a nápojmi. Na túto pláž sa hrnú nudisti aj nenudisti.

Pláž Playa Mujeres

Lanzarote Beach Playa Mujeres.min

Táto pláž sa rozprestiera na 400 metroch bielej piesočnatej pláže. Ponúka pokojné vody a nádherné scenérie. Keďže je taká široká, nebudete sa musieť obávať nájsť pokojné a tiché miesto.

Prírodná pamiatka Los Ajaches

Playas de Papagayo

Skupina pláží Papagayo patrí do prírodnej pamiatky Los Ajaches, čo znamená, že ide o citlivú oblasť, ktorú treba chrániť. Z tohto dôvodu je jej prístup obmedzený pre nerezidentov, ktorí musia zaplatiť 3 eurá, aby si mohli vychutnať jej vody.

Ako sa dostať na pláže Papagayo

Ak idete autom, musíte ísť do údolia prírodnej pamiatky Los Ajaches, kde sa nachádza chata na kontrolu prístupu. Ak sa však rozhodnete dostať sa tam pešo, musíte sa vybrať po chodníku San Marcial del Rubicón, ktorý začína v Las Coloradas a zavedie vás najprv na Playa Mujeres a potom na ostatné pláže v komplexe.

Pláže v Lanzarote

Súvisiace články: