Prvá publikácia: 30 marca, 2024 |

Objavte krásnu pláž Playa El Jablillo na Lanzarote

Tentoraz vám povieme o žiarivej pláži El Jablillo na Lanzarote s krištáľovo čistou vodou a množstvom slnečných lúčov po celý rok. Pred vetrom ju chráni hotelová zóna a vlnolam, takže má pokojné vody ideálne na kúpanie a šnorchlovanie. Poďte s nami objaviť pláž Playa El Jablillo, ktorá sa považuje za pláž plnú pokoja, kde si môžete užiť pokojnú dovolenku a odpojiť sa od sveta.

Lokalita

Nachádza sa na juhozápade Lanzarote v obci Teguise. Tí, ktorí sa ubytujú v neďalekých bytoch a hoteloch, sa na pláž dostanú pešo. Tí, ktorí bývajú ďalej, sa na pláž môžu dostať prenajatým autom alebo autobusom na linkách 1 a 2. Pláž sa nachádza na ulici Avenida El Jablillo.

Vlastnosti pláže Playa El Jablillo

Je to polopriestorová pláž s jemným zlatistým pieskom a tyrkysovou vodou, ktorá sa tiahne v dĺžke 150 metrov. Tvorí ju piesok posiaty skalami, ktoré jej dodávajú charakteristickú príťažlivosť vulkanických pláží. Vďaka svojej atraktívnosti a kvalite služieb má vysokú obsadenosť. Najmä v hlavnej sezóne sa zaplní ľuďmi a pre ďalších už nie je miesto.

Jej morské dno ponúka veľké prírodné bohatstvo, ktoré priťahuje pozornosť milovníkov prírody. Je ideálne na potápanie a šnorchlovanie. Je to tiež jedna z najlepších pláží na Lanzarote na fotografovanie pod vodou.

Rodinná pláž

Teguise Costa Teguise - Avenida del Jabillo - Playa del Jabillo 04 ies
Pláž je prirodzene chránená vetrom, ktorý pomáha udržiavať vodu bez silných vĺn. Na ďalšie zlepšenie týchto podmienok boli vybudované vlnolamy, vďaka ktorým je voda pokojná ako bazén. Vďaka tomu je to ideálna pláž pre deti. Keďže ide o malú pláž, deti môžu byť neustále pod dohľadom.

Služby

Pláž bola ocenená Modrou vlajkou, čo ju robí atraktívnejšou pre turistov a návštevníkov z celého sveta. Na tejto pláži si môžete vychutnať:

  • Prenájom ležadiel a slnečníkov
  • Sprchy
  • Toalety
  • Plavčíci
  • Rampy a chodníky pre osoby s pohybovým postihnutím

Prístup na pláž je veľmi jednoduchý, svoje auto môžete dokonca zaparkovať len pár metrov od pláže. Parkovisko je veľmi priestranné s kapacitou pre mnoho áut.

Paseo Maritimo

Pláž El Jablillo sa nachádza v blízkosti príjemnej promenády, ktorá ju spája s rôznymi zariadeniami v meste. Nájdete tu niekoľko obchodov, kde si môžete kúpiť plavky, plážové doplnky a iné. Môžete si tiež vychutnať dobré jedlo v miestnych reštauráciách a zabaviť sa s priateľmi v zmrzlinárňach a baroch. Mesto Teguise je krásnym miestom, ktoré môžete navštíviť, ak navštívite Playa El Jablillo. Prejdite sa jeho uličkami a čarovnými zákutiami. Dedinku rámcuje sopečná krajina s veľmi zaujímavým historickým centrom.

Pripomíname, že vzhľadom na vysokú obsadenosť letoviska Playa El Jablillo sa ubytovacie služby rýchlo vypredávajú, najmä v hlavnej sezóne. Z tohto dôvodu vám odporúčame rezervovať si ubytovanie vopred a prísť na pláž skôr, aby ste si našli miesto.

Pláže v Lanzarote
Súvisiace články: