Pierwsza publikacja: 8 czerwca, 2022 |

Plaże w Puerto del Carmen

Puerto del Carmen znajduje się w południowo-wschodniej części wyspy Lanzarote i jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych w regionie. Posiada wiele usług dla turystów i 6 kilometrów bujnych plaż.

Pierwotnie był to obszar rybacki, ale z czasem rozwinął się i oferuje kompletną ofertę turystyczną. Obecnie na obszarze znanym jako La Tiñosa nadal prowadzona jest nieustanna działalność rybacka, a w celu zachowania istoty tego obszaru, budynki hotelowe zostały wybudowane z poszanowaniem tradycyjnej architektury.

Plaże w Puerto del Carmen

Linia brzegowa rozciąga się na długości 8 kilometrów, wzdłuż której można znaleźć wszelkiego rodzaju usługi. Można tu również uprawiać różne sporty wodne, takie jak nurkowanie, snorkeling, surfing i inne. Wielu turystów wybiera plaże w Puerto del Carmen ze względu na ich wspaniały klimat i wysoką jakość usług.

Plaża Playa Grande

Playas de Puerto del Carmen

Jest to miejska plaża ciągnąca się przez kilometr złotych piasków i spokojnych wód. Jest to najpopularniejsza plaża w okolicy i odbywają się na niej wszystkie imprezy w Puerto del Carmen. Na przylegającej do niej promenadzie znajduje się wiele sklepów, restauracji i miejsc rozrywki, które zaspokoją wszystkie gusta.

Można tu znaleźć wszystko, co potrzebne jest kąpiącym się, aby wygodnie korzystać z morza. Na plaży znajdują się prysznice, toalety, przebieralnie, ratownicy, leżaki i parasole oraz parking strzeżony.

Matagorda

Rozciąga się na długości 800 metrów i ma 30 metrów szerokości. Jest to jedna z najbardziej ruchliwych zatok na wyspie, ponieważ otaczają ją hotele i mieszkania. Znajdziesz tu leżaki i parasole, ale jeśli wolisz, możesz położyć się na piasku i opalać się.

Los Pocillos

Puerto del Carmen Becahes - Lanzarote (1)

Znajduje się w centrum, pomiędzy Matagorda i Playa Grande. Ma 1 kilometr długości i 150 metrów szerokości i wita setki turystów, którzy ją odwiedzają. Charakteryzuje się złotym piaskiem i spokojnymi wodami.

Aleja Plaż

Avenida de las Playas biegnie równolegle do plaż w Puerto del Carmen. Znajdujące się przy niej sklepy i obiekty rekreacyjne przyczyniły się do wzrostu popularności tego miejsca. Spacerując wzdłuż niej, można znaleźć różne restauracje, sklepy oraz wiele możliwości spędzania wolnego czasu w ciągu dnia i wieczorem. Przy alei znajduje się ścieżka rowerowa, którą można przejechać na dwóch kółkach i w pełni cieszyć się morską bryzą.

Jak dojechać

Dojazd na plaże w Puerto del Carmen jest bardzo łatwy. Wystarczy po prostu przejechać wzdłuż alei i zaparkować w pobliżu wybranej plaży. Można również dojechać autobusem jednej z linii autobusowych kursujących do Puerto del Carmen. Teraz, kiedy jesteś już na plaży, pozostaje Ci tylko cieszyć się wspaniałym dniem spędzonym nad morzem na Lanzarote.

Plaże w Puerto del Carmen

Powiązane artykuły:

Chasing the Sun, Embracing the Sea, Capturing the Joy…

0