Najlepsze plaże Teneryfy Północnej: odkryj ich uroki

Najlepsze plaże Teneryfy Północnej: odkryj ich uroki

Guide

Plaże Teneryfy Północnej oferują idealne połączenie natury i wypoczynku. Charakteryzują się ciemnymi piaskami, które są produktem działania wulkanów. Oferują krystalicznie czyste wody i przyjemną atmosferę, aby cieszyć się morzem i spędzić miłe chwile podczas wakacji.

Poznaj najlepsze plaże na Teneryfie Północnej

Chociaż plaże na południu są najbardziej popularne wśród turystów, na północy Teneryfy również znajdziesz piękne wybrzeża z krystalicznie czystą wodą i urzekającymi krajobrazami. Niektóre z tych plaż zostały wyróżnione Błękitną Flagą, co oznacza, że ich wody mają doskonałą jakość sanitarną i że posiadają również wszystkie usługi, takie jak parasole plażowe, leżaki, ratownicy i punkty ratownicze.

Plaża Ogrodowa

Puerto de la Cruz. Tenerife. Hiszpania eue56

Znajduje się w miejscowości Puerto de la Cruz i jest plażą wyretuszowaną przez artystę. Otoczona jest pięknymi ogrodami z kolorowymi kwiatami, które podkreślają jej piękno. Jej projekt jest wytworem umysłu Césara Manrique, który dążył do stworzenia atrakcyjnej przestrzeni nadmorskiej. Znajduje się on w pobliżu promenady, z której można podziwiać piękne widoki na morze. W pobliżu znajduje się słynny Loro Parque, dzięki któremu plaża zyskała większe uznanie wśród turystów. Została wyróżniona niebieską flagą.

Plaża El Benijo

playa benijo tenerife

Jest to promienista, dzika plaża położona w parku wiejskim Anaga. Charakteryzuje się ciemnym piaskiem i obecnością żwiru. Nie jest odwiedzana przez wielu kąpiących się, więc idealnie nadaje się do korzystania z morza z dala od tłumów. Jest to plaża nudystów, gdzie można nawiązać kontakt z naturą i poczuć się wolnym bez moralnych nakazów miasta. Pamiętaj, że ponieważ jest to dzika plaża, nie ma usług plażowych, więc powinieneś przynieść to, czego potrzebujesz, aby spędzić dzień. Jest to jedna z plaż na północy Teneryfy, na której robi się najwięcej zdjęć. Kiedy odpływa, pojawia się czarny piasek i strumienie, tworząc piękny nadmorski krajobraz. Dodatkowo zachody słońca na tej plaży są piękne, niebo ubrane jest w różne odcienie, które fotografowie wiedzą jak bardzo dobrze uchwycić, aby uzyskać wymarzone zdjęcia.

Las Teresitas Beach

playa de las teresitas - santa cruz de tenerife

Jest to jedna z najbardziej znanych plaż Teneryfy Północnej, położona w pobliżu Santa Cruz de Tenerife. Ciesz się jej złotym piaskiem i pięknymi palmami z dobrym cieniem, aby położyć się i zrelaksować.  Rozciąga się na 1300 metrów pięknego wybrzeża, z którego mogą korzystać odwiedzający. Posiada falochron, który chroni ją przed silnymi falami, więc możesz cieszyć się spokojnymi wodami, idealnymi dla dzieci. Posiada toalety, prysznice, ochronę i strefę dla dzieci. Będziesz miał również łatwy dostęp do barów i restauracji w mieście z dobrym jedzeniem i orzeźwiającymi napojami.

Plaża El Bollullo

beach-el-bollullo

Znajduje się w gminie La Orotava i jest jedną z najczęściej odwiedzanych przez turystów plaż na północy Teneryfy. Jest to dziewicza plaża z wulkanicznego piasku, która rozciąga się na 200 metrów podzielonych pomiędzy plażę i małą zatoczkę. Oferuje krystalicznie czyste wody z silnymi falami, idealnymi do surfowania. Wśród oferowanych usług możemy wymienić leżaki, parasole, bary plażowe i parking przy plaży.

Teno Beach

Jest to mała dziewicza plaża o długości 30 metrów położona na końcu Teno w gminie Buenavista del Norte. Można stąd zobaczyć niesamowite klify Los Gigantes i otwarte morze w całej okazałości. Kolor morza w tym rejonie jest intensywnie niebieski, co czyni go bardzo przyjemnym dla turystów. Posiada falochron, który chroni go przed silnymi falami, więc znajdziesz spokojne wody, aby cieszyć się morzem w spokoju. Nie oferuje usług plażowych, więc powinieneś być przygotowany z tym, czego potrzebujesz. W pobliżu znajduje się latarnia Punta de Teno, punkt widokowy i obszar schodów, z których można skoczyć do wody dla jeszcze większej zabawy.

Playa de los Roques

Jej nazwa wynika z obecności na brzegu skał, które przypominają o wulkanicznym pochodzeniu wyspy. Podczas odpływu można zobaczyć ciemny, piaszczysty brzeg i wiele zatoczek. Chociaż można do niej dojechać samochodem, jest bardziej uczęszczana przez wędrowców, którzy docierają do niej po przejściu trasy znanej jako „Sendero del Agua” (Ścieżka Wodna), która ma około 5 km długości.

Plaże północnej Teneryfy mają szczególne piękno charakteryzujące się ciemnym piaskiem, potokami i skałami. Przypominamy o ostrożnej kąpieli, gdy morze nie jest spokojne, gdyż wody rozbijają się z siłą i mogą zaskoczyć niczego nie spodziewających się kąpiących.