První publikace: 21 března, 2023 |

Nejlepší pláže severu Tenerife: objevte jejich kouzlo

Pláže na severu Tenerife nabízejí dokonalou kombinaci přírody a odpočinku. Vyznačují se tmavým pískem, který vznikl vulkanickou činností. Nabízejí křišťálově čistou vodu a příjemnou atmosféru, která vám umožní užívat si moře a strávit příjemné chvíle během dovolené.

Poznejte nejlepší pláže na severu Tenerife

Přestože jsou pláže na jihu mezi turisty nejoblíbenější, na severu Tenerife najdete také krásná pobřeží s křišťálově čistou vodou a okouzlující krajinou. Některé z těchto pláží byly oceněny Modrou vlajkou, což znamená, že jejich voda má vynikající hygienickou kvalitu a že mají také veškerý servis, jako jsou slunečníky, lehátka, plavčíci a záchranné body.

Zahradní pláž

Puerto de la Cruz. Tenerife. Španělsko eue56

Nachází se ve městě Puerto de la Cruz a jedná se o pláž vyretušovanou umělcem. Je obklopena krásnými zahradami s barevnými květinami, které umocňují její krásu. Její design je dílem mysli Césara Manriqueho, který se snažil vytvořit atraktivní pobřežní prostor. Nachází se v blízkosti promenády, odkud se můžete kochat krásným výhledem na moře. Nedaleko se nachází známý Loro Parque, díky němuž si pláž získala větší uznání turistů. Byla jí udělena modrá vlajka.

Pláž El Benijo

playa benijo tenerife

Jedná se o zářivou divokou pláž, která se nachází ve venkovském parku Anaga. Vyznačuje se tmavým pískem a přítomností štěrku. Není navštěvována mnoha koupajícími se, takže je ideální pro užívání si moře mimo davy lidí. Jedná se o nudistickou pláž, kde můžete navázat kontakt s přírodou a cítit se svobodně bez morálních příkazů města. Nezapomeňte, že vzhledem k tomu, že se jedná o divokou pláž, není zde k dispozici plážový servis, takže byste si měli vzít s sebou vše, co potřebujete ke strávení dne. Je to jedna z pláží na severu Tenerife, kde se pořizuje nejvíce fotografií. Po odlivu se zde objeví černý písek a zátoky, které vytvářejí nádhernou pobřežní krajinu. Kromě toho jsou na této pláži nádherné západy slunce, obloha je oděna do různých odstínů, které fotografové umí velmi dobře zachytit, aby dosáhli snímků snů.

Pláž Las Teresitas

playa de las teresitas - santa cruz de tenerife

Jedná se o jednu z nejznámějších pláží na severu ostrova Tenerife, která se nachází nedaleko Santa Cruz de Tenerife. Těšte se na její zlatavý písek a krásné palmy s dobrým stínem, kde si můžete lehnout a odpočívat.  Táhne se v délce 1 300 metrů krásného pobřeží, které je návštěvníkům volně k dispozici. Má vlnolam, který ho chrání před silnými vlnami, takže si můžete užívat klidné vody, ideální pro děti. Má toalety, sprchy, ostrahu a dětský koutek. Snadno se také dostanete do barů a restaurací ve městě s dobrým jídlem a osvěžujícími nápoji.

Pláž El Bollullo

beach-el-bollullo

Nachází se v obci La Orotava a je jednou z turisticky nejnavštěvovanějších pláží na severu Tenerife. Jedná se o panenskou pláž s vulkanickým pískem, která se táhne v délce 200 metrů rozdělených mezi pláž a malou zátoku. Nabízí křišťálově čistou vodu se silnými vlnami, ideálními pro surfování. Z nabízených služeb můžeme zmínit lehátka, slunečníky, plážové bary a parkoviště v blízkosti pláže.

Pláž Teno

Jedná se o malou panenskou pláž dlouhou 30 metrů, která se nachází na výběžku Teno v obci Buenavista del Norte. Můžete odtud pozorovat neuvěřitelné útesy Los Gigantes a otevřené moře v celé jeho kráse. Barva moře v této oblasti je intenzivně modrá, což je pro turisty velmi příjemné. Má vlnolam, který ho chrání před silnými vlnami, takže zde najdete klidné vody, kde si můžete v klidu a pohodě užívat moře. Nenabízí plážový servis, takže byste si měli připravit vše, co potřebujete. Nedaleko se nachází maják Punta de Teno, vyhlídka a prostor se schody, odkud můžete skočit do vody a užít si ještě více zábavy.

Playa de los Roques

Její název vznikl díky přítomnosti skal na pobřeží, které připomínají sopečný původ ostrova. Při odlivu je zde k vidění tmavé písčité pobřeží a mnoho zátok. Přestože se k němu dá dojet autem, častěji ho navštěvují pěší turisté, kteří se k němu dostanou po překonání trasy zvané „Sendero del Agua“ (Vodní stezka), která je dlouhá asi 5 km.

Pláže na severu Tenerife mají zvláštní krásu, která se vyznačuje tmavým pískem, zátokami a skalami. Připomínáme, abyste se koupali opatrně, když moře není klidné, protože voda se rozbouří se silou a může překvapit nic netušící koupající se.