Najlepšie pláže na severe Tenerife: objavte ich čaro

Najlepšie pláže na severe Tenerife: objavte ich čaro

Guide

Pláže na severe Tenerife ponúkajú dokonalú kombináciu prírody a oddychu. Vyznačujú sa tmavým pieskom, ktorý vznikol sopečnou činnosťou. Ponúkajú krištáľovo čistú vodu a príjemnú atmosféru na vychutnávanie si mora a strávenie príjemných chvíľ počas dovolenky.

Poznajte najlepšie pláže na severe Tenerife

Hoci pláže na juhu sú medzi turistami najobľúbenejšie, na severe Tenerife nájdete tiež krásne pobrežia s krištáľovo čistou vodou a očarujúcou krajinou. Niektoré z týchto pláží boli ocenené Modrou vlajkou, čo znamená, že ich voda má vynikajúcu hygienickú kvalitu a že majú aj všetky služby, ako sú slnečníky, ležadlá, plavčíci a záchranné body.

Záhradná pláž

Puerto de la Cruz. Tenerife. Španielsko eue56

Nachádza sa v meste Puerto de la Cruz a je to pláž vyretušovaná umelcom. Je obklopená krásnymi záhradami s farebnými kvetmi, ktoré umocňujú jej krásu. Jej dizajn je výsledkom umu Césara Manriqueho, ktorý sa snažil vytvoriť atraktívny pobrežný priestor. Nachádza sa v blízkosti promenády, odkiaľ si môžete vychutnať nádherný výhľad na more. Neďaleko sa nachádza známy park Loro Parque, vďaka ktorému si pláž získala väčšie uznanie turistov. Bola jej udelená modrá vlajka.

Pláž El Benijo

playa benijo tenerife

Je to žiarivá divoká pláž nachádzajúca sa vo vidieckom parku Anaga. Vyznačuje sa tmavým pieskom a prítomnosťou štrku. Nie je navštevovaná mnohými kúpajúcimi sa, takže je ideálna na vychutnávanie si mora mimo davov. Je to nudistická pláž, kde sa môžete dostať do kontaktu s prírodou a cítiť sa slobodne bez morálnych predpisov mesta. Nezabudnite, že keďže ide o divokú pláž, nie sú tu žiadne plážové služby, takže by ste si mali priniesť to, čo potrebujete na strávenie dňa. Je to jedna z pláží na severe Tenerife, kde sa fotografuje najviac. Po odlive sa tu objaví čierny piesok a zátoky, ktoré vytvárajú nádhernú pobrežnú krajinu. Okrem toho sú západy slnka na tejto pláži nádherné, obloha je odetá do rôznych odtieňov, ktoré fotografi vedia veľmi dobre zachytiť, aby dosiahli snímky snov.

Pláž Las Teresitas

playa de las teresitas - santa cruz de tenerife

Je to jedna z najznámejších pláží na severe Tenerife, ktorá sa nachádza neďaleko Santa Cruz de Tenerife. Vychutnajte si jej zlatistý piesok a krásne palmy s dobrým tieňom na ležanie a relaxáciu.  Tiahne sa v dĺžke 1 300 metrov krásneho pobrežia, ktoré si môžu návštevníci voľne vychutnávať. Má vlnolam, ktorý ho chráni pred silnými vlnami, takže si môžete vychutnať pokojné vody, ideálne pre deti. Má toalety, sprchy, bezpečnostnú službu a detský kútik. Budete mať tiež ľahký prístup k barom a reštauráciám v meste s dobrým jedlom a osviežujúcimi nápojmi.

Pláž El Bollullo

beach-el-bollullo

Nachádza sa v obci La Orotava a je to jedna z najnavštevovanejších pláží turistami na severe Tenerife. Je to panenská pláž s vulkanickým pieskom, ktorá sa tiahne v dĺžke 200 metrov rozdelená medzi pláž a malú zátoku. Ponúka krištáľovo čistú vodu so silnými vlnami, ktoré sú ideálne na surfovanie. Z ponúkaných služieb môžeme spomenúť ležadlá, slnečníky, plážové bary a parkovisko v blízkosti pláže.

Pláž Teno

Ide o malú panenskú pláž dlhú 30 metrov, ktorá sa nachádza na cípe mesta Teno v obci Buenavista del Norte. Môžete odtiaľto vidieť neuveriteľné útesy Los Gigantes a otvorené more v celej jeho nádhere. Farba mora v tejto oblasti je intenzívne modrá, čo je pre turistov veľmi príjemné. Má vlnolam, ktorý ho chráni pred silnými vlnami, takže tu nájdete pokojné vody, aby ste si mohli v pokoji vychutnať more. Neponúka plážový servis, takže by ste si mali pripraviť všetko, čo potrebujete. Neďaleko sa nachádza maják Punta de Teno, vyhliadka a priestor so schodmi, odkiaľ môžete skočiť do vody a užiť si ešte viac zábavy.

Playa de los Roques

Jej názov vznikol vďaka prítomnosti skál na pobreží, ktoré pripomínajú sopečný pôvod ostrova. Keď je odliv, môžete tu vidieť tmavé piesočnaté pobrežie a množstvo zátok. Hoci sa k nemu dá dostať autom, častejšie ho navštevujú turisti, ktorí sa k nemu dostanú po prekonaní trasy známej ako „Sendero del Agua“ (Vodná cesta), ktorá je dlhá asi 5 km.

Pláže na severe Tenerife majú osobitnú krásu, ktorú charakterizuje tmavý piesok, zátoky a skaly. Pripomíname, aby ste sa kúpali opatrne, keď more nie je pokojné, pretože voda sa rúti so silou a môže prekvapiť nič netušiacich kúpajúcich sa.