Pierwsza publikacja: 1 kwietnia, 2024 |

Karnawał na Teneryfie

Karnawał na Teneryfie jest symbolem tożsamości Teneryfy. Każdego roku ponad 10 000 osób spotyka się, aby urzeczywistnić karnawał na Teneryfie, utrzymując przy życiu najważniejsze dziedzictwo kulturowe wyspy. Nie ma żadnych ograniczeń dla ich radości, jedyną zasadą jest kreatywność.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze aspekty karnawału w Chicharras, dowiedz się, o co w tym wszystkim chodzi i poznaj historię obchodów.

Karnawały na Teneryfie

Karnawał na Teneryfie (3)

Karnawały na Teneryfie są najpopularniejsze w Europie i najbardziej podobne do tych obchodzonych w Brazylii. W rzeczywistości są one na drugim miejscu jako najlepsze na świecie, ustępując jedynie wielkim świętom w Rio de Janeiro.

Podczas karnawału ulice Teneryfy wypełniają się fantazją, muzyką i kolorami. Różne grupy i zaproszeni artyści starają się dać z siebie wszystko podczas uroczystości. Ze swojej strony mieszkańcy wychodzą na ulice, aby towarzyszyć im radością i kolorowymi kostiumami.

Zanim przejdziemy dalej, chcielibyśmy zdefiniować niektóre terminy typowe dla karnawału na Teneryfie:

  • Rondallas: grupy muzyczne występujące wyłącznie podczas karnawału w Santa Cruz de Tenerife, charakteryzujące się szczególnym stylem muzycznym.
  • Murgas: są to grupy muzyczne z przedstawieniami teatralnymi z Wysp Kanaryjskich, które śpiewają teksty mające na celu krytykę z sarkazmem i kpiną.
  • Comparsas: grupy taneczne i muzyczne występujące podczas karnawałów w barwnych i kolorowych kostiumach.
  • Comparsas: grupy taneczne i muzyczne, które występują na karnawałach w barwnych i kolorowych kostiumach.
  • Carrozas: są to duże rzeźby o różnorodnej tematyce, które są budowane na pływakach paradujących w karnawale.

Karnawał na Teneryfie (2)

 

Karnawał na Teneryfie (4)

Fiesta de Interés Turístico Internacional

Od 1980 roku karnawały na Teneryfie cieszą się wyróżnieniem „Fiesta o międzynarodowym znaczeniu turystycznym”. Mają one duży wpływ zarówno na wyspie, jak i poza nią. Z tego powodu turystyka wzrasta o tej porze roku w taki sam sposób, jak latem.

Istnieją sceny z muzyką i dobrą rozrywką dla ludzi, którzy mogą cieszyć się, tańczyć i nosić swoje najlepsze kostiumy. Międzynarodowi piosenkarze i znani artyści spotykają się, aby dać wspaniałe występy i świętować w wielkim stylu. Główne sceny to Teatro Guimerá, Avenida de la Constitución, Plaza de Toros de Tenerife, Plaza de España i Centro Internacional de Ferias y Congresos de Tenerife.

Podczas karnawału w 1987 roku ponad 200 000 osób tańczyło przy dźwiękach muzyki wśród kolorów, fantazji i zabawy. To sprawiło, że zostali oni zwycięzcami rekordu Guinnessa jako koncert z największą koncentracją ludzi w otwartym miejscu. W wydarzeniu wzięła udział słynna i niezapomniana Celia Cruz wraz z Billo’s Caracas Boys i innymi grupami muzycznymi.

Jak odbywają się karnawały w Santa Cruz de Tenerife?

W dniach poprzedzających wybór królowej odbywają się konkursy comparsas, pływaków, kostiumów, grup muzycznych, murgas, rondallas, wybory innych królowych i wiele innych.

Wybory królowej karnawału na Teneryfie

Wybory królowej odbywają się w środę przy ogromnej frekwencji i transmisji telewizyjnej. Kandydatki paradują i pokazują swoją najlepszą wersję, aby zdobyć główną nagrodę. Wybrana królowa będzie nie tylko twarzą karnawału, ale będzie również reprezentować karnawał na różnych targach turystycznych na Wyspach Kanaryjskich.

Kandydatki przygotowują się wiele miesięcy wcześniej i zakładają swoje najlepsze stroje, aby rywalizować o koronę. Zwyciężczyni otrzymuje koronę z rąk królowej karnawału z poprzedniego roku. Kostiumy dziewcząt są ogromne i mogą ważyć nawet 500 kilogramów, więc muszą być przewożone na kółkach.

Kawalkada zapowiadająca

W piątek odbywa się słynna kawalkada ze wszystkimi grupami uczestniczącymi w fieście. Parada ta odbywa się w nocy i przechodzi głównymi ulicami miasta.

W sobotę odbywają się pokazy taneczne z latynoskimi rytmami w roli głównej. W niedzielę odbywa się pierwszy dzienny karnawał, w którym uczestniczą całe rodziny. Poniedziałek to największa impreza ze świetną muzyką i światowej sławy gośćmi.

Grand Coso Apotheosis

We wtorek odbywa się Gran Coso Apoteosis z paradą wszystkich grup, pływaków i zespołów. Jednym z wydarzeń, o których warto wspomnieć, jest Pogrzeb Sardynki, który odbywa się w Środę Popielcową, podczas którego gigantyczna sardynka porusza się w kierunku ogniska.

Wreszcie nadchodzi weekend Piñata z dużymi uroczystościami, Piñata Saturday 2019 zgromadziła ponad 400 tysięcy osób, ale nie było notariusza, który poświadczyłby nowy rekord Guinnessa. Wreszcie nadchodzi niedziela Piñata, aby pożegnać karnawał na Teneryfie z większą ilością imprez i kolorów, a wieczorem kończy się pokazem sztucznych ogni.

Historia karnawałów

Wszystko zaczęło się pod koniec XVIII wieku w różnych europejskich miastach. W tym czasie zwyczajowo zmieniano płeć, ukrywając się za przebraniami. Klasa burżuazyjna również nosiła maski, aby wyjść na ulice i cieszyć się świętami bez bycia rozpoznanym. Kilka lat później pojawił się rodzaj żywiołowego i zabawnego tańca zwanego comparsas.

Pod koniec XIX wieku do obchodów dołączyły nowe grupy zwane rondallas, które nadal przynoszą nam radość. W latach 50. ubiegłego wieku pojawiły się słynne murgas, które pozostały na stałe.

Od 1987 roku, w którym zdobyli rekord Guinnessa, zaczęli świętować z określonym tematem. W tym roku motywem przewodnim był Rzym, dla którego odtworzono rzymską świątynię, a w dekoracji naśladowano styl joński. W roku 2022 motyw przewodni opierał się na science fiction i odbył się w czerwcu ze względu na nieprzewidziane okoliczności Covid. W 2023 roku motywem przewodnim jest: Nowy Jork, miasto, które nigdy nie śpi.

Przyjdź i ciesz się karnawałem na Teneryfie, tradycją, która pozostaje nienaruszona z pokolenia na pokolenie i która z roku na rok zyskuje coraz większą sławę. Ciesz się najbardziej charakterystycznym festiwalem na Teneryfie i tańcz do najbardziej chwytliwych rytmów. Jest to święto, które wymaga całego roku przygotowań, aby osiągnąć wspaniałą imprezę z mnóstwem uśmiechów i nieokiełznanych emocji.

Karnawał na Teneryfie (5)

Podczas karnawału w 1987 roku na Teneryfie bawiło się ponad 200.000 osób przy muzyce, fantazji i śpiewie. Det gjorde dem til guinness-rekordvindere som den koncert med den største concentration af mennesker på et åbent sted. Ved denne begivenhed deltog den berømte og uforglemmelige Celia Cruz sammen med Billo’s Caracas Boys og andre musikgrupper.Tenerife Carnaval (6)

Karnawał na Teneryfie (7)

 

Karnawał na Teneryfie (8)

Karnawał na Teneryfie

Karnawał na Teneryfie (10)Karnawał na Teneryfie (11)

karnawały-teneryfy

Przyjdź i ciesz się karnawałem na Teneryfie ze wspaniałymi pokazami, muzyką, tańcami, królowymi i konkursami, dowiedz się więcej tutaj!

Powiązane artykuły:
Contact Bananapalmbay.com on WhatsApp Bottom