Pierwsza publikacja: 21 marca, 2024 |

Najlepsze miejsca do nurkowania na Teneryfie

Snorkeling na Teneryfie jest jednym z najpopularniejszych sportów wodnych na wyspie. W tym tekście przedstawiamy listę najlepszych miejsc na Teneryfie do snorkelingu według ich charakterystyki. Dowiedz się, dlaczego między innymi Abades, Los Gigantes i Punta de Teno są ulubionymi miejscami miłośników snorkelingu.

Zaplanuj swoją kolejną snorkelingową przygodę na Teneryfie i ciesz się przyjemnym klimatem, doskonałą widocznością pod wodą, bogatym życiem morskim i enigmatycznymi wulkanicznymi krajobrazami. Ponadto wody są bezpieczne ze względu na brak silnych fal.

Teneryfa to uprzywilejowane miejsce do snorkelingu

best snorkeling teneryfa

Nurkowanie z rurką różni się od nurkowania pływaniem w wodzie. Jest to świetna rozrywka dla początkujących, ponieważ nie wymaga dużych umiejętności i może być uprawiana nawet przez dzieci w wieku 10 lat.

Teneryfa oferuje idealne warunki do snorkelingu z temperaturami wahającymi się od 18° do 24° przez cały rok. Niezależnie od pory roku, zawsze można zażyć przyjemnej kąpieli. Woda jest krystalicznie czysta, umożliwiając wyraźne widzenie do głębokości 20 metrów. Pamiętaj, aby zrobić ładne zdjęcia pod wodą.

Pod powierzchnią znajduje się mnóstwo raf koralowych, kolorowych ryb tropikalnych, płaszczek, mątw, ośmiornic, rozgwiazd, żółwi i nie tylko. Przy odrobinie szczęścia możemy nawet spotkać delfiny. Ponadto, ze względu na wulkaniczne pochodzenie wyspy, jej podwodne krajobrazy wyróżniają się jaskiniami, łukami, szczelinami i klifami, które tworzą labirynty i atrakcyjne szlaki dla nurków.

Gdzie zdobyć niezbędny sprzęt do snorkelingu na Teneryfie

Pierwszym warunkiem uprawiania snorkelingu na Teneryfie jest umiejętność pływania. Jeśli potrafisz pływać, wszystko co musisz zrobić, to zaopatrzyć się w maskę, fajkę i płetwy, aby odkrywać podwodne akweny. Sprzęt można kupić w wyspecjalizowanych sklepach. Szkoły nurkowania oferują pakiety z instruktorami i niezbędnym sprzętem. Instruktorzy mówią po angielsku, hiszpańsku i w innych językach.

Na naszej stronie internetowej oferujemy różne zajęcia nurkowania i snorkelingu na Teneryfie, a także specjalistyczne kursy nurkowania. Znajdziesz tu również ciekawe wycieczki kajakowe. Napisz do nas przez WhatsApp, jeśli masz jakieś pytania lub chcesz dokonać rezerwacji.

Najlepsze plaże do snorkelingu na Teneryfie

Playa Troya - plaża Costa Adeje (9)

Wymieniliśmy najlepsze miejsca do nurkowania na Teneryfie według opinii naszych klientów.

Abades

abades teneryfa pod wodą

Abades to ładna mała wioska w pobliżu El Médano. Główną zaletą tej plaży do snorkelingu jest rafa koralowa dostępna w ciągu 2 minut pływania od brzegu. Jest to również uprzywilejowane miejsce z żółwiami, płaszczkami i pięknymi sebadales. Ma płytkie dno zamieszkane przez ośmiornice, ryby trąbkowe i inne. Jeśli jesteś w El Médano i nie chcesz iść tak daleko, możesz nurkować w pobliżu molo z możliwością zobaczenia mątwy, mureny i małych ośmiornic.

Montaña Amarilla

Jest to popularne miejsce do snorkelingu z pięknymi żółtymi skałami zdobiącymi okolicę. Cechą charakterystyczną tej plaży jest obecność skamieniałych wydm pod powierzchnią, które sprawiają, że czujemy się jak na innej planecie. Ma krystalicznie czyste wody z mnóstwem ryb i pięknymi żółtymi gąbkami.

Los Abrigos

los abrigos tenerife

Baseny Los Abrigos, utworzone przez działanie wulkanu, są domem dla bogatego życia morskiego. Zanurz się w wodach otoczonych wulkanicznymi skałami o kapryśnych wzorach i atrakcyjnym pięknie. Zobaczysz żółwie, mątwy, ośmiornice, kraby, gwiazdy, płaszczki i kolorowe ryby.

Ściana El Palmar

Wielka ściana El Palmar rozciąga się na 25 metrów głębokości, tworząc ulubiony ekosystem dla wielu gatunków morskich. Główną atrakcją tego obszaru jest obecność żółwi pływających swobodnie. Można tu także obserwować ryby trąbowe i delfiny.

Alcalá

alcala teneryfa

Chociaż jest to miejsce skaliste z trudnym dostępem, oferuje doskonałą okazję do pływania z żółwiami. Ma naturalne baseny, które przyciągają wielu kąpiących się ze względu na przyjemne wody i piękne krajobrazy, które go otaczają.

Plaża Los Cristianos

quiert holiday resort los cristianos

Los Cristianos każdego dnia gromadzi setki entuzjastów sportów wodnych. Oprócz pływania można tu podziwiać piękno wulkanicznego krajobrazu i wspaniałość góry Guaza widocznej z morza. Podziwiaj lot mew, nieuchwytne kraby, urocze żółwie i figlarne delfiny morza Teneryfy. Na naszej stronie internetowej znajdziesz propozycję spływu kajakowego w rezerwacie Guaza z dużą szansą na zobaczenie delfinów i wielorybów.

Giganci

Bahia de Masca - zatoka Los Gigantes Masca (4)

Los Gigantes to dla wielu najlepsze miejsce do snorkelingu na Teneryfie. Podziwiaj z bliska ogrom klifów Los Gigantes. Codziennie przypływają tu różne łodzie w poszukiwaniu relaksu i zabawy w wodzie. Jest to również ulubione miejsce delfinów i wielorybów na Teneryfie, więc spotkanie z nimi będzie bardzo częste.

Zatoka El Puertito

El Puertito jest jedną z najczęściej odwiedzanych plaż przez naszych klientów, ponieważ jest to miejsce postoju wielu naszych łodzi. Oferuje piękne widoki i urzekające krajobrazy. W zatoce El Puertito można pływać z kolorowymi rybami i zielonymi żółwiami, które wciąż można tu zobaczyć. Jest to świetna opcja, jeśli zarezerwujesz wycieczkę łodzią i chcesz skorzystać z przystanku, aby zbadać dno morskie.

Costa Adeje

snorkeling w Costa Adeje

To kolejny popularny obszar na Teneryfie do nurkowania z rurką. Doświadcz wyjątkowych wrażeń pływając w wodach Costa Adeje z pięknymi okazami fauny morskiej południowej Teneryfy.

Punta de Teno

Polecamy tę plażę doświadczonym pływakom, ponieważ jest otoczona skałami i obijana przez fale. Jest to jednak urzekające miejsce ze względu na turkusowe wody, bogatą faunę morską i imponujące skaliste krajobrazy. Południowa strona Punta de Teno oferuje płytsze, spokojniejsze wody.

Charco del viento

Charco del viento

Na północy Teneryfy znajdziesz również piękne miejsca do nurkowania z rurką. Jest to bardzo popularny obszar ze względu na czystość i spokój jego wód.

Podsumowując, snorkeling na Teneryfie to fascynująca przygoda. Przyjedź i ciesz się przejrzystymi i bezpiecznymi wodami do nurkowania, przyjemnymi temperaturami i pięknymi widokami. Napisz do nas na WhatsApp, aby wyjaśnić swoje wątpliwości i zarezerwować kolejną przygodę ze snorkelingiem.

Powiązane artykuły:
Contact Bananapalmbay.com on WhatsApp Bottom