Prvá publikácia: 21 marca, 2024 |

Najlepšie miesta na šnorchlovanie na Tenerife

Šnorchlovanie na Tenerife je jedným z najpopulárnejších vodných športov na ostrove. V tomto texte vám zanecháme zoznam najlepších miest na šnorchlovanie na Tenerife podľa ich charakteristík. Zistite, prečo sú Abades, Los Gigantes, Punta de Teno a ďalšie obľúbené miesta medzi milovníkmi šnorchlovania.

Naplánujte si ďalšie šnorchlovacie dobrodružstvo na Tenerife a vychutnajte si príjemné podnebie, vynikajúcu viditeľnosť pod vodou, bohatý morský život a záhadnú sopečnú krajinu. Okrem toho sú vody bezpečné vďaka absencii silných vĺn.

Tenerife je privilegovaným miestom na šnorchlovanie

najlepšie šnorchlovanie na tenerife

Šnorchlovanie sa od potápania líši plávaním v jednej rovine s vodou. Je to zábavná zábava pre začiatočníkov, pretože si nevyžaduje veľké zručnosti a môžu sa mu venovať už 10-ročné deti.

Tenerife ponúka ideálne prostredie na šnorchlovanie s teplotami od 18° do 24° počas celého roka. Bez ohľadu na ročné obdobie sa tu vždy môžete príjemne ponoriť. Voda je krištáľovo čistá a umožňuje jasný výhľad až do hĺbky 20 metrov. Nezabudnite si urobiť pekné fotografie pod hladinou mora.

Pod hladinou sa nachádza množstvo koralových útesov, farebných tropických rýb, rají, sépií, chobotníc, hviezdic, korytnačiek a ďalších. Ak budeme mať šťastie, možno stretneme aj nejaké delfíny. Okrem toho, vzhľadom na sopečný pôvod ostrova sú jeho podmorské krajiny pozoruhodné jaskyňami, oblúkmi, trhlinami a útesmi, ktoré vytvárajú labyrinty a atraktívne trasy pre potápačov.

Kde získať potrebné vybavenie na šnorchlovanie na Tenerife

Prvou podmienkou šnorchlovania na Tenerife je vedieť plávať. Ak viete plávať, stačí si zaobstarať masku, šnorchel a plutvy a môžete skúmať podmorské prostredie. Toto vybavenie si môžete kúpiť v špecializovaných obchodoch. Potápačské školy ponúkajú balíky s inštruktormi a potrebným vybavením. Inštruktori hovoria anglicky, španielsky a ďalšími jazykmi.

Na našej webovej stránke ponúkame rôzne aktivity potápania a šnorchlovania na Tenerife, ako aj špecializované kurzy potápania. Nájdete tu aj zábavné výlety na kajaku. Ak máte akékoľvek otázky alebo si chcete urobiť rezerváciu, napíšte nám cez WhatsApp.

Najlepšie pláže na šnorchlovanie na Tenerife

Playa Troya - Costa Adeje Beach (9)

Uviedli sme zoznam najlepších miest na šnorchlovanie na Tenerife podľa referencií našich zákazníkov.

Abades

abades tenerife underwater

Abades je pekná malá dedinka neďaleko El Médano. Hlavnou výhodou tejto pláže na šnorchlovanie je, že má koralový útes prístupný do 2 minút plavby od brehu. Je to tiež privilegované miesto s korytnačkami, rajami a krásnymi sebadales. Má plytké dno obývané chobotnicami, trúbkovcami a ďalšími rybami. Ak ste v El Médane a nechcete ísť tak ďaleko, môžete šnorchlovať v blízkosti móla s možnosťou vidieť sépie, murény a malé chobotnice.

Montaña Amarilla

Ide o obľúbené prostredie na šnorchlovanie s peknými žltými skalami, ktoré zdobia okolie. Pre túto pláž je charakteristická prítomnosť skamenených dún pod hladinou, vďaka ktorým sa cítime ako na inej planéte. Má krištáľovo čistú vodu s množstvom rýb a krásnych žltých húb.

Los Abrigos

los abrigos tenerife

Bazény Los Abrigos, ktoré vznikli sopečnou činnosťou, sú domovom bohatého morského života. Ponorte sa do ich vôd obklopených sopečnou horninou s rozmarnými vzormi a príťažlivou krásou. Uvidíte tu korytnačky, sépie, chobotnice, kraby, hviezdice, raje a pestrofarebné ryby.

Stena El Palmar

Veľká stena El Palmar sa tiahne do hĺbky 25 metrov a vytvára obľúbený ekosystém pre mnohé morské druhy. Hlavnou atrakciou tejto oblasti je prítomnosť voľne plávajúcich korytnačiek. Pozorovať môžete aj trúbkovité ryby a niektoré delfíny.

Alcalá

alcala tenerife

Hoci ide o skalnaté miesto s ťažkým prístupom, ponúka skvelú príležitosť zaplávať si s korytnačkami. Má prírodné bazény, ktoré lákajú mnohých kúpajúcich sa vďaka príjemnosti vody a nádhernej krajine, ktorá ich obklopuje.

Pláž Los Cristianos

quiert holiday resort los cristianos

V Los Cristianos sa každý deň stretávajú stovky nadšencov vodných športov. Okrem kúpania si môžete vychutnať krásu sopečnej krajiny a nádheru pohoria Guaza viditeľného z mora. Obdivujte let čajok, nepolapiteľné kraby, rozkošné korytnačky a hravé delfíny v Tenerife. Na našej webovej stránke nájdete dobrodružstvo na kajaku v rezervácii Guaza s vysokou pravdepodobnosťou pozorovania delfínov a veľrýb.

Obry

Bahia de Masca - záliv Los Gigantes Masca (4)

Los Gigantes je pre mnohých najlepším miestom na šnorchlovanie na Tenerife. Obdivujte zblízka obrovské útesy Los Gigantes. Každý deň sem priplávajú rôzne lode, ktoré hľadajú oddych a zábavu vo vode. Je to tiež obľúbené miesto pre delfíny a veľryby na Tenerife, takže ich tu stretnete veľmi často.

Záliv El Puertito

El Puertito je jednou z najnavštevovanejších pláží našimi klientmi, pretože je miestom zastávky mnohých našich lodí. Je z nej nádherný výhľad a očarujúca krajina. V zátoke El Puertito sa môžete kúpať s pestrofarebnými rybami a niektorými zelenými korytnačkami, ktoré tu možno ešte stále vidieť. Je to skvelá možnosť, ak si objednáte výlet loďou a chcete využiť zastávku na preskúmanie morského dna.

Costa Adeje

šnorchlovanie v Costa Adeje

Toto je ďalšia obľúbená oblasť na Tenerife na šnorchlovanie. Zažite jedinečné pocity pri plávaní vo vodách Costa Adeje s nádhernými exemplármi morskej fauny južného Tenerife.

Punta de Teno

Túto pláž odporúčame skúseným plavcom, pretože je obklopená skalami a bičovaná vlnami. Je to však očarujúce miesto pre svoje tyrkysové vody, bohatú morskú faunu a pôsobivú skalnatú krajinu. Južná strana Punta de Teno ponúka plytšie a pokojnejšie vody.

Charco del viento

Charco del viento

Na severe Tenerife nájdete aj krásne miesta na šnorchlovanie. Je to veľmi obľúbená oblasť vďaka čistote a pokoju jej vôd.

Na záver možno povedať, že šnorchlovanie na Tenerife je fascinujúce dobrodružstvo. Príďte si vychutnať priezračné a bezpečné vody na potápanie, príjemné teploty a krásne výhľady. Napíšte nám na WhatsApp, aby sme vám objasnili vaše pochybnosti, a rezervujte si ďalšie šnorchlovacie dobrodružstvo.

Súvisiace články:
Contact Bananapalmbay.com on WhatsApp Bottom