Prvá publikácia: 21 marca, 2024 |

Aká je vzdialenosť medzi Kanárskymi ostrovmi?

Pravdepodobne ste už uvažovali o tom, že by ste počas dovolenky navštívili a spoznali každý z Kanárskych ostrovov. Pravdepodobne sa nechcete rozhodnúť navštíviť len tie najobľúbenejšie: Tenerife a Gran Canaria, ale aj ďalšie, ako napríklad Lanzarote, Fuerteventura alebo La Palma.

No aby ste si mohli urobiť výborný cestovný plán, musíte poznať vzdialenosť medzi Kanárskymi ostrovmi a najlepšie dopravné alternatívy na ich spoznávanie.

Ktoré ostrovy sú od seba najvzdialenejšie a ktoré sú k sebe najbližšie?

Ostrovy, ktoré sú od seba najvzdialenejšie, sú El Hierro a La Graciosa, pričom ich uhlopriečka je približne 450 kilometrov. Ostrov La Graciosa nemá letisko, takže priama letecká doprava nie je možná, ale je možné cestovať z El Hierro na Lanzarote lietadlom a potom sa trajektom prepraviť na La Graciosa. Táto cesta trvá od 1 hodiny a 30 minút do 2 hodín a 30 minút.

Medzitým sú si najbližšie ostrovy La Graciosa a Lanzarote, ktoré sú od seba vzdialené len 1 km, trajektom približne 25 minút.

Ak je však vašou predstavou preskúmať Kanárske ostrovy jeden po druhom alebo aspoň väčšinu z nich, budete chcieť poznať najobľúbenejšie trasy a ich príslušné vzdialenosti.

Vzdialenosť medzi Tenerife a Gran Canariou

Aká je vzdialenosť medzi Kanárskymi ostrovmi?

Keďže ide o 2 najnavštevovanejšie ostrovy súostrovia, určite vás zaujíma, aká je vzdialenosť medzi Tenerife a Gran Canariou. Sú od seba vzdialené 60 kilometrov, takže táto cesta by vám trvala približne 40 minút lietadlom alebo 1 hodinu a 20 minút trajektom.

Vzdialenosť medzi Gran Canariou a Fuerteventurou

Aká je vzdialenosť medzi Kanárskymi ostrovmi?

Vzdialenosť medzi ostrovom Gran Canaria a ostrovom Fuerteventura je približne 120 kilometrov. Táto cesta trvá minimálne 40 minút lietadlom alebo 2 hodiny trajektom.

Vzdialenosť z Gran Canarie na Lanzarote

Playa Grande v El Poris de Abona

Cesta trajektom medzi ostrovmi Gran Canaria a Lanzarote trvá dlhšie ako v iných prípadoch, keďže tieto ostrovy sú od seba vzdialené viac ako 200 kilometrov. Výsledkom je čas cesty lietadlom približne 6 až 8 hodín a 50 minút.

Vzdialenosť medzi ostrovmi Fuerteventura a Lanzarote

Fuerteventura Corralejo (3).min

Ak plánujete výlet na ostrov Fuerteventura a chcete vedieť, aká je vzdialenosť na najbližší ostrov (Lanzarote), aby ste mohli spoznať oba ostrovy, Banana Palm Bay vám poradí. Sú od seba vzdialené len 14 kilometrov a 30 minút plavby trajektom. Skrátka, cestovanie na Fuerteventuru je skvelou voľbou, ak chcete navštíviť viac ako jeden ostrov a ušetriť pritom čas a peniaze.

Vzdialenosť od Tenerife a La Gomery

Ostrovy Tenerife a La Gomera sú ďalšie ostrovy, ktoré sú od seba značne vzdialené. Tieto nádherné ostrovy plné krištáľovo čistých pláží, hôr a sopečných útvarov delí len 39 kilometrov. Cesta trajektom trvá len 50 minút až hodinu, takže si môžete pozrieť oba ostrovy bez zbytočnej straty času.

Najlepšie spôsoby, ako sa dostať z jedného ostrova na druhý

letiská Kanárske ostrovy (4)

2 hlavné spôsoby, ako môžete pohodlne cestovať z jedného ostrova na druhý, sú lietadlo alebo trajekt. Na Kanárskych ostrovoch sa nachádza 8 letísk a viac ako 16 prístavov trajektov, vďaka čomu môžete ľahko preskúmať každý z nich.

Z Banana Palm Bay dúfame, že vám tento článok pomohol dozvedieť sa viac o vzdialenostiach medzi Kanárskymi ostrovmi, aby ste si mohli dokonale naplánovať svoju dovolenku.

Súvisiace články:
Contact Bananapalmbay.com on WhatsApp Bottom