Prvá publikácia: 21 marca, 2024 |

Koľko letísk je na Kanárskych ostrovoch?

Ak sa chcete vydať na cestu a dôkladne preskúmať Kanárske ostrovy, je dôležité, aby ste vedeli, ako sa na každý z nich dostať čo najrýchlejšie a najpohodlnejšie. Preto vám v Banana Palm Bay prinášame zoznam všetkých letísk na ostrovoch s ich presnou polohou a podrobnými informáciami, ktoré vám umožnia čo najpresnejšie sa pripraviť na cestu.

Letisko Gran Canaria

letiská Kanárske ostrovy (3)

Letisko Gran Canaria je najnavštevovanejším letiskom na Kanárskych ostrovoch, ktoré ročne prijme približne 13 miliónov cestujúcich. Nachádza sa medzi obcami Ingenio a Telde. Je jedným z letísk, ktoré si vyberá väčšina návštevníkov pri cestách do tohto turistického raja, a to vďaka jeho bohatej vybavenosti a relatívnej blízkosti hlavného mesta Las Palmas de Gran Canaria (18 km).

Nájdete tu bankomaty, zmenárne, požičovne áut a širokú ponuku reštaurácií. Má tiež špeciálny priestor pre fajčiarov a detské ihrisko, ktoré ich zabaví.

Letisko Tenerife Juh

letiská Kanárske ostrovy (1)

Letisko Tenerife Juh, nazývané aj Reina Sofia, sa nachádza v turistickom centre, čo z neho robí druhé najrušnejšie a najvyťaženejšie letisko na Kanárskych ostrovoch. V roku 2023 totiž prekonalo rekord v počte prepravených cestujúcich, keď za rok vybavilo viac ako 12 miliónov cestujúcich. Má veľmi dobrú polohu, nachádza sa v obci Granadilla de Abona, len 18 km od Playa de los Cristianos a 20 km od Costa Adeje.

Dobré spojenie s verejnou dopravou a možnosť prenájmu auta sú výhodou, keď sa vydáte na cestu. Máte tiež možnosť využiť taxík, ale v niektorých ročných obdobiach sa naň tvoria značné rady.

Vďaka špecializovanej asistencii je vhodný aj pre osoby s pohybovými problémami. Okrem toho sú zariadenia na tomto letisku na Kanárskych ostrovoch veľmi dobre udržiavané a čisté, čo vám spríjemní nastupovanie a vystupovanie.

Letisko Tenerife North

Letisko, predtým známe ako Los Rodeos, sa bežne používa na vnútroštátne lety a lety medzi ostrovmi. Nachádza sa v obci San Cristóbal de La Laguna, len 10 km od hlavného mesta.

Ročne vybaví približne 5 miliónov cestujúcich, takže je menej frekventované a pohodlnejšie na návštevu. Čo sa týka vybavenia, nájdete tu lekárne, cukrárne, bary, kaviarne, niekoľko požičovní áut, bankomat a obchody so suvenírmi.

Najpohodlnejšou a najpohodlnejšou možnosťou je prenájom auta, ktoré vás dopraví z letiska Tenerife North do hotela. Môžete si vziať taxík, ale to môže byť veľmi drahé v závislosti od miesta pobytu. Do hlavných mestských centier Tenerife sa môžete dostať aj autobusom, ktorý stojí minimálne 1 € a maximálne 6 €.

Letisko Lanzarote

letiská Kanárske ostrovy (2)

Letisko César Manrique na Lanzarote je jediným letiskom ostrova Lanzarote, ktorý je vďaka svojim sopečným vlastnostiam a nádherným plážam turisticky veľmi atraktívny. Je tretím najvyťaženejším na Kanárskych ostrovoch a v roku 2023 zaregistruje viac ako 7 miliónov cestujúcich. Navštevujú ho najmä cestujúci zo Spojeného kráľovstva a Nemecka, ako aj z Madridu.

Jeho hlavným lákadlom je nielen dobre udržiavané zázemie, ale aj letecké múzeum, ktoré ho odlišuje od všetkých ostatných na Kanárskych ostrovoch. Budete mať možnosť navštíviť ho so svojou rodinou, pokiaľ je otvorené od pondelka do piatku od 10:00 do 14:00.

Kaviarne, reštaurácie, pivné záhrady a rýchle občerstvenie vám umožnia načerpať energiu po lete. Čo sa týka transferov, môžete sa autobusom dostať do najatraktívnejších turistických destinácií ostrova, ako sú hlavné mesto Arrecife, Playa Honda, Puerto del Carmen a Playa Blanca. Maximálne náklady na cestu sa pohybujú okolo 5 EUR.

Letisko Fuerteventura

Letisko Fuerteventura je štvrtým najvyťaženejším letiskom na Kanárskych ostrovoch a ročne ním prejde približne 6 miliónov cestujúcich. Nachádza sa len 5 km od Puerto del Rosario, hlavného mesta ostrova. Neuveriteľným aspektom tohto letiska je, že sa nachádza na pobreží, takže vám ponúka nádherný výhľad od začiatku až do konca.

Jeho zariadenia boli zrekonštruované a rozšírené, aby vám ponúkli čo najlepší užívateľský zážitok. Nachádza sa tu parkovisko, obchody, rôzne požičovne áut, bankomaty, ako aj bary a kaviarne. Má tiež 66 odbavovacích pracovísk, vďaka čomu je nástup na palubu a výstup z lode rýchlejší a jednoduchší.

Letisko La Palma

Vďaka neustálym rekonštrukciám, ktoré sa na letisku La Palma vykonávajú, patrí medzi najkomfortnejšie letiská na Kanárskych ostrovoch. Jeho nový terminál pre cestujúcich je dokonale umiestnený, aby ste si počas čakania na svoj let mohli vychutnať nádherný výhľad.

Na letisku La Palma nájdete rôzne reštaurácie, kaviarne, obchody so suvenírmi, bankomaty, informačné miesta a dokonca aj detské ihrisko. Nachádza sa tu aj nepostrádateľné asistenčné centrum pre osoby so zníženou pohyblivosťou a miestnosť lekárskych služieb, ktorá je ideálna pre prípad núdze. Okrem toho nemôžeme nespomenúť bezplatné služby Wifi.

Nachádza sa v obciach Villa de Mazo a Breña Baja, len 8 km od Santa Cruz, hlavného mesta Kanárskych ostrovov, ktoré ročne navštívi 700 000 až 1,3 milióna ľudí.

Letisko La Gomera

Letisko La Gomera je jedným z dvoch letísk, ktoré prevádzkujú len medziostrovné lety, t. j. lety medzi ostrovmi. Nachádza sa v obci Alajeró a ročne ho navštívi približne 80 000 ľudí. Odtiaľto sa lieta najmä na severné letisko Tenerife s leteckou spoločnosťou Binter Canarias.

Napriek svojej malej rozlohe a malému počtu cestujúcich je to najmodernejšie letisko na Kanárskych ostrovoch, ktoré bolo postavené v roku 1999. Má bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, bankomat, kaviareň, reštauráciu a obchod so suvenírmi. Má tiež kanceláriu pre stratené veci, informačné miesto a bezplatné parkovisko.

Výhodou letiska La Gomera je jeho blízkosť k letovisku Playa de Santiago, ktoré je vzdialené len 4 minúty (2,1 km). Ide o najväčšiu pláž na ostrove La Gomera s viac ako 1,5 kilometrami zátok. Jej čierny sopečný piesok a krištáľovo čistá voda navyše dokážu zaujať aj toho najmenej vnímavého turistu.

Letisko El Hierro

Letisko známe aj pod názvom Los Cangrejos je druhým letiskom, ktoré prevádzkuje a prijíma len lety medzi ostrovmi z a na severné letisko Tenerife a letisko Gran Canaria. Vďaka svojej turistickej atraktivite ho ročne využíva približne 250 000 ľudí. Len niekoľko minút od letiska môžete navštíviť krásne turistické destinácie, ako sú bazény La Caleta alebo Playa La Caleta.

Napriek tomu, že je letisko El Hierro malé, má všetko vybavenie, ktoré by ste očakávali. Má kaviareň, reštauráciu, obchod so suvenírmi, servisné centrum pre osoby so zníženou pohyblivosťou, autobusovú a taxíkovú zónu, ako aj VIP zónu. K dispozícii je aj bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, aby ste boli neustále v kontakte.

Súvisiace články:
Contact Bananapalmbay.com on WhatsApp Bottom