První publikace: 21 března, 2024 |

Kolik je na Kanárských ostrovech letišť?

Pokud se chcete vydat na cestu za důkladným poznáním Kanárských ostrovů, je důležité vědět, jak se na každý z nich dostat co nejrychleji a nejpohodlněji. Proto vám v Banana Palm Bay přinášíme seznam všech letišť na ostrovech s jejich přesnou polohou a podrobnostmi, které vám umožní připravit se na cestu co nejpřesněji.

Letiště Gran Canaria

letiště Kanárské ostrovy (3)

Letiště Gran Canaria je nejnavštěvovanějším letištěm na Kanárských ostrovech a ročně přijme přibližně 13 milionů cestujících. Nachází se mezi obcemi Ingenio a Telde. Je jedním z letišť, které si při cestě do tohoto turistického ráje vybírá většina návštěvníků, a to díky jeho bohatému vybavení a relativní blízkosti hlavního města Las Palmas de Gran Canaria (18 km).

Najdete zde bankomaty, směnárny, půjčovny aut a širokou nabídku restaurací. Má také speciální prostor pro kuřáky a dětské hřiště, které je zabaví.

Letiště Tenerife South

letiště Kanárské ostrovy (1)

Letiště Tenerife South, nazývané také Reina Sofia, se nachází v turistickém centru, což z něj činí druhé nejrušnější a nejvytíženější letiště na Kanárských ostrovech. V roce 2023 totiž překonalo rekord v počtu odbavených cestujících, když za rok odbavilo více než 12 milionů cestujících. Má velmi dobrou polohu, nachází se v obci Granadilla de Abona, pouhých 18 km od Playa de los Cristianos a 20 km od Costa Adeje.

Výhodou při cestování je dobré spojení veřejnou dopravou a možnost zapůjčení automobilu. Máte také možnost využít taxi, ale v některých ročních obdobích se na něj tvoří značné fronty.

Díky specializované asistenci je vhodné i pro osoby s pohybovými problémy. Kromě toho je zázemí tohoto letiště na Kanárských ostrovech velmi dobře udržované a čisté, což vám zpříjemní nástup a výstup z letadla.

Severní letiště Tenerife

Dříve známé jako letiště Los Rodeos se běžně používá pro vnitrostátní lety a lety mezi ostrovy. Nachází se v obci San Cristóbal de La Laguna, pouhých 10 km od hlavního města.

Ročně odbaví přibližně 5 milionů cestujících, takže je méně frekventované a jeho návštěva je pohodlnější. Co se týče vybavení, najdete zde lékárny, cukrárny, bary, kavárny, několik půjčoven aut, bankomat a obchody se suvenýry.

Nejpohodlnější a nejvhodnější variantou je pronájem auta, které vás dopraví z letiště Tenerife North do hotelu. Můžete si vzít taxi, ale to může být velmi drahé v závislosti na tom, kde jste ubytováni. Do hlavních městských center Tenerife se můžete dostat také autobusem, který stojí minimálně 1 € a maximálně 6 €.

Letiště Lanzarote

letiště Kanárské ostrovy (2)

Letiště Césara Manriqueho na Lanzarote je jediným letištěm ostrova Lanzarote, který je díky svým sopečným vlastnostem a krásným plážím turisticky velmi atraktivní. Je třetím nejvytíženějším na Kanárských ostrovech a v roce 2023 zaznamenalo více než 7 milionů cestujících. Navštěvují ho především cestující ze Spojeného království a Německa a také z Madridu.

Jeho hlavní atrakcí je nejen dobře udržované zázemí, ale také letecké muzeum, které ho odlišuje od všech ostatních na Kanárských ostrovech. Budete mít příležitost navštívit ho s rodinou, pokud bude otevřeno od pondělí do pátku od 10:00 do 14:00 hodin.

Kavárny, restaurace, pivní zahrádky a provozovny rychlého občerstvení vám umožní načerpat síly po letu. Co se týče transferů, můžete se autobusem dopravit do nejatraktivnějších turistických destinací ostrova, jako je hlavní město Arrecife, Playa Honda, Puerto del Carmen a Playa Blanca. Maximální cena cesty se pohybuje kolem 5 eur.

Letiště Fuerteventura

Letiště Fuerteventura je čtvrtým nejrušnějším letištěm na Kanárských ostrovech a ročně jím projde přibližně 6 milionů cestujících. Nachází se pouhých 5 km od Puerto del Rosario, hlavního města ostrova. Neuvěřitelným aspektem tohoto letiště je, že se nachází na pobřeží, takže vám nabízí nádherný výhled od začátku až do konce.

Jeho zázemí bylo zrekonstruováno a rozšířeno, aby vám nabídlo co nejlepší uživatelský komfort. Najdete zde parkoviště, obchody, různé půjčovny aut, bankomaty a také bary a kavárny. Má také 66 odbavovacích přepážek, což urychluje a usnadňuje nástup na palubu a výstup z letadla.

Letiště La Palma

Díky neustálým rekonstrukcím, které na letišti La Palma probíhají, patří k nejkomfortnějším letištím na Kanárských ostrovech. Jeho nový terminál pro cestující je dokonale umístěn tak, abyste si při čekání na svůj let mohli vychutnat nádherný výhled.

Na letišti La Palma najdete různé restaurace, kavárny, obchody se suvenýry, bankomaty, informační místa a dokonce i dětské hřiště. Nachází se zde také nepostradatelné asistenční centrum pro osoby se sníženou pohyblivostí a místnost lékařské služby, ideální pro naléhavé případy. Kromě toho nemůžeme nezmínit bezplatnou službu Wifi.

Nachází se v obcích Villa de Mazo a Breña Baja, pouhých 8 km od Santa Cruz, hlavního města Kanárských ostrovů, kam ročně zavítá 700 000 až 1,3 milionu lidí.

Letiště La Gomera

Letiště La Gomera je jedním ze dvou letišť, která provozují pouze meziostrovní lety, tj. lety mezi ostrovy. Nachází se v obci Alajeró a ročně jím projde přibližně 80 000 lidí. Létá se odtud především na severní letiště Tenerife s leteckou společností Binter Canarias.

Navzdory své malé rozloze a malému počtu cestujících se jedná o nejmodernější letiště na Kanárských ostrovech, které bylo postaveno v roce 1999. Má bezplatné Wi-Fi, bankomat, kavárnu, restauraci a obchod se suvenýry. Má také kancelář pro ztráty majetku, informační místo a bezplatné parkoviště.

Výhodou letiště La Gomera je blízkost pláže Playa de Santiago, která je vzdálená pouhé 4 minuty (2,1 km). Jedná se o největší pláž na ostrově La Gomera s více než 1,5 kilometru dlouhými zátokami. Její černý sopečný písek a křišťálově čistá voda navíc dokáží okouzlit i toho nejméně vnímavého turistu.

Letiště El Hierro

Letiště známé také pod názvem Los Cangrejos je druhým letištěm, které provozuje a přijímá pouze lety mezi ostrovy, a to z letiště Tenerife North a letiště Gran Canaria. Díky své turistické atraktivitě ho ročně využije přibližně 250 000 lidí. Jen několik minut od letiště můžete navštívit krásné turistické cíle, jako jsou bazény La Caleta nebo Playa La Caleta.

Přestože je letiště El Hierro malé, má veškeré vybavení, které byste očekávali. Má kavárnu, restauraci, obchod se suvenýry, servisní centrum pro osoby se sníženou pohyblivostí, prostor pro autobusy a taxi a také VIP zónu. K dispozici je také bezplatné Wi-Fi, abyste byli neustále v kontaktu.

Související články:
Contact Bananapalmbay.com on WhatsApp Bottom