První publikace: 25 března, 2024 |

Nejlepší místa pro šnorchlování na Tenerife

Šnorchlování na Tenerife je jedním z nejoblíbenějších vodních sportů na ostrově. V tomto textu vám zanecháme seznam nejlepších míst na Tenerife pro šnorchlování podle jejich charakteristik. Zjistěte, proč jsou Abades, Los Gigantes, Punta de Teno a další oblíbenými místy milovníků šnorchlování.

Naplánujte si příští šnorchlovací dobrodružství na Tenerife a užijte si příjemné klima, vynikající viditelnost pod vodou, bohatý podmořský život a tajemnou sopečnou krajinu. Vody jsou navíc bezpečné díky absenci silných vln.

Tenerife je privilegovaným místem pro šnorchlování

nejlepší šnorchlování na tenerife

Šnorchlování se od potápění liší tím, že se plave v jedné rovině s vodou. Je to zábavná zábava pro začátečníky, protože nevyžaduje velké dovednosti a mohou se mu věnovat děti již od 10 let.

Tenerife nabízí pro šnorchlování ideální prostředí s teplotami mezi 18° a 24° po celý rok. Bez ohledu na roční období se zde můžete vždy příjemně vykoupat. Voda je křišťálově čistá a umožňuje jasný výhled až do hloubky 20 metrů. Nezapomeňte si pod hladinou moře pořídit pěkné fotografie.

Pod hladinou se nachází množství korálových útesů, barevných tropických ryb, rejnoků, sépií, chobotnic, hvězdic, želv a dalších. Pokud budeme mít štěstí, můžeme se setkat i s delfíny. Vzhledem k vulkanickému původu ostrova jsou navíc jeho podmořské krajiny pozoruhodné jeskyněmi, oblouky, puklinami a útesy, které vytvářejí labyrinty a atraktivní stezky pro potápěče.

Kde na Tenerife sehnat potřebné vybavení pro šnorchlování

Prvním předpokladem pro šnorchlování na Tenerife je umět plavat. Pokud umíte plavat, stačí si pořídit masku, šnorchl a ploutve a můžete se vydat na průzkum pod vodou. Toto vybavení si můžete zakoupit ve specializovaných obchodech. Potápěčské školy nabízejí balíčky s instruktory a potřebným vybavením. Instruktoři hovoří anglicky, španělsky a dalšími jazyky.

Na našich webových stránkách nabízíme různé aktivity potápění a šnorchlování na Tenerife a také specializované kurzy potápění. Najdete zde také zábavné výlety na kajaku. Napište nám na WhatsApp, pokud máte nějaké dotazy nebo si chcete rezervovat místo.

Nejlepší pláže pro šnorchlování na Tenerife

Playa Troya - pláž Costa Adeje (9)

Uvedli jsme nejlepší místa na šnorchlování na Tenerife podle referencí našich zákazníků.

Abades

abades tenerife pod vodou

Abades je pěkná malá vesnička nedaleko El Médana. Hlavní výhodou této pláže pro šnorchlování je, že se na ní nachází korálový útes přístupný během 2 minut plavání od břehu. Je to také výsadní místo s želvami, rejnoky a krásnými sebadales. Má mělké dno obývané chobotnicemi, trubýšem a dalšími rybami. Pokud jste v El Médanu a nechcete chodit tak daleko, můžete šnorchlovat poblíž mola s možností vidět sépie, murény a malé chobotnice.

Montaña Amarilla

Jedná se o oblíbené prostředí pro šnorchlování s pěknými žlutými skalami, které zdobí okolí. Pro tuto pláž je charakteristická přítomnost zkamenělých dun pod hladinou, díky kterým si připadáme jako na jiné planetě. Má křišťálově čistou vodu se spoustou ryb a krásných žlutých hub.

Los Abrigos

los abrigos tenerife

V tůních Los Abrigos, které vznikly sopečnou činností, žije bohatý mořský život. Ponořte se do jejich vod obklopených vulkanickou skálou s rozmarnými vzory a přitažlivou krásou. Uvidíte želvy, sépie, chobotnice, kraby, hvězdice, rejnoky a pestrobarevné ryby.

Stěna El Palmar

Velká stěna El Palmar se táhne do hloubky 25 metrů a vytváří oblíbený ekosystém pro mnoho mořských druhů. Hlavní atrakcí této oblasti je přítomnost volně plovoucích želv. Pozorovat můžete také trubkonosé ryby a některé delfíny.

Alcalá

alcala tenerife

Přestože se jedná o skalnaté místo s obtížným přístupem, nabízí skvělou příležitost ke koupání s želvami. Má přírodní tůně, které lákají mnoho koupajících se díky příjemnosti vody a krásné krajině, která je obklopuje.

Pláž Los Cristianos

quiert holiday resort los cristianos

V Los Cristianos se denně scházejí stovky milovníků vodních sportů. Kromě koupání se můžete kochat krásou sopečné krajiny a nádherou pohoří Guaza viditelného z moře. Obdivujte let racků, nepolapitelné kraby, roztomilé želvy a hravé delfíny tenerifského moře. Na našich webových stránkách najdete dobrodružství na kajaku v rezervaci Guaza s vysokou pravděpodobností spatření delfínů a velryb.

Obři

Bahia de Masca - záliv Los Gigantes Masca (4)

Los Gigantes je pro mnohé nejlepším místem pro šnorchlování na Tenerife. Obdivujte z bezprostřední blízkosti obrovské útesy Los Gigantes. Každý den sem připlouvají různé lodě za odpočinkem a zábavou ve vodě. Je to také oblíbené místo pro tenerifské delfíny a velryby, takže se s nimi velmi často setkáte.

Záliv El Puertito

El Puertito je jednou z nejnavštěvovanějších pláží našimi klienty, protože je místem zastávky mnoha našich lodí. Nabízí krásné výhledy a okouzlující krajinu. V zátoce El Puertito si můžete zaplavat s pestrobarevnými rybami a některými zelenými želvami, které zde lze stále pozorovat. Je to skvělá možnost, pokud si objednáte výlet lodí a chcete využít zastávku k prozkoumání mořského dna.

Costa Adeje

šnorchlování na Costa Adeje

Jedná se o další oblíbenou oblast na Tenerife pro šnorchlování. Zažijte jedinečné pocity při koupání ve vodách Costa Adeje s krásnými exempláři mořské fauny jižní části Tenerife.

Punta de Teno

Tuto pláž doporučujeme zkušeným plavcům, protože je obklopena skalami a bičována vlnami. Je však okouzlujícím místem pro své tyrkysové vody, bohatou mořskou faunu a působivou skalnatou krajinu. Jižní strana Punta de Teno nabízí mělčí a klidnější vody.

Charco del viento

Charco del viento

Na severu Tenerife najdete také krásná místa pro šnorchlování. Jedná se o velmi oblíbenou oblast díky čistotě a klidu zdejších vod.

Závěrem lze říci, že šnorchlování na Tenerife je fascinujícím dobrodružstvím. Přijeďte si užít průzračné a bezpečné vody pro potápění, příjemné teploty a krásné výhledy. Napište nám na WhatsApp, abychom vám objasnili vaše pochybnosti, a rezervujte si další šnorchlovací dobrodružství.

Související články:
Contact Bananapalmbay.com on WhatsApp Bottom