První publikace: 25 března, 2024 |

Jaká je vzdálenost mezi Kanárskými ostrovy?

Pravděpodobně jste už někdy přemýšleli o tom, že byste Kanárské ostrovy navštívili a poznali je na své dovolené. Pravděpodobně se nechcete rozhodnout navštívit jen ty nejoblíbenější: Tenerife a Gran Canaria, ale i ty ostatní, jako je Lanzarote, Fuerteventura nebo La Palma.

No, abyste si mohli sestavit dokonalý cestovní plán, musíte znát vzdálenost mezi jednotlivými Kanárskými ostrovy a nejlepší dopravní alternativy k jejich poznání.

Které ostrovy jsou od sebe nejdále a které nejblíže?

Nejdále od sebe jsou ostrovy El Hierro a La Graciosa, které jsou od sebe vzdáleny přibližně 450 kilometrů po úhlopříčce. Na ostrově La Graciosa není letiště, takže přímá letecká doprava není možná, ale je možné cestovat z El Hierro na Lanzarote letadlem a poté trajektem na La Graciosu. Tato cesta trvá od 1 hodiny a 30 minut do 2 hodin a 30 minut.

Mezitím jsou si ostrovy La Graciosa a Lanzarote nejblíže, jsou od sebe vzdáleny pouhý 1 kilometr, trajektem přibližně 25 minut.

Pokud je však vaším záměrem prozkoumat Kanárské ostrovy jeden po druhém, nebo alespoň většinu z nich, budete chtít znát nejoblíbenější trasy a jejich příslušné vzdálenosti.

Vzdálenost mezi Tenerife a Gran Canarií

Jaká je vzdálenost mezi Kanárskými ostrovy?

Protože se jedná o 2 nejnavštěvovanější ostrovy souostroví, jistě vás zajímá, jaká je vzdálenost mezi Tenerife a Gran Canarií. Jsou od sebe vzdáleny 60 kilometrů, takže by vám tato cesta trvala přibližně 40 minut letadlem nebo 1 hodinu a 20 minut trajektem.

Vzdálenost mezi Gran Canarií a Fuerteventurou

Jaká je vzdálenost mezi Kanárskými ostrovy?

Ostrovy Gran Canaria a Fuerteventura jsou od sebe vzdáleny přibližně 120 kilometrů. Tato cesta trvá minimálně 40 minut letadlem nebo 2 hodiny trajektem.

Vzdálenost z Gran Canarie na Lanzarote

Playa Grande v El Poris de Abona

Cesta trajektem mezi Gran Canarií a Lanzarote trvá déle než v jiných případech, protože tyto ostrovy jsou od sebe vzdáleny více než 200 kilometrů. Výsledkem je doba cesty letadlem přibližně 6 až 8 hodin a 50 minut.

Vzdálenost mezi Fuerteventurou a Lanzarote

Fuerteventura Corralejo (3).min

Pokud plánujete cestu na Fuerteventuru a chcete znát vzdálenost k nejbližšímu ostrovu (Lanzarote), abyste poznali oba ostrovy, Banana Palm Bay vám ji prozradí. Jsou od sebe vzdáleny pouhých 14 kilometrů a 30 minut plavby trajektem. Cestování na Fuerteventuru je zkrátka skvělou volbou, pokud chcete navštívit více ostrovů a ušetřit přitom čas i peníze.

Vzdálenost od Tenerife a La Gomery

Ostrovy Tenerife a La Gomera jsou dalšími ostrovy, které jsou od sebe značně vzdálené. Tyto nádherné ostrovy plné křišťálově čistých pláží, hor a sopečných útvarů dělí pouhých 39 kilometrů. Jízda trajektem trvá jen 50 minut až hodinu, takže si můžete prohlédnout oba ostrovy, aniž byste ztráceli příliš času.

Nejlepší způsoby, jak se dostat z jednoho ostrova na druhý

letiště Kanárské ostrovy (4)

Dva hlavní způsoby, jak se pohodlně přepravit z jednoho ostrova na druhý, jsou letadlo nebo trajekt. Na Kanárských ostrovech se nachází 8 letišť a více než 16 přístavů trajektů, což usnadňuje poznávání každého z nich.

Z Banana Palm Bay doufáme, že vám tento článek pomohl dozvědět se více o vzdálenostech mezi Kanárskými ostrovy, abyste si mohli dokonale naplánovat svou dovolenou.

Související články:
Contact Bananapalmbay.com on WhatsApp Bottom