První publikace: 25 března, 2024 | Poslední aktualizace: 5 dubna, 2024 | Autor: Jan Daniel

Dopravní prostředky na Tenerife, prozkoumejte ostrov po zemi, po moři i letecky

V tomto textu najdete kompletní seznam dopravních prostředků na Tenerife. Najdete zde různé alternativy pro návštěvníky, po Tenerife se můžete pohybovat autem, taxíkem, lodí, tramvají, vrtulníkem a dalšími prostředky. Zde jsou uvedeny druhy dopravy, které jsou na ostrově k dispozici, a několik užitečných tipů.

Pronájem auta na Tenerife

poznejte Tenerife půjčením auta

Auto si můžete pronajmout po příletu na letiště nebo v některé z kanceláří v nejdůležitějších turistických centrech ostrova. Pronájem auta je skvělý způsob, jak prozkoumat Tenerife vlastním tempem. Není to však nejlepší nápad, pokud ostrov neznáte. Pravděpodobně budete vystaveni dopravním zácpám, problémům s parkováním a při jízdě po úzkých silnicích budete muset dbát zvýšené opatrnosti.

Soukromá doprava

Tato služba je na ostrově stále oblíbenější. Můžete si pronajmout vůz s řidičem pro přepravu na letiště a zpět, do ubytování nebo do místních letovisek. Existuje několik možností, včetně sdílené autobusové přepravy, soukromé přepravy a VIP přepravy. Tato služba se od taxislužby liší tím, že nabízí pevnou cenu bez ohledu na vzdálenost a čas transferu. Turisté volí tuto možnost, aby si užili pohodlnější služby a exkluzivní pozornost.

Taxi linky

taxi tenerife

Mezi dopravními prostředky na Tenerife je taxi vynikající volbou. Snadno je najdete a poskytují individuálnější zážitek. Na Tenerife fungují různé taxislužby, všechny je však poznáte podle charakteristické bílé barvy a zeleného světla označujícího dostupnost. Můžete si je najmout pomocí mobilního telefonu nebo v hotelu, kde jste ubytováni. Je to vynikající možnost, jak se dostat na konkrétní místa na ostrově. Taxíky jsou odměřované a ceny se liší podle sezóny. Můžete si také domluvit prohlídku ostrova za pevnou cenu.

Tour Tenerife autobusem

bus tenerife

Na Tenerife jezdí více než 200 autobusových linek provozovaných společností TITSA. Autobusy jsou nejoblíbenějším prostředkem veřejné dopravy na ostrově a říká se jim „guaguas“. Poznáte je podle nápadné zelené barvy. Autobusovou zastávku najdete vždy v blízkosti letišť a hlavních turistických center Tenerife. Autobusová doprava je levná, ale v hlavní sezóně je vzhledem k velkému počtu turistů na ostrově nevýhodná. Náklady na transfer se platí při nástupu do autobusu, ale pokud se zdržíte delší dobu, můžete si koupit bono-bus s 50% úsporou. Přeprava veřejnými autobusy má jízdní řád a je pomalejší než přeprava autem.

Prohlídky Tenerife s průvodcem

VIP výlet La Gomera (3)

Exkurze s průvodcem na Tenerife zahrnují dopravu, vstupné do zajímavých míst a profesionálního průvodce. Jedná se o nejpraktičtější, nejrychlejší a nejkomplexnější způsob poznávání ostrova, na rozdíl od výše zmíněných prostředků veřejné dopravy. Nemusíte si dělat starosti s řízením, hledáním cesty nebo výběrem míst, která navštívíte. Průvodci jsou pro Tenerife zapálení, podělí se s vámi o anekdoty, příběhy a charakteristiky jednotlivých míst. Můžete si pronajmout soukromé nebo sdílené výlety. Prohlídky s průvodcem jsou nejlepším způsobem, jak poznat Tenerife, protože mají mnoho výhod a jsou cenově výhodné.

Přeprava městskou tramvajítranvia urbano

Cestování tramvají je také jedním ze způsobů, jak se po Tenerife pohybovat. Jediný vlak na ostrově provozuje společnost Compañía Metropolitano de Tenerife (MTSA), která má k dispozici dvě trasy. Můžete jím cestovat mezi Santa Cruz de Tenerife a La Lagunou nebo mezi La Cuesta a Tíncer. Jízdenka se kupuje na nádraží a potvrzuje se při nástupu do vlaku. Trasy tramvají navazují na autobusové zastávky, což vám usnadní pohyb po Tenerife. Jedná se o málo známou, ale velmi ekonomickou a dostupnou variantu s vybavením pro kočárky a invalidní vozíky.

Lety vrtulníkem nad ostrovem

helikoptéra

Pokud vám tradiční dopravní prostředky na Tenerife nestačí, nabízíme vám dobrodružství s rodinou a přáteli v helikoptéře. Obdivujte nádherné výhledy na Tenerife bez překážek mezi vámi a různými krajinami. Pronajměte si různé trasy a proleťte se nad turistickými centry oblasti, přírodními památkami, městy a vesnicemi. Kromě pořízení jedinečných fotografií se s vámi pilot podělí o zajímavosti o jednotlivých místech.

Přeprava trajektem na Tenerife a zpět

trajekt tenerife

Tenerife nabízí různé možnosti, jak se plavit podél jeho pobřeží, užívat si moře a obdivovat jeho nádherné výhledy. Různé trajektové trasy spojují Tenerife s poloostrovem a ostatními ostrovy souostroví. Nabízí velké výhody oproti jiným dopravním prostředkům na Tenerife. Můžete si vzít auto, domácí mazlíčky a další zavazadla.

Plavby lodí po moři na Tenerife

skupina přátel, rodina

Můžete si také pronajmout čluny a plavit se po Atlantském oceánu, užívat si moře, sdílet příjemné chvíle s přáteli a osvěžit se. Vybírat můžete z luxusních jachet, katamaránů, motorových člunů, plachetnic a dalších. Lodě vyplouvají z hlavních přístavů Tenerife. Na našich webových stránkách najdete širokou nabídku lodí k pronájmu na plavbu po moři. Pokud si chcete pronajmout některou z našich aktivit nebo máte jakékoli dotazy, neváhejte napsat na náš WhatsApp.

Pohybujte se po Tenerife na kolebicycle-tenerife

.
Pokud dáváte přednost pohybu a chcete uniknout davům tradičních dopravních prostředků, je pro vás jízdní kolo tou nejlepší volbou. Jsou ideální pro pohyb v oblasti, kde jste ubytováni, a pro poznávání ostrova na krátké vzdálenosti. Najdete zde mnoho obchodů, které půjčují jízdní kola pro každý vkus. Jižní pobřeží Tenerife je oblastí přátelskou k cyklistům. Prohlédněte si zblízka krásy jeho pláží a zároveň pociťte vítr na tváři. Dále od turistických center najdete náročné trasy pro zkušené cyklisty se strmými stezkami a záludnými překážkami.

Kvadratické výlety lesy a sopečnou krajinou

Quad Safari Costa Adeje

Ideální volba pro dobrodružnější povahy. Čtyřkolky jsou terénní vozidla, se kterými můžete projíždět po zalesněných cestách úchvatnou krajinou. Doporučujeme vám vydat se na čtyřkolky na Tenerife, abyste si užili adrenalin a zažili nový způsob poznávání ostrova.

Ačkoli jsou na Tenerife k dispozici různé dopravní prostředky, pokud si chcete ostrov prohlédnout v pohodlí, bude lepší najmout si prohlídku Tenerife s průvodcem. Zapomeňte na své starosti a svěřte prohlídku do rukou odborníků. Chcete-li si ujasnit své pochybnosti nebo si najmout naše služby, neváhejte napsat na náš WhatsApp.

Související články:
Contact Bananapalmbay.com on WhatsApp Bottom