Co dělat v Cala d’Or

Co dělat v Cala d’Or

V Cala d’Or najdete vše, co potřebujete k tomu, abyste si užili dovolenou. Nabízí rajské pláže s tím nejlepším ze Středomoří, vodní i suchozemské sporty, ulice plné života s mnoha obchody, restauracemi a nočními kluby. Je také velmi oblíbenou destinací pro lidi, kteří chtějí relaxovat a užívat si přírody.

Nejlepší zátoky na Mallorce

Navštivte její nádherné zátoky se zlatavým pískem a křišťálovou vodou zarámované do skalnaté krajiny, která jí dodává pocit, že je daleko od všeho. Vychutnejte si rajskou scenérii a odvezte si domů ty nejkrásnější fotografie, kterými se můžete pochlubit na své dovolené. Milovníci potápění zde najdou příležitost ke koupání a průzkumu zdejších vod. Nabízí také vodní aktivity plné adrenalinu a zábavy.

Půjčovny lodí

To je jedna z aktivit, kterou by si během svého pobytu na Mallorce neměl nechat ujít žádný turista. Užijte si příjemnou projížďku po moři a nechte se zlákat středomořským vánkem. Můžete se zastavit na osvěžující koupel nebo se vydat na šnorchlování na dně moře. Většina lodí nabízí jídlo a nápoje, na palubě si můžete připravit také chutné grilování. Charakteristika výletu závisí na lodi a balíčku, který jste si objednali. Mezi možnosti patří pronájem lodí, soukromé jachty, výlety katamaránem za poznáním pobřeží a mnoho dalšího.

Promenáda

Cosas que hacer en Cala d'Or

Vaše dovolená nebude úplná, pokud si neužijete dobré jídlo u moře. Podél promenády v Cala d’Or najdete mnoho restaurací s otevřenými terasami, odkud si můžete vychutnat výhled na moře. Ochutnejte vynikající místní i mezinárodní pokrmy, které připravují vynikající kuchaři se zkušenostmi s fúzní kuchyní, spoustou kreativity a vynikající prezentací. Po procházce po promenádě a pokochání se výhledem se můžete s partnerem a přáteli podělit o lahodné koktejly při západu slunce.

Vodní aktivity

Cala d’Or je jedním z oblíbených míst pro potápěče, užijte si podmořský život a objevte nejkrásnější korály Středozemního moře. Pokud jste začátečníci, můžete si objednat některý z kurzů nabízených potápěčskými školami s vícejazyčnými instruktory.

Pozemní sporty

V golfovém klubu Valle d’Or najdou milovníci golfu místo, kde se mohou zbavit stresu a užít si hru golfu při krásném výhledu na záliv.

Na druhou stranu cyklisté zde najdou různé trasy s různými stupni obtížnosti, po kterých si mohou prohlédnout město nebo se projet po přírodních stezkách v horách. Najdete zde kola všech druhů a dokonce i elektrokola pro méně náročné vyjížďky.

Na své si přijdou i tenisté, pronajměte si tenisový kurt v tenisovém klubu cala d’Or. Zde si můžete najmout profesionální lektory, kteří vám pomohou zlepšit techniku. Klub nabízí půjčovnu raket a bar, kde si můžete po zápase odpočinout.

Noční život

To je důležitý bod pro ty, kteří hledají zábavu v noci. V Cala d’Or samozřejmě nechybí noční život s mnoha terasami s výhledem na moře a bary, které jsou zejména v létě otevřené až do rána. Vychutnejte si koktejly a drinky s přáteli za zvuků dobré hudby. Příležitostně zde můžete narazit na živou hudbu místních kapel nebo si zatančit na mixy hostujících DJs.

Místní festivaly

Mallorca se vyznačuje radostí v ulicích, kde si během roku můžete užít mnoho slavností. Pokud se sem vydáte v prvním srpnovém týdnu, můžete si užít slavnosti svatého patrona, jejichž součástí jsou sportovní akce a koncerty.

Řemeslné trhy

Mallorští řemeslníci přicházejí na trh nabízet své výtvory, můžete si zde koupit oblečení, místní občerstvení a mnoho dárků.

Některé řemeslné trhy se na Mallorce konají od května do října. Jeden z nich najdete každou neděli na náměstí Plaza Toni Costa. Během prázdnin se zde konají také řemeslné trhy, kde si můžete koupit pěkné suvenýry, které si odvezete k rodině.

Procházka jeskyněmi Drach v Porto Cristo

Cala d'Or Mallorca 2

Jedná se o vzrušující procházku, při které objevíte zázrak největších jeskyní v Evropě. Jedná se o podzemní jeskyně staré tisíce let se spoustou stalagmitů a stalaktitů. Mají strategické osvětlení a uklidňující zvuk klasické hudby, který procházku oživí.

Historické památky

Asi 25 minut chůze od přístavu v Cala d’Or se nachází vojenská pevnost Es Forti. Majestátní historická památka postavená na obranu proti pirátům.

Dalším místem, kam se vydávají odvážnější, je svatyně San Salvador. Nachází se v nadmořské výšce 509 m a nabízí privilegovaný výhled na hory a moře.

Zveme vás také k návštěvě historické vesnice Santanyi. Půvabné místo plné typických domů postavených z kamene. Je to turisty velmi oblíbená vesnice díky místnímu trhu, uměleckým galeriím a značkovým butikům.

Přírodní park Mondragó

Jedná se o přírodní rezervaci jedinečné krásy, která se nachází pouhých 6 km od Cala d’Or na jihu Mallorky. Tvoří ji čtyři zátoky, kde se můžete zastavit a vychutnat si klid zdejších vod a zlatavého písku. Projděte se po jeho naučných stezkách s vyhlídkami s výhledem na záliv. Mondragó je chráněnou ptačí oblastí, kde můžete pozorovat různé původní druhy a některé savce, jako jsou tučňáci a zajíci.

Na výletě do přírodní rezervace Mondragó se můžete projet na koních. Vyberte si z různých typů vyjížděk a připravte se na to, že si na koňském hřbetě užijete jiný den.

Pronájem lodí na Mallorca

Související články:

V tomto článku vám představíme některé ze zážitků, které si můžete vychutnat...
Výlet lodí je jedním z nejlepších zážitků, které si můžete během svého...
Zveme vás k prožití nádherných zážitků na otevřeném moři na plachetnici nebo...
Na severozápadě Mallorky se nachází rekreační středisko Sa Coma, které se...
Pokud jste na Mallorce, nemůžete vynechat její hlavní město Palma de Mallorca....
Aktivity na Mallorce Mallorca je největším z Baleárských ostrovů a jednou z...